Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ma smakować jak ten z dzieciństwa. Seniorzy uczyli się jak piec chleb

15.02.2017, 21:15:54 Rozmiar tekstu: A A A
Ma smakować jak ten z dzieciństwa. Seniorzy uczyli się jak piec chleb
Fot. Ryszard Biel

Prawdziwy tłum seniorów pojawił się na drugim, z cyklu spotkań organizowanych pod hasłem: Kierunek zdrowie. Tym razem poznali tajniki wypieku tradycyjnego, zdrowego chleba. - Teraz będziemy piekły chleb. Okazuje się, że to nie jest jakaś magia. Bardzo fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł i zorganizował wydarzenie dla nas - przekonuje pani Danusia z Elbląga.

Wykład dla elbląskich seniorów poprowadził dr Józef Sadkiewicz z Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego w Bydgoszczy, postać znana w kulinarnej branży.

Próbuję rozkochać elblążan w chlebie. Chleb był jadany od zawsze, dzisiaj chciałem pokazać go w trochę w innej niż współczesny, formie, tej naturalnej, tradycyjnej, od której przemysł dzisiaj trochę uciekł. Zaczęliśmy za bardzo modyfikować niektóre rzeczy, żywność przetworzona, jak wiadomo nie, służy zdrowiu. Starsi ludzie mówią, że chleb za ich młodych lat mogą mieć trochę racji. Dzisiaj jednak spróbowali chleba tak smakującego. Kwas piekarski fermentacji drożdżowej, na którym robimy chleb, można zrobić samemu w domu. To też pokazałem - mówi dr Józef Sadkiewicz.

Uczestnicy spotkania mogli więc nie tylko wysłuchać wykładu o chlebie, ale także spróbowali zdrowych wypieków.

Dobrze coś nowego zobaczyć, usłyszeć, może się czegoś nauczyć. Koleżanka mnie namówiła na udział w tym spotkaniu, jestem zadowolona - mówi pani Wanda.

- W pamięci mam ten chleb, który jadłam sama, gdy byłam mała. Na spotkanie przyszłam, aby nauczyć się taki chleb, żeby moje wnuki również mogły poznać ten smak. Te spotkania to świetna inicjatywa, my seniorzy tak jak młodzi nie chcemy siedzieć w domach, wreszcie ktoś pomyślał o na nas i zaproponował nam ciekawe wydarzenie - przekonuje Grażyna Maliszewska, elblążanka.

Przed elbląskimi seniorami jeszcze cztery spotkania poświęcone zdrowemu stylowi życia, sposobów na radzenie sobie z dolegliwościami wieku. Odbywają się one w każdą środę, w godz. od 16 do 18 w Ratuszu Staromiejskim.

Obracamy wokół zdrowia. To tematy zawsze dla seniorów ciekawe. Zapraszamy elblążanie na kolejne spotkania - dodaje Teresa Urban, doradca prezydenta ds. seniorów.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Seniorzy uczyli się jak piec chleb ( zdjęć 28 )
Dodano: 2017-02-15 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.