Sobota, 20.07.2019, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zima zaskoczyła kierowców... śniegiem. Elblążanie mieli problem z dotarciem do pracy i szkoły

08.01.2019, 12:35:48 Rozmiar tekstu: A A A
Zima zaskoczyła kierowców... śniegiem. Elblążanie mieli problem z dotarciem do pracy i szkoły
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Opóźnione autobusy, zakorkowane jezdnie. Zima dała się dzisiaj (8 stycznia) we znaki elblążanom. Śnieg, szczególnie w godzinach rannych sparaliżował, ruch w wielu punktach Elbląga. Teraz sytuacja na drogach już się unormowała. Policjanci cały czas apelują jednak o ostrożną jazdę.

Elblążanie dojeżdżający do pracy i szkoły komunikacją miejską mieli dziś spore problemy. Z powodu obfitych opadów śniegu i warunków na drodze autobusy się spóźniały, a część z nich w ogóle nie dojechała na przystanki.

Zarówno autobus linii nr 16, jak i 7 nie pojawiły się o czasie na przystanku. Próbowała zamówić taksówkę, aby nie spóźnić się do pracy. Okazało się, że nie tylko ja wpadłam na takim pomysł i musiałabym na nią czekać 15 minut. Ostatecznie dojechałam do pracy tramwajem. Wiem, że podobne problemy były i w innych miejscach. Na ul. Królewieckiej, w okolicach szpitala, autobus miał problem z podjechaniem pod górę.

- mówi pani Ania, mieszkanka dzielnicy Nad Jarem.

- Rzeczywiście, rano niektóre autobusy i tramwaje miały problem z dotarciem do pasażerów, dochodziło do spóźnień, za co przepraszamy - przyznaje Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Przedstawiciel ZKM podkreślają jednak, że to jak kursują autobusy i tramwaje, zimą w dużej mierze uzależnione jest od tego, co dzieje się na drodze.

Kierowcy i motorniczowie robili dziś wszystko, co w ich mocy, aby dowieźć bezpiecznie pasażerów do celu. Jesteśmy trochę uzależnieni od służb drogowych. Jeśli służby drogowe mają problem z odśnieżaniem dróg, to autobusy na tych drogach mają jeszcze większy problem. Mało tego, dziś inni uczestnicy ruchu zachowywali większą ostrożność, co spowodowało, że ruch na drogach dziś rano był mało płynny. Na tym ucierpiała komunikacja miejska. W tej chwili sytuacja wróciła już do normy

- dodaje Michał Górecki.

Również część właścicieli aut miała dzisiaj rano trudności z dotarciem do pracy na czas. Ruch na ulicach Elbląga odbywał się z utrudnieniami.

- Dzisiaj mieliśmy bardzo duże obłożenie. Część kierowców po prostu zostawiła samochody przed domami. Wybierali taksówki - mówi jeden z elbląskich taksiarzy.

Śnieg trochę zaskoczył kierowców i spowolnił ruch. Odczuwalne to było szczególnie rano, zatory utworzyły się między innymi na ulicach: Bema, Królewieckiej i Robotniczej

- mówi kom Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policja cały czas apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, a także o odśnieżanie w autach wszystkich szyb, aby nie ograniczać i tak utrudnionej widoczności.

Przestrzegamy również kierowców przed nadmierną prędkością. Szczególnie poza miastem zdają się zapominać o dostosowaniu prędkości do warunków na drodze. W Elblągu dziś nie doszło do żadnych poważniejszych zdarzeń. Jednak w miejscowości Stegny, koło Pasłęka, kierowca mercedesa sprintera nie zapanował nad samochodem, wpadł w poślizg i wjechał w drzewo. Sam nie ucierpiał. Jednak jadący z nim pasażer, z urazem nogi, trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło przed godziną 10

- dodaje oficer prasowy KMP w Elblągu.

Opadów śniegu, a także deszczu ze śniegiem możemy spodziewać się jeszcze w ciągu najbliższych dni. Temperatura, dziś i jutro jak podaje IMiGW, będzie się kształtowała w okolicach 0 stopni Celsjusza. Co oznacza, że śnieg długo się nie utrzyma. Zimniej będzie w czwartek, do -2 st. C. Nie dajmy się więc zaskoczyć po raz kolejny.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ olek
  Wtorek, 08.01

  jak co roku odśnieżaczy posesji, osiedli też

 2. 2
  +4
  ~ kolo
  Wtorek, 08.01

  Włodarz zapomniał o odśnieżaniu ulic i chodników? Przecież jest zima i śnieg może padać i w nocy i w dzień. Ale jak się ma "służbówkę" to i dojazd do pracy jest nie straszny.

 3. 3
  +1
  ~ Trampek
  Wtorek, 08.01

  a które tramwaje dzisiaj rano miały opóźnienia?

 4. 4
  +8
  ~ karaczan
  Wtorek, 08.01

  za taki stan ulic ktos powinien beknac. powinni poleciec dyrektorzy spolek ktore sa odpowiedzialne za odsniezanie. to ejs skandal aby w srodku zimy te pajace byly zaskoczone opadami sniegu. czy tw ropuch udaje ze problemu nie ma?

 5. 5
  +4
  ~ kierowca
  Wtorek, 08.01

  Kiedy wreszcie obiboki z Straży Miejskiej wezmą sie do roboty i wlepią parę mandatów tym co zgarniają śnieg na ulice , Jechałem dziś Szczyglą a tam większość śniegu z chodników jest zgarnięta na jezdnie. Dotyczy to prawie wszystkich ulic.

 6. 6
  +7
  ~ Zero zapłaty
  Wtorek, 08.01

  Co roku tp samo nie odsniezone i oczyszczone tylko rozgarniete. Tak porządnym sprzętem i maszynami śnieg by zniknął. Zero zapłaty za taki stan ulic i chodników. Firmy niech zainwestują a potem pracują spr,stając śnieg bo to co widzimy to dziadostwo. A włodarze to do okulisty jak nie widzicie problemu.

 7. 7
  +6
  ~ Marcino
  Wtorek, 08.01

  mpo się teraz tym zajmuje... nic dodać nic ująć

 8. 8
  +3
  ~ cxxxxx
  Środa, 09.01

  do kierowca, a kiedy Ty widziałeś nierobów ze straży miejskiej jak pracują, oni od lat nic nie robią, a w czasie godzin pracy siedzą sobie w domach! albo wożą tyłki autkami

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.