Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

"Motywacja do zdrowego życia i wyjścia z domu". Seniorzy spotkali się z onkologiem i dietetyczką

01.03.2017, 20:30:46 Rozmiar tekstu: A A A
"Motywacja do zdrowego życia i wyjścia z domu". Seniorzy spotkali się z onkologiem i dietetyczką
Fot. Ryszard Biel

Spotkania dla seniorów, odbywające się pod hasłem "Kierunek: zdrowie" to strzał w dziesiątkę. Wszystkie wykłady odbywały się przy pełnej sali. Również dzisiejszy, poświęcony chorobom nowotworowym i leczeniu dietą przyciągnął wielu zainteresowanych. - To dla nas motywacja do tego, żeby zadbać o własne zdrowie, ruszyć się z domu - przekonuje Halina Gierek, uczestniczka cyklu.

Dlaczego po 60. powinniśmy zmienić sposób odżywiania? Jak powinna wyglądać dieta osób chorych na miażdżycę, osteoporozę czy cukrzycę? Czy możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy dzisiejszego (1.03), czwartego spotkania z cyklu "Kierunek: Zdrowie". Tym razem swoją wiedzą z seniorami podzielili się: dr Andrzej Badzio, dyrektor medyczny Centrum Radioterapii NU-MED, specjalista onkologii klinicznej i radioterapii onkologicznej oraz Katarzyna Mechlińska, dietetyczka, która na co dzień pracuje między innymi z seniorami w zakresie niedowagi, nadwagi i otyłością, zdrowego odżywiania się, wykonywania testów alergicznych i analizą składu ciała za pomocą biorezonansu, diety oczyszczającej, przeciwgrzybicznej i bezglutenowej.

To jak się odżywiamy, ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Żywienie i aktywność fizyczna to dwie rzeczy, które pomagają nam jak najdłużej żyć w zdrowiu. Nigdy nie jesteśmy za starzy na to, aby zadbać o swoje zdrowie. Tylko pamiętajmy, zmiany wprowadzajmy powolutku. Każda zmiana to jest dla organizmu stres. Tak więc zmieniajmy nasze nawyki małymi krokami, nie wszystko na raz. O czym seniorzy powinni pamiętać? Na pewno o unikaniu tłuszczów zwierzęcych i wprowadzeniu więcej tych roślinnych, np. bazowanie na margarynie, a nie na maśle, regularności posiłków, unikaniu słodyczy i wybieraniu produktów z pełnego przemiału

- mówi Katarzyna Mechlińska, dietetyczka.

„Kierunek: Zdrowie” to cykl spotkań ze specjalistami różnych dziedzin dotyczący jednego tematu – zdrowego stylu życia seniorów. Do tej pory seniorzy już dowiedzieli się między innymi: jak wypiekać zdrowe pieczywo i jakie zioła stosuje się w leczeniu. Przed nimi jeszcze dwa spotkania w Ratuszu Staromiejskim: z instruktorem fitness o refleksologii, jako przykładzie terapii holistycznej (8.03, godz. 16-18) i ze specjalistą ds. rehabilitacji ruchowej (15.03, godz. 16-18).

Wszystkie tematy nas interesują, dlatego przychodzimy na kolejne spotkania. Część informacji, jak chociażby te dotyczące ziół, staramy się teraz stosować we własnym życiu. Fajnie, że ktoś pomyślał o nas, emerytach i stara się, żeby i nam było miło, żebyśmy czegoś nowego mogli się dowiedzieć

- przekonuje Teresa Macek, elblążanka, uczestniczka cyklu.

Dla nas to szansa nie tylko, aby się czegoś dowiedzieć, ale też poznać ludzi, żeby wyjść z domu. Jestem już na emeryturze więc nie często mam takie okazje. Liczymy na to, że cykl będzie kontynuowany

- dodaje Danuta Świątek, która wysłuchała już trzech wykładów i jak zapowiada, weźmie udział w kolejnych.

Organizatorem kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie” jest Urząd Miasta w Elblągu i Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Seniorzy spotkali się z onkologiem i dietetyczką ( zdjęć 12 )
Dodano: 2017-03-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.