Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na ten obiekt ochotę miały dwa kluby... Co dzieje się z dawnym hotelem Stadion przy Brzeskiej?

12.12.2018, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ten obiekt ochotę miały dwa kluby... Co dzieje się z dawnym hotelem Stadion przy Brzeskiej?
Fot. Ryszard Biel

Budynek przy ul. Brzeskiej od ponad półtora roku stoi pusty. O obiekt po dawnym hotelu "Stadion" swego czasu starały się dwa kluby sportowe. Czy miasto ma jakiś pomysł na to miejsce, czy też będzie ono powoli niszczało - pyta Czytelnik info.elblag.pl.

Nadal jesteśmy zainteresowani obiektem po hotelu przy ul. Brzeskiej. Chcemy tam stworzyć bazę hotelową dla sportowców, taką z prawdziwego zdarzenia. Jednocześnie chcielibyśmy przejąć od miasta również dwa obiekty, które już w tej chwili użytkujemy - chodzi o stadion przy ul. Krakusa i boisko piłkarskie w Parku Modrzewie. Obecnie trwają rozmowy z miastem. Więcej na ten temat będę mógł powiedzieć za kilka tygodni. Mam nadzieję, że Ratusz przystanie na naszą propozycję

- mówi Mirosław Pelc, prezes MMKS Concordia Elbląg.

Przypomnijmy. Gdy w maju 2017 roku zamykano hotel "Stadion", Marek Wnuk ówczesny dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji administrującego obiektem, przekonywał, że to najlepsze rozwiązanie. Baza sportowa, pamiętająca lepsze czasy, w ostatnich latach nie tylko nie wychodziła na plus, ale wręcz trzeba było do niej dopłacać. Decyzja o likwidacji hotelu przyszła miastu tym łatwiej, że pojawił się pomysł na zagospodarowanie jego siedziby. Integracyjny Klub Sportowy Atak chciał wydzierżawić ją od miasta na 15 lat i stworzyć tam bazę treningową dla niepełnosprawnych sportowców. W czerwcu klub uzyskał zgodę radnych, ale niedługo potem z zamiarów się wycofał.

Wtedy pojawił się drugi zainteresowany - MMKS Concordia Elbląg, który dawną siedzibę hotelu chciał zaadoptować na podobny cel. Prezydent na to przystał. "Nie" powiedzieli jednak radni. Budynek nadal więc stoi pusty. Czy jest pomysł na jego zagospodarowanie, pytamy za Czytelnikiem info.elblag.pl. Jak się okazuje, ostatni pomysł nadal jest aktualny.

Jak dowiedzieliśmy się, również miasto cały czas jest zainteresowane przekazaniem obiektu przy ul. Brzeskiej w dzierżawę Concordii.

Ten pomysł jest aktualny. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą radni, którzy muszą po pierwsze uchylić decyzję wydzierżawienia nieruchomości IKS Atak, a potem, przyjąć kolejną uchwałę na dzierżawę Concordii - to pod warunkiem, że dzierżawa będzie wieloletnia. Szczegóły ewentualnego porozumienia z Concordią są jeszcze ustalane. Obiekt jednak powoli jest przygotowywany do przekazania klubowi

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Przedsiębiorca
  Środa, 12.12

  Ja tez bym coś chętnie przejął od miasta, za darmo.

 2. 2
  +4
  ~ yHy
  Środa, 12.12

  O matko! Ale komuna! O_o Łoż w mordę, Bierut i Breżniew jeszcze tam po korytarzach ganiają! Że też takie obiekty jeszcze nie przystosowały się do naszych czasów...

 3. 3
  --3
  ~ jesteśmy w Elblągu
  Środa, 12.12

  Skoro obiekt jest zamknięty, to jest cudowna okazja do parcia na szkło - należy go uroczyście otworzyć przed Świętami jako realizację obietnicy wyborczej. Następnie zamknąć znowu na miesiąc i uroczyście otworzyć. I tak co miesiąc. tym miastem "wybrani" ledwo administrują a nie zarządzają. Tylko prywatny inwestor oceni wartość takiego obiektu i go utrzyma. Miasto ma za dużo "sportu" w garści, a utrzymuje to podatnik. Taki poziom 1000 osobowej wioski - ja wszystkim władam. Odpowiednie umowy i skoro chcesz i stać cię, to bierz i prowadź. Jest wolny rynek czy nadal komuna?

 4. 4
  +9
  ~ To jest chore
  Środa, 12.12

  W Elblągu co krok to stoja puste budynki,place budów. To tak jakby miasto bez gospodarza i urzędników. No co sie czeka?????

 5. 5
  +3
  ~ kolo
  Środa, 12.12

  No chyba radni PO nie dołożą /nie zagłosują/ ręki, aby oddać te obiekty Concordii. W Elblągu nie ma stadionu LA i właśnie ten obiekt przy ul Brzeskiej, powinien być zmodernizowany na stadion lekkoatletyczny. Włodarz powinien zainteresować się pieniędzmi z MSiT na ten cel - a nie hucznie oddawać chodnik w rejonie Grunwaldzkiej - i stworzyć bazę dla LA. Piłkarze mają aż nadto boisk piłkarskich, nawet ze sztuczną trawą. Zobaczymy którzy to radni poprą ten projekt, a którzy będą obstawać za "pomysłami" dolosowanego radnego z KWW?

 6. 6
  +2
  ~ M.
  Środa, 12.12

  Fatalnym rozwiązaniem było zlikwidowanie obiektu lekkoatletycznego, który był w sąsiedztwie hotelu na Brzeskiej. Tzw. stadion na Krakusa był de facto jedynym miejscem, gdzie dzieciaki mogły uprawiać lekkoatletykę i sprawdzać się w zawodach. Zbyt lekko wszystko podporządkowuje się piłce nożnej, nawet jeśli wziąć poprawkę na dużą popularność tego sportu. Gdyby Elbląg zainwestował w stadion lekkoatletyczny, mógłby mieć klasowy obiekt najlepszy w regionie. A tak....???

 7. 7
  +3
  ~ pytam sie
  Środa, 12.12

  Czy będzie tak jak z hangarem na jachty? wszyscy chcą na długoletnią dzierżawę, klub rozwiążą i co?

 8. 8
  +8
  ~ fanfan
  Środa, 12.12

  Dajcie temu klubowi z 4 ligi w dzierzawe boisko w Modrzewiu niech je dostosuja do rozgrywek 3 ligi.Niech tam rozgrywaja przyszłe mecze.A Krakusa z tym boiskiem i budynkiem po hotelu przekształcic w baze lekkoatletyczna.

 9. 9
  +4
  ~ zuzu
  Czwartek, 13.12

  Zgadzam się , obiekt przy Brzeskiej i całe zaplecze zainwestować w lekką atletykę - koniecznie!

 10. 10
  +2
  ~ Wiolla
  Czwartek, 13.12

  Sprzedać na wolnym rynku za prawdziwe pieniądze. Oddanie obiektu znajomym z Rady Miasta stworzy natychmiast patologię. Jeden Pan Radny tyko przebiera nogami ... i śni o takim rozwiązaniu sprawy. Tylko wolna sprzedaż da realną korzyść miastu. Odwagi Panie Prezydencie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.