Poniedziałek, 25.05.2020, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kierunek ochrona środowiska. Nowa dyrektor ma pomysł na Elbląski Park Technologiczny

05.08.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kierunek ochrona środowiska. Nowa dyrektor ma pomysł na Elbląski Park Technologiczny
Fot. Ryszard Biel

Elbląski Park Technologiczny od dziś, 5 sierpnia, ma nową szefową. Została nią Urszula Małek. Prowadząca własny biznes specjalistka ds. ochrony środowiska zamierza przenieść swoje doświadczenia na grunt jednostki samorządowej. - Wszyscy, bez względu na to, czy jesteśmy przedsiębiorcami, urzędnikami, czy też obywatelami miasta, jeśli chodzi o ocieplenie klimatu, jedziemy, jeśli nie w tym samym wózku, to na pewno w tym samym wagonie. Powinniśmy robić wszystko, aby ograniczać skutki ocieplenia klimatu - mówiła nowa dyrektor EPT w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Ochrona środowiska i efektywność energetyczna to oś, wzdłuż której chciałabym rozwijać EPT, tworzyć nowe projekty. Oczywiście, nie zaniedbując podstawowych zasad, celów funkcjonowania EPT. Wyobrażam sobie, że w przyszłości będzie to centrum efektywności energetycznej i ochrony klimatu. Miejsce, gdzie zarówno duże firmy, jak i mniejsi przedsiębiorcy i obywatele będą mogli pozyskać wiedzę i doświadczenie na temat np. jak zmienić swoje zachowania, przyzwyczajenia, aby ograniczyć ocieplenie klimatu, co zrobić, aby przeciwdziałać smogowi

- dodaje Urszula Małek.

Urszula Małek wygrała konkurs na dyrektora EPT ogłoszony przez prezydenta Elbląga blisko dwa miesiące temu. Witold Wróblewski rozpisał go, bo nie był zadowolony z działań ówczesnego dyrektora Marcina Bukowskiego. Nazwisko osoby, która go zastąpi, poznaliśmy już w czerwcu. Jednak oficjalnie, od dziś, pełni ona funkcję szefa Parku. Prezydent nie ukrywa, że przed Urszulą Małek duże wyzwanie.

Pani Urszula ma bogate doświadczenie dużą wiedzę, a przede wszystkim, jestem przekonany, że EPT w końcu nabierze odpowiedniego kierunku. To bardzo trudne przedsięwzięcie, nie można go porównać ze zwykłą działalnością gospodarczą. Park technologiczny ma być tym elementem, który będzie łączył nasze uczelnie, studia, z firmami. Nie ma rozwoju bez nauki i nie ma rozwoju bez biznesu. EPT ma wyjątkowo trudną misję

- mówił Witold Wróblewski, dziś (5 sierpnia) podczas konferencji prasowej.

Elbląski Park Technologiczny istnieje od ponad 8 lat. Do tej pory miał już kilku dyrektorów. Urszula Małek jest pierwszym, który chce stawiać na ochronę środowiska i energię odnawialną. Nowa szefowa Parku, tak jak jej poprzednicy, zamierza również stawiać współpracę z lokalnym biznesem i nauką.

Parki naukowo-technologiczne w Polsce to miejsca przepływu wiedzy i doświadczenia od przemysłu do jednostek naukowo-badawczych i z powrotem. Elbląski park jest nie tylko dlatego, że jest finansowany z lokalnego budżetu, powinien przede wszystkim odwoływać się do lokalnego biznesu, naszych jednostek naukowych. Dlatego bardzo ściśle wyobrażam sobie współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Elbląską Uczelnią Humanistyczno-Ekonomiczną czy OPEGIEKA. EPT to powinno być miejsce w którym przedsiębiorcy, ludzie nauki czują się dobrze

- dodaje nowa dyrektor Parku.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Marek
  Poniedziałek, 05.08

  "Urszula Małek jest pierwszym, który chce stawiać na ochronę środowiska i energię odnawialną" - w jaki sposób to zrobi ?. To są tylko puste słowa. C

 2. 2
  +18
  ~ Kez
  Poniedziałek, 05.08

  A ile to bedzie kosztować ?????

 3. 3
  +16
  ~ hd
  Poniedziałek, 05.08

  Globalne ocipienie sposobem na EPT? Przekręt służący nabijaniu kasy pseudoekologicznym lobby? Natychmiast referendum wobec tego,to miasto nie zniesie duetu grabarz-cwaniara.

 4. 4
  +21
  ~ on
  Poniedziałek, 05.08

  Urszula Małek wygrała konkurs ponieważ była jedynym kandydatek :):) to należy zaznaczyć.

 5. 5
  +18
  ~ Bida z nedzą
  Poniedziałek, 05.08

  Hahahahaha dobre , co za dno robic jaja z ludzi

 6. 6
  +12
  ~ Ten
  Poniedziałek, 05.08

  Ten teten powinien byc zabudowany halami i formami których brakuje. Malo kto chce stawiać halę na modrzewinie. Komunikacja miejska kiepska a przecież mieszkańcy pojechaliby nawet pospacerować w ciszy bo na starówce jazgot motorów i samochody. Nie macie pomysłów i tyle.

 7. 7
  +13
  ~ KaLim
  Poniedziałek, 05.08

  Bla, bla, ble, ble kolejne wizje krainy i świata szczęścia. Wszystko przekuwane na eko ***oły typu elektryczne ekologiczne samochody, energia odnawialna z ogniw fotowoltaicznych, trzepanie pościeli gdy wiatr od lądu i kontrolowany wzrost szuwarów w rowach melioracyjnych oraz zapędzanie bocianów do wcześniejszych odlotów nad biegun północny. Wszystkie te eko pomysły wymagają wielkich ilości energii, której i nigdy nie da się ekologicznie zwrócić, przy ich wytwarzaniu powstaje taka ilość odpadów niebezpiecznych (podobnie przy utylizacji baterii) , że tylko naiwni wierzą, że samochody elektryczne i ogniwa fotowoltaiczne dadzą poczucie „czystości” i ratunku dla środowiska. Środowisko samo się naprawi jak usunie się największego szkodnika i hipokrytę - człowieka. Tylko ten jeden czynnik!

 8. 8
  +16
  ~ vv
  Poniedziałek, 05.08

  wiemy jak pracowała ta dyrektorka w Elzamie, żenada

 9. 9
  +10
  ~ żałować czy leczyć?
  Poniedziałek, 05.08

  Najważniejsze, to żeby mówić i nawet samemu nie rozumieć o czym. Ta pani uratuje najpierw Afrykę a w przyszłym roku nawet cały glob. taki elbląski park a zbawia miliardy istnień dzięki Flipowi i Flapowi. Cała paka "mówi" byle podkreślić słuszność zmian dokonanych przez innowatora - zobaczcie jego minę.Kto się taki urodził, taki też umrze. Innowację widać w centrum - basen adolfa produkuje biomasę i wydziela to czego ani innowator, ani ta pani nie ograniczą . Nawet Flip tego nie zahamuje. Najpierw coś zróbcie - jakie są "osiągnięcia bieżącej kadencji i innowatora każdy widzi. Pokażcie co zrobiliście dla miasta i mieszkańców a nie tylko dla swoich.

 10. 10
  +10
  ~ Od Jurka
  Poniedziałek, 05.08

  Czy nie przypomina to działań przy Aqupark, jakaś inna Ula też tam była?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.