Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Popękana, bez chodnika". Mieszkańcy ul. Sadowej proszą o naprawę drogi osiedlowej

10.02.2019, 12:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
"Popękana, bez chodnika". Mieszkańcy ul. Sadowej proszą o naprawę drogi osiedlowej
Fot. Ryszard Biel

Mieszkańcy ul. Sadowej proszą o naprawę drogi osiedlowej. Ich zdaniem jest ona w bardzo złym stanie, a po deszczu praktycznie nie do przejścia. Zarząd Dróg dokonał wizji w terenie i problemu się nie dopatrzyli. To jednak nie oznacza, że prośba została rozpatrzona negatywnie. Miasto do tematu wróci wiosną.

Droga, po której poruszają się mieszkańcy [chodzi o odcinek przy Sadowej 111g - przyp. red.], jest w bardzo złym stanie, popękany, nierówny asfalt, dziury w drodze i brak chodników. Podczas dni deszczowych, tworzą się wielkie, trudne do przejścia i obejścia kałuże. Służby miejskie,mają też trudność w poruszaniu się i dojeździe do tego terenu

- wyjaśnia radna Małgorzata Adamowicz (Koalicja Obywatelska Platforma. Nowoczesna), która zwróciła się do prezydenta z interpelacją w sprawie naprawy drogi.

Z prośbą o interwencję do radnej zwrócili się mieszkańcy, którzy na jej ręce złożyli petycję w tej sprawie. Co na to władze miasta?

- 21 stycznia pracownicy Departamentu Zarządu Dróg Dokonali wizji w terenie i nie stwierdzili, że na przedmiotowym odcinku drogi występują spękania oraz nierówności nawierzchni asfaltowej, oraz zastoiska wody - odpowiada na interpelację radnej prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Prezydent nie przekreśla jednak definitywnie szans mieszkańców ul. Sadowej na rozwiązanie ich problemu. Zapowiada, że do tematu powróci wiosną.

Warunku atmosferyczne, jakie obecnie panują, nie pozwalają na określenie zakresu robót konserwacyjnych, jakie należałoby wykonać celem wyeliminowania utrudnień. W związku z powyższym poleciłem, aby w okresie wiosennym ponownie dokonać wizji w celu ustalenia zakresu niezbędnych prac poprawiających korzystanie z przedmiotowej drogi

- wyjaśnia Witold Wróblewski.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Hmm
  Niedziela, 10.02

  Tam nie widać asfaltu tylko płyty betonowe

 2. 2
  +3
  ~ Sjesta .
  Niedziela, 10.02

  Nie tylko ta droga tak wygląda i " Zarząd Dróg " tego nie widzi . Wizję robią w nocy , po ciemku ?

 3. 3
  +14
  ~ tsa
  Niedziela, 10.02

  Ludzie, ...czytając nie ukrywam że to mnie trochę irytuje. ?Na załączonym zdjęciu domy warte około 1 mln zł ,a tu krzyk o drogę. Jeżeli Was stać na takie chaty to zróbcie zrzutkę na kawałek ulicy, miasto chętnie Was wspomoże, ale trzeba trochę własnej chęci

 4. 4
  --10
  ~ kolo
  Niedziela, 10.02

  Czy włodarz ogarnia problemy mieszkańców?

 5. 5
  +4
  ~ kierowca
  Niedziela, 10.02

  Nie jedyny problem ulic w Elblągu na pewno zapomniana droga jest na ulicy Nizinnej i Polderowej w sumie ciężko nazwać to drogą dziura na dziurze i tylko znak ograniczenia 20 km/h tylko szkoda że nawet tyle nie da się jechać bo można stracić zawieszenie. Urzędnicy nie widzą bo po co widzieć problem. Siedzą i grzeją stołki bynajmniej w większości zamiast reagować i coś robić. Najlepiej powiedzieć nie ma pieniędzy. Jakoś na podwyżki i dla radnych kasa jest a radny nie powinien pracować charytatywnie i na naprawę ulic jak znalazł.

 6. 6
  +12
  ~ Mlody
  Niedziela, 10.02

  Jak dtac na takie domy to niech sie złożą na chodnik/drogę. W elblagu jest dużo wiecej chodników i ulic w wiele gorszym stanie niz orzy tych ladnych jednorodzinnych domkach

 7. 7
  +6
  ~ Urzędas
  Niedziela, 10.02

  Nie należy się. Jeszcze jest dobra.

 8. 8
  --6
  ~ Tomasz W
  Niedziela, 10.02

  Co ma cena domów do drogi miejskiej?? Czyli koło baraków gdzie mieszkają ludzie biedni (eksmitowani) droga powinna być w takim razie ze złota?? Miasto wogóle nie widzi problemu dróg. Gdy urwałem zderzak na dziurawej drodze ZBK tłumaczyło mi, że 100 osób jechało i jakoś nikomu nic się nie stało, pechową jedną dziurę zasypali w połowie, i ubezpieczycielowi wpierali, że o drogę dbają, a mi, że zasypanie tej dziury gdzie w tej drodze jest ich dziesiątki, nie ma nic wspólnego z kolizją, odszkodowanie dostałem, mija drugi rok od kolizji i oprócz zasypanej jednej dziury nic więcej na drodze się nie dzieje, a Pani z ZBK twierdzi, że wczoraj była osobiście, i droga nie jest taka zła. Żenada.

 9. 9
  +10
  ~ cała prawda
  Niedziela, 10.02

  Ten chałupy zostały wybudowane kilka/kilkanaście lat temu. Inni mieszkańcy czekają dłużej na nową ulicę i chodniki. Ustawcie się w kolejce :-).

 10. 10
  +8
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 10.02

  Wolałabym po tych płytach jeździć niż po początku Sądowej. Droga zabłocona pełno samochodów bo rodzice musza dzieci do szkoły wysadzać na wjeździe do Grunwaldzkiej 121. Piechotą często ciężko tam przejść, bo kierowcy cofają i nie patrzą a jeszcze pretensje do pieszych mają. Albo wiecznie zastawiają wjazd do bloku. O dziurze na dziurze nie wspomnę. Cała Sądowa do skrzyżowania już się taka robi niestety.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.