Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwają Mistrzostwa 16 PDZ w judo. Ppłk Piotr Pankowski: Jest rywalizacja, ale zdrowa – zobacz zdjęcia

10.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwają Mistrzostwa 16 PDZ w judo. Ppłk Piotr Pankowski: Jest rywalizacja, ale zdrowa – zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
W poniedziałek, 8 kwietnia, rozpoczęły się Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w judo. Do rywalizacji stanęło 140 żołnierzy. - Celem Mistrzostw jest wyłonienie reprezentacji 16 DZ do Mistrzostw Wojska Polskiego, które jeszcze w kwietniu odbędą się w Elblągu – mówił ppłk Piotr Pankowski, dowódca 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego.
 
Mistrzostwa odbywają się na obiekcie sportowym 16 Żuławskiego Batalionu Remontowego. Uroczyście otworzył je wczoraj ppłk Piotr Pankowski oraz mjr Wojciech Turowski, przedstawiciel Dowódcy 16 Dywizji. - Jest mi niezmiernie miło, że judo cieszy się taki dużym zainteresowaniem wśród żołnierzy. To piękna dyscyplina sportu – przyznał dowódca 16 ŻBR.
 
Mistrzostwa odbywają się w ramach 3 grupy współzawodnictwa sportowego Dowództwa Generalnego RSZ. - W Mistrzostwach biorą udział reprezentacje jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz reprezentacje jednostek m.in. z Inowrocławia, Białegostoku, Lublina, Torunia czy Lidzbarka Warmińskiego – wymieniał ppłk Piotr Pankowski.
 
 
To bardzo duże przedsięwzięcie realizowane w sportowym duchu. Jest rywalizacja, ale zdrowa. Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem pracowników cywilnych oraz żołnierzy, którym podczas zawodów towarzyszom rodziny. Judo to sztuka walki, która rozwija koordynację, uczy dyscypliny, kształtuje charakter. Współzawodnictwo, np. podczas tych Mistrzostw, to dobra odskocznia od codziennych zadań, urozmaicenie służby
 
– mówił dowódca 16 ŻBR.
 
 
W Mistrzostwach udział bierze 140 żołnierzy. Wczoraj odbyły się zawody indywidualne. Mężczyźni wystartowali w 7 kategoriach wagowych, kobiety w 2.
 
W kategorii 63+ swoje umiejętności zaprezentowała kapral Patrycja Nadachewicz z 16 Batalionu Remontowego w Elblągu. Zajęła drugie miejsce.
 
Sport jest bardzo ważny w naszym zawodzie. Staram się próbować różnych dyscyplin. Decyzję o wzięciu udziału w Mistrzostwach podjęłam, bo chciałam reprezentować nasz Batalion. Zawziętość i walka zapewniły mi miejsce na podium. Organizowanie takich Mistrzostw to dobry sposób, aby się rozwijać i żeby się integrować. Czuć zdrową rywalizację oraz wsparcie
 
– mówiła kapral Patrycja Nadachewicz.
 
Szeregowy Henryk Kmieciak z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej w kategorii do 66 kg zajął pierwsze miejsce. - Trenowałem zapasy. Sądzę, że dlatego kolega zaproponował mi start w tych Mistrzostwach. Już wcześniej startowałem na podobnych wydarzeniach wojskowych. Do Elbląga przyjechałem z myślą, aby wygrać. Poziom na tych zawodach był wysoki i widać, że ten sport cieszy się zainteresowaniem. Jesteśmy żołnierzami, jedną, wielką rodziną, więc mimo rywalizacji wspieramy siebie nawzajem i ten doping było słychać – stwierdził Henryk Kmieciak.
 
Dziś odbędą się zawody drużynowe. Mężczyźni zmierzą się w 5 kategoriach wagowych, kobiety w 2.

 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Mistrzostwa 16 Dywizji Zmechanizowanej w judo. ( zdjęć 108 )
Dodano: 2019-04-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Datownik
  Środa, 10.04

  Chyba data sie nie zgadza

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.