Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Wypadek w Jagodnie. Dachowanie osobówki. Kierowcy, noga z gazu!

07.01.2019, 15:12:43 Rozmiar tekstu: A A A
Wypadek w Jagodnie. Dachowanie osobówki. Kierowcy, noga z gazu!

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dziś od rana funkcjonariusze odnotowali 6 kolizji. Doszło także do jednego wypadku drogowego w podelbląskim Jagodnie.

 

Osobowe renault kierowane przez obywatelkę Rosji wypadło z drogi i dachowało. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, około godziny 12.30, w podelbląskim Jagodnie (gm. Elblag). Przyczyną wypadku była prawdopodobnie zbyt duża prędkość, a warunki drogowe wyjątkowo uciążliwe dla kierowców. 35-latka, która kierowała autem nie doznała żadnych obrażeń. Była trzeźwa. Autem podróżowały jeszcze dwie osoby. Jedna z nich (59-letnia kobieta) z podejrzeniem złamania obojczyka, trafiła do szpitala. Utrudnienia na drodze trwały około godziny.

 

Jest bardzo ślisko. Marznący śnieg z deszczem utrudnia warunki do jazdy. Policjanci z Elbląga odnotowali dzisiaj już 6 kolizji. Większość poważnych wypadków, również tych śmiertelnych, spowodowanych jest głównie niedostosowaniem jazdy do warunków na drodze. Oznacza to, że kierowcy mają dostosować prędkość nie tylko do ograniczeń wyznaczonych znakami drogowymi, lecz także w odniesieniu do warunków jazdy. Zgodnie prawem o ruchu drogowym, kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem. Przy dostosowaniu prędkości jazdy, kierowca powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi własne predyspozycje psychofizyczne oraz doświadczenia w kierowaniu.  

 

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.