Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg ma piąte "partnerskie" rondo. Tym razem uhonorowaliśmy Tarnopol

30.10.2017, 15:00:18 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg ma piąte "partnerskie" rondo. Tym razem uhonorowaliśmy Tarnopol
Fot. Ryszard Biel

Rondo Tarnopol - od dzisiaj (30 października) taką nazwę nosi rondo ósemkowe na skrzyżowaniu ulic: Konopnickiej i Niepodległości. Ukraińskie miasto jest piątym, w ten sposób uhonorowanym, miastem partnerskim Elbląga.

Tarnopol to piąte, po Compiegne, Kaliningradzie, Ronneby i Leer miasto partnerskie Elbląga, które doczekało się w naszym mieście swojego ronda. Decyzję w sprawie nadania imienia Tarnopol, nowemu rondu na skrzyżowaniu ulic: Konopnickiej i Niepodległości podjęli radni podczas wrześniowej sesji. Dzisiaj (30 października) odbyło się uroczyste otwarcie Ronda Tarnopol. Uroczystego przecięcia wstęgi na nowym obiekcie drogowym dokonali: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga, Serhij Nadał, mer Tarnopola, Myron Sycz, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego i Włodzimierz Sulgostowski, konsul z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Tradycję nadawania rondom nazw miast partnerskich przejęliśmy z Compiegne, gdzie istnieje też rondo Elbląg. W tym roku mija 25 lat od podpisania umowy partnerskiej Elbląga i Tarnopola. Mam nadzieję, że nowe rondo przyczyni się jeszcze do pogłębienia tej współpracy

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Rondo Tarnopol jest pierwszy rondem ósemkowym, które powstało w Elblągu. Jego budowę zakończono w sierpniu tego roku. Inwestycja oprócz budowy ronda objęła również przebudowę odcinka ul. Konopnickiej między ulicami Niepodległości i Piłsudskiego. Wartość inwestycji wyniosła 1,2 mln zł, a 500 tysięcy złotych z tej miastu udało się pozyskać z rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Rondo Tarnopol odsłonięcie tablicy z nazwą. ( zdjęć 20 )
Dodano: 2017-10-30 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ x
  Poniedziałek, 30.10

  woda zalewa miasto i okoliczne miejscowości a ten prezydent gałgan wstęgi przecina, cholera jasna, a emeryta Świniarskiego niech na chrzestnego ronda weźmie, no wziąść tylko taczki i wywieżć tych nierobów

 2. 2
  +29
  ~ twist
  Poniedziałek, 30.10

  Grunt to wyczucie. A co tam mieszkańcy - to taki "plebs". Wstęga ważna rzecz. Zapraszamy pana prezydenta na Grottgera, niech zobaczy jak tam się jeździ bezpiecznie. Na zadupiu wybudowali rondo, a tam gdzie jest niebezpiecznie, i jest potrzeba ronda brak. Sytuacja w mieście powodziowa dobra, nie ma czym się martwić. Zaleje, ale kogo? Zwykłych mieszkańców, no to co?

 3. 3
  +27
  ~ polak
  Poniedziałek, 30.10

  co ten banderowiec robi w naszym mieście, akysz!!!

 4. 4
  --22
  ~ Rebecca A. Bärbel von Schmidt
  Poniedziałek, 30.10

  Brawo Panie Prezydencie! Mieszkańcy są dumni!

 5. 5
  +28
  ~ at
  Poniedziałek, 30.10

  Jeszcze sycza zaprosili. Co za wstyd. Facet nie neguje "dokonań" swojego ojca w UPA. Dlatego nie zagłosuję nigdy na PO!

 6. 6
  +18
  ~ mius
  Poniedziałek, 30.10

  ~Rebecca : nie pisz, że "mieszkańcy są dumni", bo nie wszyscy ! Wymień ich ewentualnie z imienia i nazwiska, wtedy będzie wiarygodnie...

 7. 7
  +19
  ~ Alo
  Poniedziałek, 30.10

  Warzniejsza tabliczka jak widoczność kierowców. Jak nie krzaki to mury do dupy

 8. 8
  +23
  ~ turban
  Poniedziałek, 30.10

  a co tam robił ten banderowiec? wstyd i hańba że polacy wybrali kogos takiego do sejmu. no ale w PO az roi sie od zdrajcow i wrogow polski

 9. 9
  +9
  ~ Tyson
  Poniedziałek, 30.10

  Nic sie nie zmienia elblag miasto wielkich spraw

 10. 10
  +19
  ~ Co takiego.
  Poniedziałek, 30.10

  Rondo podpaska, taka nazwa powinna być. Czego szuka ten z olsztyna z psl. Poszol won.

 11. 11
  +7
  ~ Zawada
  Poniedziałek, 30.10

  A gdzie jest rondo Leer bo nie kojarzę ?

 12. 12
  --4
  ~ Do twist
  Poniedziałek, 30.10

  Sam jestes zadupie. Tu kolego toczy sie zycie 4 linie autobusowe tu jezdza regularnie najwieksze centrum handlowe pod nosem, a nie biedronka na zadupiu.

 13. 13
  +17
  ~ Realista
  Poniedziałek, 30.10

  Teraz wiadomo, na kogo nie glosowac. Woda zalewa miasto, a pan prezydent wstegi przecina i nadaje nazwe miasta okupowanego przez ukraine, ktorej byly prezydent porownuje zolnierzy AK do bandy UPA. To kolejna decyzja wymierzona przeciwko mieszkancom, zaraz po chaosie tramwajowm, ktory sie wkrotce zacznie, a ktory zgotowalo nam UM wespol zespol z ZKM.

 14. 14
  +7
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 30.10

  Jaka tablica taka nazwa

 15. 15
  +10
  ~ Seebe
  Poniedziałek, 30.10

  Po co Tarnopol ... ***amać wiktor w. wrzucić i won . Co można Rondo Ósemka . Wymiana teraz Ósemka "8"

 16. 16
  +15
  ~ twój podpis
  Poniedziałek, 30.10

  Z rowerowego punktu widzenia ta inwestycja pogorszyła bezpieczeństwo rowerzystów przez niedopracowaną i niepotrzebną ścieżkę rowerową oraz tragiczne rondo ,,podpaskowe"".

 17. 17
  +6
  ~ nico
  Poniedziałek, 30.10

  Banderowskie scierwo!

 18. 18
  +12
  ~ vddb
  Poniedziałek, 30.10

  Ukraińcy pewnie woleli by rondo im. Stepana Bandery.

 19. 19
  --10
  ~ Kjk
  Poniedziałek, 30.10

  No i gicior.....

 20. 20
  +8
  ~ michal $
  Poniedziałek, 30.10

  Wstega wstega a kiedy poprawiona zostanie ulica konopnickiej zostala s..... I co miala byc poprawiona tylekasy a taki bubel ja zadam jako mieszkaniec tego miasta aby ta sprawa zostala wyjasniona

 21. 21
  +4
  ~ Kietowca autobusu
  Poniedziałek, 30.10

  Dlaczego uwazasz, ze rondo jest tragiczne? Jestem kierowca autobusu i uwazam ze jest swietnie wyprofilowane, biarac pod uwage topografie terenu jak i gabatyty pojazdow jakie tam sie poruszaja, a przypominam jezdzi tam 7, 16, 18, 30, 31, czyli 5 linii, z czego nr 7 kursuje w takcie ok. 15 min. Ktos pisal, ze to zadupie. No wlasnie widac jakie zadupie, na skrzyzowaniu o ktorym wspomnial adwersarz rondo na pewno by sie przydalo, ale na "zadupiu" jednak linii autobusowych jest wiecej. Poza tym, ulice niepodleglisci, konopnickiej stanowia element obwodnicy wschodniej. Jest to najkrotsza droga, aby dostac sie do dzielnic wschodnich miasta. Reasumujac, rondo jak najbardziej ok. Sciezki rowerowe to bubel jakich malo. Nazwa ronda kuriozum, partner polskie miasto anektowane przez ukraine, ktora czci banderowcow, ktorzy w bestialski sposob mordowali Polakow. Wstyd UM.

 22. 22
  +12
  ~ bob
  Poniedziałek, 30.10

  Trzeba bylo jeszcze ukrainskie pacholki przyozdobic rondo we flagi... Takie w jakie wasi ukrainscy partnerzy przyozdabiaja Tarnolol..czarno-czerwone.

 23. 23
  +11
  ~ ggfb
  Poniedziałek, 30.10

  Na rondzie ku czci solidarności jakaś tania tablica z blachy, a dla Ukraińców porządna tablica na płycie. wstyd

 24. 24
  +11
  ~ Wołyniak
  Wtorek, 31.10

  Co robi tutaj ten zgniły banderowiec Sycz??? Jakie ukraińskie miasto Tarnopol??? Tarnopol był, jest i zawsze będzie miastem Polskim, a nie żadnym ukraińskim. Został założony w 1540 roku przez Polaków, a nie żadnych nawet Rusinów. Bo także żadnych ukraińców, ani Ukrainy w tamtym czasie nie było, bo jedni i drudzy nie istnieli! Panie Wróblewski, jak pan śmie zapraszać na uroczystość otwarcia ronda nazwanego na cześć POLSKIEGO MIASTA województwa Tarnopolskiego, w Małopolsce Wschodniej, negacjonistę ludobójstwaWołyńsko-Małopolskiego i zaciekłego banderowca Miropna Sycza. Ten osobnik winien być tutaj ZAWSZE OSOBĄ NIEPOŻĄDANĄ, a jego osoba bojkotowana przez wszystkich. To skandal, by zapraszać na jakiekolwiek uroczystości tego banderowca.

 25. 25
  +10
  ~ Tarnopol
  Wtorek, 31.10

  miastem partnerskim - może UM oświeci mieszkańców na czym polega rzeczywista współpraca obu miast i dziwne , że CI wielbiciele banderowców z UM nie zostali zaproszeni do ICH partnerskiego miasta , kiedy 2 tygodnie temu w Tarnopolu odbyła się olbrzymia feta z okazji powstania 75 rocznicy OUN - UPA i SS - GALIZIEN - tych zbrodniczych organizacji

 26. 26
  +8
  ~ sycz ile chcesz
  Wtorek, 31.10

  Lud ratuje życie i mienie przed kataklizmem, a ciągle te same ryjki udające elblążan "otwierają" i "zamykają" coś w kampanii wyborczej. Wydawało mi się , że to rondo już dawno otwarto, tylko nic nie syczało wtedy. Kto z nich upamiętniał Tarnopol jako Polskę a kto jako miejsce "sławy i chwały" rezunów upa.

 27. 27
  +8
  ~ numer 1 ubermunsch grajdoła
  Wtorek, 31.10

  Ja sobie myślę, że na skupie złomu u Grzesia jest jedno wolne miejsce i ten facio o nie usilnie zabiega, bo dobrze się czuje w nieróbstwie - tu rzuci, tam rzuci, nic nie zbuduje, uśmiech do sera i rządzi. Niech go elektorat siczowy dalej wybiera i narzeka. Tylko obcy, nieznany mafii kandydat. Ślepy, głuchy, ograniczony w kierowaniu w limuzynie.

 28. 28
  --4
  ~ Janos
  Wtorek, 31.10

  "Elbląg ma piąte "partnerskie" rondo". A moglibyśmy mieć 6. Gdyby nie rondo ***ów Przeklętych

 29. 29
  +14
  ~ wołyniak
  Wtorek, 31.10

  Rondo otwierał znany rezun ukrainiec Miron Sycz to menda banderowska z PO, jego tatuś w kureniu "Mściciele" mordował na terenie Polski po wojnie polaków,dostał karę śmierci,chyba póżniej mu złagodzono wyrok.Pan Miron chwalił tatusia za jego dokonania ,możecie sprawdzić na internecie jego wypowiedzi!!Ja kiedyś rozmawiałem z tym rezunem kilkakrotnie w obecności Wcisły!!zapraszałem Sycza zeby pojawił sie pod pomnikiem w dniu 11 lipca [dzień ludobójstwa na Wołyniu] to ta menda Wcisło mówił żeby ze nną Sycz nie rozmawiał!!Niewiem kim jest Wcisło ale chyba nie polakiem!!!??

 30. 30
  +5
  ~ swoje chwalicie
  Wtorek, 31.10

  To są zabiegi o głosy rodaków z akcji wisła i przygotowania do fety upa, oun, ss galizien za rok w Elblągu, bo święta 16 dywizji już nie będzie , a więc tryzub zapanuje. Niezręcznie jest gloryfikować partnerstwo z głosicielami pochwały ludobójstwa chyba, że się jest jednym z nich.

 31. 31
  +4
  ~ yataman
  Wtorek, 31.10

  teraz widzicie szanowny suwenerze kto to w tym PO siedzi? Donosiciele i folsdojcze do spoli z UBekami,SBkami,zlodzieje i banderowcy- najgorszy z mozliwych sortow. trzeba naprawde byc glupim i nie meic szacunku do swojej ojczyzny i siebie samego zeby glosowac na PO. wstyd i hańba ze w elblagu banderowiec przecina polska flage i otwiera rondo. to potwarz dla polakow. smeija sie te upasłe ryje z glupich polakow bo wiedza ze w nastepnych wyborach glupi elektorat znowu ich wybierze

 32. 32
  +5
  ~ Janko Muzykant
  Wtorek, 31.10

  Popatrzcie na te zdjęcia. Jeden samochód i rondo i to jakie ósemkowe. A jak człowiek jedzie na groby bliskich na Dębice, to przy koszarach trudno skręcić w lewo. Tam to rondo jest potrzebne.

 33. 33
  --7
  ~ Aposdh
  Wtorek, 31.10

  Wychodzi tzw.polska tolerancja...tak wszystkim wyliczacie , to po co jeździecie do Niemiec na roboty?.. i myjecie dupy za euro ?zabili milion y ludzi ...to wam nie przeszkadza? Jestem przeciw wszelkiemu zło i wojnom,ale siebie ,to już nie widzimy za czasów wojny?...no tak...czterej pancerni i pies....z "czystą kartą wojenną""żenujące..

 34. 34
  +4
  ~ Misiek
  Wtorek, 31.10

  Ale tu nie widać żadnego ronda

 35. 35
  +5
  ~ Minus
  Wtorek, 31.10

  A radni w innym polskim mieście nie pozwolili nazwać"Tarnopol". Banderowcy to banderowcy w historii wszystko napisane, a i pamięć jeszcze żyjących o nie ludzkich metodach mordowania, powoduje niezrozumienie tej decyzji.

 36. 36
  +5
  ~ jurek w.
  Wtorek, 31.10

  Do "wołyniak" Wcisło to Wcisło każdy widzi !

 37. 37
  +5
  ~ rr
  Wtorek, 31.10

  Wróblewski, kiedy pomnik ofiar ludobójstwa na Polakach przez ukraińskich ***ów z UPA? Zaprosisz na odsłonięcie tego, ukraińskiego sycza?

 38. 38
  --5
  ~ Do janko muzykant
  Środa, 01.11

  Widzisz. Tu jest rondo potrzebne caly rok, a tam gdzie piszesz to najwyrazniej tylko na 1 listopada. Poza tym dlaczego zakladasz, ze wszyscy sa takimi sierotami jak ty i nie umieja skrecic w lewo? Stad radze ci abys jezdzil komunikacja miejska i skrecal tylko w prawo.

 39. 39
  +3
  ~ kiler
  Środa, 01.11

  Łopaty w łapę albo worki układać urzędasy je.....ane!!!

 40. 40
  +2
  ~ bezrobotny
  Środa, 01.11

  , CZY NIE MOŻNA BYŁO TO RONDO NAZWAĆ" BOLEK " WIECIE O KOGO CHODZI ? O TEGO CO WYGRYWAŁ W TOTOLOTKA . ZADZWONIŁEM DO NIEGO ,ŻE MAM CHĘĆ Z NIM GRAĆ , A ON MNIE ODPOWIEDZIAŁ,ŻE TA KOLEKTÓRA ZOSTAŁO JUŻ ZLIKWIDOWANA. "

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.