Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Spóźnione" listy i problem z logowaniem. Podwójny rocznik poznał wyniki rekrutacji

02.07.2019, 15:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Spóźnione" listy i problem z logowaniem. Podwójny rocznik poznał wyniki rekrutacji
Fot. nadesłane

Na ten dzień czekało blisko dwa tysiące młodych elblążan, absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Dziś (2 lipca) o godzinie 14 opublikowano wyniki rekrutacji do szkół średnich. Jednak nie we wszystkich placówka listy przyjętych kandydatów pojawiły się na czas. Były również problemy z zalogowaniem się do portalu EPED, alarmują Czytelnicy info.elblag.pl.

Zgodnie z planem wyniki postępowania rekrutacyjnego do elbląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych opublikowane miały zostać o godz. 14 na portalu edukacyjnym. O tej samej godzinie szkoły miały wywiesić listy przyjętych kandydatów.

Tłum osób czekał na wyniki w II Liceum Ogólnokształcącym. Niestety o godzinie 14 listy się nie pojawiły. Dopiero po blisko 40 minutach pojawiły się pierwsze, ale tylko absolwentów gimnazjów. Absolwenci podstawówek nadal czekają na informację, czy zostali przyjęci do szkoły, czy też nie. Takie opóźnienia nie powinny mieć miejsca. To dodatkowy stres dla młodych

- alarmuje nasza Czytelniczka.

Ratusz przyznaje, że w tej szkole rzeczywiście pojawiły się utrudnienia, ale chwilowe.

To jedna z najbardziej obleganych elbląskich szkół. Z racji tak dużej ilości uczniów, co wiązało się z koniecznością wydrukowania większej niż w innych szkołach ilość list, ta szkoła trochę się spóźniła. Jednak w tej chwili listy powinny już się pojawić

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Zgłoszeń o podobnych problemach w pozostałych elbląskich szkołach nie ma, informuje przedstawiciel Ratusza.

Trudności jednak były również z zalogowaniem się na Elbląskim Portalu Edukacyjnego, gdzie wyniki udostępniono w wersji elektronicznej. - Od czterdziestu minut próbuję zalogować się i bez skutku - dodaje Czytelniczka info.elblag.pl.

Taka sytuacja rzeczywiście może mieć miejsce, kiedy o jednej godzinie próbuje zalogować się bardzo dużo osób

- przyznaje Łukasz Mierzejewski.

W tej chwili logowanie na EPED powinno już przebiegać bez problemów.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajdziemy tutaj.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Szkoła
  Wtorek, 02.07

  Jakie spóźnione, listy wydrukowane mieliśmy przed 13:00, a komisja o 14:00 wywiesiła.

 2. 2
  0
  ~ Kaśka
  Wtorek, 02.07

  W II LO dopiero ok 14:30 zostały wywieszone listy osób po gimnazjum, 14:45 nadal nie było list osób po sp, dopiero po 15 udało się zalogować na eped....

 3. 3
  +10
  ~ Www
  Wtorek, 02.07

  Łojojoj,tyle sekund opóźnienia, tyle stresu,Dżesice i Brajankowi należy się wszystko natychmiast bo spada im poczucie świeżo nabytej ważności

 4. 4
  +1
  ~ Magdalena
  Wtorek, 02.07

  Co do oczekiwania na listy przyjęć do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Byłyśmy dziś z córką trzy razy w szkole, za trzecim razem listy osób które się dostały były już wywieszone, jednak listy z kierunkiem na który chciała się dostać moja córka nie było, więc podeszłyśmy do Pani Wicedyrektor zapytać co z tą listą. Pani Wicedyrektor poinformowała nas, że niestety ale nie dostali pozwolenia na dalsze prowadzenie tego kierunku. Byłyśmy zaszokowane, córka wybiegła z płaczem bo bardzo chciała uczyć się w tym kierunku. Nie wiemy co teraz robić, ona nie chce iść do szkoły w innym kierunku, nie chce uczyć się tego co jej nie interesuje. To skandal że dowiedziałyśmy się o tym w takim momencie, gdzie pojechałyśmy zobaczyć wyniki z pewnością że się dostała, bo miała dobre wyniki ze szkoły podstawowej, to był szok. Dlaczego w ogóle przyjmowali dokumenty i robili nadzieje młodzieży na ten kierunek. Tak się nie robi, moja córka jest pokrzywdzona i zestresowana przez tą sytuację.

 5. 5
  +3
  ~ Do Magdaleny
  Wtorek, 02.07

  Trudno otwierać klasę jak jest kilka osób chętnych.

 6. 6
  +2
  ~ Magdalena
  Wtorek, 02.07

  W szkole poinformowano mnie że na liście były 23 osoby które miały dostać się do szkoły, a przy składaniu dokumentów Pani Wicedyrektor zapewniała moją córkę, że ma się nie martwić bo z takimi wynikami napewno się dostanie. Więc dziś szłyśmy do szkoły zadowolone zobaczyć listę. To nie wporządku.

 7. 7
  0
  ~ Magdalena
  Wtorek, 02.07

  23 osoby w tym kierunku (poprawa)

 8. 8
  --1
  ~ Magdalena
  Wtorek, 02.07

  23 osoby w tym kierunku (poprawa)

 9. 9
  --1
  ~ Kaśka
  Wtorek, 02.07

  Do Www.... jak to się mówi, co Ty możesz wiedzieć o życiu pszczół skoro nigdy w ulu nie byłeś.....won mi stąd!:)

 10. 10
  0
  ~ Do Magda
  Wtorek, 02.07

  Daj córkę do niepublicznej szkoly na ten kierunek, zeby tylko uczyla się. No szok nie otworzyli a bylo 23 chetnych, a ilu potwierdziło ? No skandal, ze podatnicy nie chcą sfinansować klasy kikunastoosobowej!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92009592056274