Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Seniorzy obrali kierunek na zdrowie. Pierwsze spotkanie było pyszne

08.02.2017, 21:45:15 Rozmiar tekstu: A A A
Seniorzy obrali kierunek na zdrowie. Pierwsze spotkanie było pyszne
Fot. Ryszard Biel

Ciasto buraczane, galaretka z kwaśnego mleka, chleb z ziołami, schab pieczony, czy pulpety w jarzynach... tymi pysznymi, a co najważniejsze zdrowymi potrawami młodzież poczęstowała seniorów, uczestników kampanii "Kierunek: Zdrowie". Dzisiaj (8 lutego) odbyło się pierwsze, z cyklu bezpłatnych spotkań dla elblążan 60+. Poświęcone było zdrowemu odżywianiu.

„Kierunek: Zdrowie” to cykl spotkań ze specjalistami różnych dziedzin dotyczący jednego tematu – zdrowego stylu życia seniorów. Pierwsze spotkanie przygotowali nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. Swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania, nowej piramidy żywieniowej oraz naszych nie zawsze zdrowych nawyków z elblążanami podzieliła się Barbara Bukowska. Po godzinnym wykładzie uczestnicy kampanii mieli okazję sprawdzić, a właściwie posmakować, jak teoria wygląda w praktyce. Młodzież przygotowała dla ich zdrowy poczęstunek. Galaretka z kwaśnego mleka, ciasto buraczane, sernik, pulpety w jarzynach, chlebek z dużą ilością ziół, schab pieczony, wędliny, pasty i sałatki... stoły wprost uginały się od pyszności. Co wyróżnia te potrawy od tych, które jemy na co dzień?

Do ich przygotowania używaliśmy zdrowych produktów. Nie udziwnionych, tylko takich, które możemy kupić w naszych sklepach. Chcemy zachęcać seniorów do tego, aby nie brali wszystkiego, jak leci z półek sklepowych, tylko starali się wybierać te zdrowsze rzeczy. Wiadomo, że to, co zdrowsze jest droższe, ale na zdrowiu nie warto zawsze oszczędzać. Przygotowaliśmy również przepisy na proponowane przez nas dania. Te, które zasmakują, można będzie przygotować sobie w domu. Dzisiaj kładziemy duży nacisk na czytanie etykiet. Warto zwrócić uwagę na zawartość w kupowanych produktów dodatków, substancji konserwujących, kolorów, zagęszczaczy. Tak naprawdę im dłuższa ta lista składników, tym gorzej. Na to uczulamy seniorów

- mówi Katarzyna Gliniecka, nauczycielka zawodu z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.

"Kierunek: Zdrowie" to cykl sześciu spotkań. Osoby, które nie trafiły dzisiaj do Ratusza Staromiejskiego, mają więc jeszcze szansę na udział w kolejnych, ciekawych warsztatach, wykładach, a nawet ćwiczeniach fizycznych.

W ich trakcie będziemy promować zdrowy styl życia, to oznacza, że będzie się można się dowiedzieć o: zdrowych nawykach żywieniowych, o tym, jak zachować formę. W kolejnych tygodniach spotkania będą poświęcone m.in.: ziołolecznictwu, wypiekaniu chleba i ciast, terapii holistycznej, autoterapii. Czeka nas wiele ciekawych tematów. Są przewidziane również zajęcia fizyczne. Do udziału w nich zapraszamy seniorów, a także ich rodziny

- zachęca Joanna Urbaniak, rzecznik prezydenta Elbląga.

Zajęcia będą się odbywały w Ratuszu Staromiejskim, w kolejne środy (do 15 marca), w godzinach od 16 do 18.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Witold Wróblewski prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.


Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Zdrowa dieta wykład ( zdjęć 32 )
Dodano: 2017-02-08 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Nie dla partii .
  Środa, 08.02

  Spokojnie, jeszcze kilka lat i wszyscy seniorzy będą na diecie , dla nich nie ma 500 + .

 2. 2
  +2
  ~ ??
  Środa, 08.02

  Szewczyk załapała się na darmowe ??

 3. 3
  +1
  ~ Adam
  Czwartek, 09.02

  Jak zwykle za darmochę pełno chętnych.

 4. 4
  0
  ~ Xxxxx
  Czwartek, 09.02

  Przykre zdjęcie,lecz to prawda.Przeciętnego emeryta nie stać nawet na kostkę masła 82 % tł.Nie dziwię się, że w Polsce dochodzi do takich sytuacji jak na zdjęciu.Po takim spotkaniu nie wierzę,że emeryt pójdzie do sklepu i kupi schabowe itp . Wstydzę się,że mam Polski paszport.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.