Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tunel pod przejazdem nadal tylko w planach?

26.06.2019, 13:08:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tunel pod przejazdem nadal tylko w planach?
Fot. archiwum redakcji

Budowa tunelu pod przejazdem kolejowym przy ul. Lotniczej przerosła możliwości finansowe miasta. Ratusz z inwestycji jednak nie zrezygnował, ale przesunął termin jej realizacji do końca 2022 roku. Obecnie przygotowuje się do kolejnego przetargu na wykonanie tego zadania.

Miasto zamierza ogłosić kolejny, trzeci przetarg na wykonanie podziemnego przejścia dla pieszych. Tym razem w oparciu o tryb "zoptymalizuj i wybuduj", zapowiadają urzędnicy.

Po dwóch postępowaniach przetargowych okazało się, że posiadane na ten cel środki są niewystarczające. Planujemy ogłosić trzeci przetarg. Chcemy jednak zoptymalizować, pod kątem kosztowym, to rozwiązanie, które mamy, aby zbliżyć się do realizacji tej inwestycji

- mówił Marek Kuna z Departamentu Zarządu Dróg, podczas Komisji Gospodarki Miasta.

Początkowo plany były takie, że budowa przejścia podziemnego w ciągu ulicy Lotniczej ruszy jeszcze w trakcie budowy wiaduktu na Zatorze. Ten do użytku został oddany w październiku ubiegłego roku, a tunelu jak nie było, tak nie ma. Okazało się, że to przedsięwzięcie przerasta możliwości finansowe miasta. Ratusz planował, że cała inwestycja zamknie się w kwocie ok. 5,6 mln zł, z czego 1,5 mln zł dołożą PKP Polskie Linie Kolejowe. Tymczasem firma, która wzięła udział w postępowaniach, złożyła ofertę na ok. 13 mln zł. Teraz szansą na realizację zadania w niezmienionej formie może się okazać hojniejszy gest PLK.

Mimo tego, że została zawarta umowa z PKP, które dokłada do tej inwestycji 1,5 mln zł netto. Czekamy na stanowisko PKP w sprawie zwiększenia tej dotacji z 1,5 mln zł na wyższą kwotę

- dodaje Kuna.

Na odpowiedź PKP miasto może trochę poczekać. Na razie przesunięto termin realizacji tej inwestycji na koniec 2022 roku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ A.D 2019 Słupnik musi odejść.
  Środa, 26.06

  A.D 2019 Słupnik musi odejść.

 2. 2
  +1
  ~ Wpłatomat
  Środa, 26.06

  Flap też musi schudnąć !!!!!!

 3. 3
  +4
  ~ kolejarz
  Środa, 26.06

  A po co tam tunel? Jest niedaleko na dworcu. Jakoś tak niecałą długość peronu.

 4. 4
  +2
  ~ umieją rolować
  Środa, 26.06

  Kolejne rolowanie. Ci z 3 piętra nie mają wstydu, a wcisła wciska kit, że to ktoś nas roluje. Flip, Flap , de Funes wstydu nie znają i w mieście czują się jak hodowcy trzody chlewnej po HSF - chlewnia jest pusta, czyli 3 piętro jest puste i bez szans na poprawę. Typowe dla PO-PSL. Miastem administruje były pracownik wydziału strategii i rozwoju - nie dziwi, że miasto zdechło. Całe 3 piętro przed jazdą taczką trzeba zamknąć na miesiąc w basenie adolfa i niech tam buchtują. Jaką wartość ma ich słowo? Od kilku dni nie widać nikogo w "mediach" , czyżby pomór? Nie, lada moment ogłoszą podwyżki komunalne, w tym ciepło zdrożeje o 40% z interpretacją, że potaniało o 20% bo miała być podwyżka o 40%. Chłop został w szuwarach. Pis na jesieni wygra wszystko.

 5. 5
  +1
  ~ świńska skóra
  Środa, 26.06

  Z dużej gęby cholewa.

 6. 6
  0
  ~ Życie
  Środa, 26.06

  Zobaczymy ten tunel jak swinia kamizelkę . Referendum czas zacząć.

 7. 7
  +2
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 26.06

  Zoptymalizować pod kątem kosztowym to rozwiązanie, które mamy... Gdzie pan Kula uczył się języka polskiego? Powinien swoim nauczycielom polskiego wytoczyc proces za to że go oszukali, to nie jest nasz język ojczysty.

 8. 8
  +3
  ~ Gin
  Czwartek, 27.06

  Zamiast tuneli i innych beznadziejnych pomysłów niech mądre głowy pomyślą o ul. Bema, albo o tunelu w tym miejscu bo tam jest totalny paraliż, a jak otworzą straż pożarną i oddadzą 10 bloków mieszkalnych to ta część miasta będzie nie przejezdna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.