Wtorek, 16.07.2019, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Piesi poczekają na tunel. Kolejny przetarg unieważniono

14.09.2018, 08:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Piesi poczekają na tunel. Kolejny przetarg unieważniono
fot. Adrian Sajko/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Miasto unieważniło kolejny przetarg na budowę przejścia podziemnego dla pieszych pod linią kolejową w ciągu ul. Lotniczej. Do postępowania stanęła co prawda jedna firma, ale zaproponowana przez nich oferta w wysokości 13 mln zł przewyższa budżet tej inwestycji.

Budowa wiaduktu na Zatorze, wraz z systemem dróg, zbliża się do końca. Wszystko wskazuje na to, że obiekt, który zapewni kierowcom korzystniejsze połączenie z dzielnicą, dla pieszych może stanowić prawdziwą przeszkodę. Dla nich miło zostać wybudowane przejście pod ziemne pod linią kolejową nr 240 w ciągu ul. Lotniczej. Jednak kolejny już przetarg na wykonawcę tego zdania, zakończył się fiaskiem. Stanęła do niego jedna firma. Która zaproponowała, że wybuduje tunel za 13 075 950,67 zł (cena brutto). Miasto inwestycję tę oszacowało na 5,3 mln zł. Postępowanie unieważniono.

Cena tej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

- czytamy w uzasadnieniu decyzji, która pojawiła się w czwartek (13 września) na BIP Ratusza.

To już kolejny, unieważniony przetarg na to zadanie. Wszystko wskazuje na to, że piesi dłużej niż planowano poczekają na podziemne przejście.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ turbomotorniczy
  Piątek, 14.09

  Miasto przyjazne ludziom, tfu Wróblewski, tfu.

 2. 2
  --1
  ~ Dzida
  Piątek, 14.09

  A ja słyszałem że wiadukt ma święcić ojciec stabilizator z Torunia za 50 000 tysięcy złotych.

 3. 3
  +6
  ~ To piszę ja
  Piątek, 14.09

  Delikatnie niedoszacowano

 4. 4
  +2
  ~ Ty
  Piątek, 14.09

  Jadę do Gdańska dzisiaj.

 5. 5
  --1
  ~ kolo
  Piątek, 14.09

  Nie stać nas na takiego "włodarza". Zmień pan pracę, bo to nie dla pana i po co się męczyć i siebie i mieszkańców?

 6. 6
  +1
  ~ myślenie boli
  Piątek, 14.09

  Inżynierskie przedsięwzięcie nadzorowane, tak czy owak, przez inżyniera Nowak. Maliniak takich błędów nie robił. Tak, na podstawie kolesiowskich opracowań, powstanie miejska elektrociepłownia - bez np. turbin. Trzeba być bezwstydnym urzędasem by zatwierdzić taki "projekt" i teraz oszukiwać ludzi, że coś się robi. Ten brak drogi dla pieszych wskazuje kto rządzi miastem - jaka rada, jaki UM. Bubel jakim jest most UE niczego nie nauczył tych samych "budowniczych". Kiedy wróbelku cokolwiek będzie zrobione poprawnie z myślą o mieszkańcach? Matki z wózkami, niepełnosprawni na wózkach, młodzież 70+, wszyscy będą realizować bieg życia przez tory. ZUS już się cieszy i Dębica też. Chyba dla poprawy myślenia należy obniżyć "spożycie".

 7. 7
  +6
  ~ zdziwiony
  Piątek, 14.09

  Jeszcze parę miesięcy temu wielu internautów i zatorzan narzekało, że nie ma wiaduktu. Teraz jest już prawie wiadukt z chodnikiem i ścieżką dla rowerów i znowu jest źle bo nie ma tunelu. Polakowi to nigdy nie dogodzi , dasz palec to rękę weźmie i wciąż mało.

 8. 8
  +6
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Piątek, 14.09

  Kiedy szacowano koszty budowy tunelu nikt nie przewidywal, że ceny usług budowlanych dramatycznie poszybuja do góry, tak jak to stało się w ostatnim czasie. Dotyczy to nie tylko Elbląga. Wystarczy czytać prasę, żeby wiedzieć że wielu wykonawców zaangażowanych trwające już budowy ulic, placow, wiaduktów itp w Polsce na serio rozważało zejście z placu budowy i zaplacenie kary umownej., bo to im się bardziej opłacało niż kontynuowanie prac w przypadku gdyby inwestor nie dopłacil im "górka" ponad ustaloną w umowie kwotę. Wzrosly zarobki, ceny paliwa, wielu materiałów itp. Znane są skutki polityki fiskalnej obecnego rządu. No to skąd zdziwienie, że w Elblągu też nikt tego za Bóg zapłać zrobić nie chce?

 9. 9
  +1
  ~ pieszy
  Sobota, 15.09

  A po jakie licho tunel 50 metrów od wiaduktu? Ludzie myślą, że do tunelu łatwiej się wchodzi? Jednak trzeba z niego wyjść - do góry, tak jak się wchodzi na wiadukt.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.