Niedziela, 14.08.2022, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Radosna Niepodległość - bieg, przemarsz i koncerty

07.11.2016, 13:00:11 Rozmiar tekstu: A A A
Radosna Niepodległość - bieg, przemarsz i koncerty
Rekordowa liczba blisko 600 zawodników stanie na starcie tegorocznego Biegu Niepodległości. Organizatorzy liczą również na wysoką frekwencję podczas przedpołudniowych obchodów 11 Listopada. W tym roku, po raz pierwszy, zwieńczeniem uroczystości będzie koncert pt. Radosna Niepodległość. 
 
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczną o godz. 9.00 mszą św. w katedrze pw. św. Mikołaja. Po niej elblążanie – tradycyjnie niosąc 50-metrową flagę – przejdą ulicami miasta na pl. Jagiellończyka. Tam odbędą się główne uroczystości patriotyczne oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury. Po zakończeniu uroczystości zapraszamy wszystkich do kibicowania w Biegu Niepodległości. Rywalizacja będzie odbywać się w kilku konkurencjach: bieg główny na 10 km, trzyosobowe sztafety (3 razy 3333 m) i bieg towarzyszący (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 lutego i Teatralną. W tegorocznym Biegu Niepodległości w Elblągu może wziąć udział rekordowa liczba nawet 600 zawodników.
 
11 listopada odbędzie się także rywalizacja dla najmłodszych, czyli I Mały bieg Niepodległości Enduro Kid, który organizują wspólnie SP nr 16, MOSiR, Urząd Miejski oraz MOS i Labosport. Zawody rozpoczną się już od godz.10.30, a dzieci pobiegną na odcinkach od 50 do 300m.
 
Zakończeniem tegorocznych obchodów 11 Listopada będzie koncert Radosna Niepodległość. W Hali Widowiskowo-Sportowej przy al. Grunwaldzkiej o godz. 17 wystąpi Chór Cantata i elbląska Orkiestra Wojskowa. Artyści zaprezentują na scenie 15 utworów – w tym 5 aranżacji przygotowanych specjalnie na obchody Święta Niepodległości. W trakcie koncertu wystąpi także młodzież z sekcji recytatorskiej Młodzieżowego Domu Kultury.
 
Na uroczystość zapraszają Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Marek Pruszak przewodniczący Rady Miejskiej
 
Program obchodów:
• 9:00 - Msza św. w katedrze p.w. św. Mikołaja
• po Mszy św. wspólny przemarsz ulicami Elbląga
• uroczystości patriotyczne na Placu Jagiellończyka oraz koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury
• 13:00 - Bieg Niepodległości
• 17:00 – koncert Radosna Niepodległość
 
Łukasz Mierzejewski 
Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ swojak
  Poniedziałek, 07.11

  CALE SZCZESCIE ZE TU TO NIE WRSZAWKA GDZIE DEBILE I DEWIACI ROZNEJ MASCI WSPOLNIE Z WYKOLEJONYMI POLITYKMI KONAJACYCH PARTII I Z TYMI Z NOWO POWSTALYCH BY SIAC ZAMET I NIEPOKOJ SWIADOMIE POWODUJA POSTAWANIE BURD I ZAMTU ABY DAC UPUST UNIJNYM POLITYKOM NAGONKI NA NASZ RZAD ZE SOBIE NIE RADZI I TYLU NIE ZADOOLONYCH I DEMOKRACJA ZAGROZONA . MADRY PATRIOTA NIE POJDZIE W TEN ZGIELK I HAOS NIE DO OPANOWANIA . TO POLITYCY ZAMIESZANI W AFERY WYWOLUJA TE ZAMIESZKI ABY ZNOW DORWAC SIE O WLADZY I KRASC I SPRZEDAWAC KRAJ TO SZUBRAWCY OPLACAJACY TYCH SWIADOMYCH CO OBIA ZADYMIARZY KIEDYS WSPOLNIE ZA TO BEKNA !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.104532957077