Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Przejazdy kolejowe w okolicach Elbląga będą remontowane. Kierowców czekają utrudnienia

19.08.2016, 12:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Przejazdy kolejowe w okolicach Elbląga będą remontowane. Kierowców czekają utrudnienia
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W przyszłym tygodniu zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Gronowie Elbląskim. To jeden z czterech przejazdów znajdujących się w okolicach Elbląga, przeznaczonych do remontu w najbliższym czasie. Kierowcy podróżujący w tamtym kierunku muszą się  liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Trwają roboty na linii kolejowej Malbork - Braniewo. Jednym ich etapem będzie remont przejazdów kolejowych w: Gronowie Elbląskim (jeden na drodze gminnej, drugi na drodze powiatowej), Karczowiskach i Oleśnie.

Mieszkańcy gminy Gronowo Elbląskie i kierowcy podróżujący tymi trasami muszą się uzbroić w cierpliwość i przygotować na czekające ich objazdy. Utrudnienia najdotkliwsze będą chyba w Karczowiskach i Gronowie Elbląskim (droga powiatowa), bo to trasy prowadząca w środek Żuławach. Na szczęście prace i na jednym i na drugim przejeździe potrwają po dwa dni

– mówi Tadeusz Przyborski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Elblągu.

Pierwsze rozpoczną się roboty na przejeździe w Oleśnie i potrwają od 22 do 23 sierpnia. Później, z powodu robót, kolejno zamykane będą przejazdyw: Karczowiskach (25 – 26 sierpnia) i Gronowie Elbląskim (droga powiatowa 1103N - 29-30 sierpnia; droga gminna 102085N - 1- 7 września).

Ostatni remont, na przejeździe w Gronowie Elbląskim, znajdującym się w ciągu drogi gminnej, potrwa najdłużej, ale też będzie najmniej uciążliwy. Tu objazd będzie się odbywał po ulicach tej miejscowości, w pozostałych przypadkach trochę nadrobimy drogi

– dodaje Krzysztof Wieczorek z ZDP w Elblągu.

Schemat objazdów znajdziemy na stronie Starostwa powiatowego w Elblągu.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ skandal
  Piątek, 19.08

  patrzac na ten pociąg na zdjęciu w artykule mamy pytanie do olsztyniaków - dlaczego takim badziewiem muszą jeżdzić mieszkańcy Elbląga.Jak na olsztyn i mazury jadą nowoczesne pociągi a na Elbląg z epoki PRL-u. Zlikwidowano wiele połączeń z Elbląga do Gdańska bo olsztyniaki wprowadzili wyjazdy z olsztyna przez Elbląg -i dalej.Tylko te połączenia są opóżnione nawet w lato do Elbląga z olsztyna ciągle są opóżnienia.olsztyn chce być pępkiem świata tylko siano wystaje z butów.

 2. 2
  0
  ~ 2016
  Sobota, 20.08

  Remont obejmuje odcinek Braniewo-Elbląg-Malbork. Szkoda , że Braniewo dla kolei to pustynia. Nie widzą potrzeby skomunikowania pociągiem tego miasta ze światem. Bo kilku pociągów z Braniewa do Olsztyna trudno nazwać oknem na świat.

 3. 3
  +4
  ~ pasażer
  Sobota, 20.08

  Jak długo jeszcze będziemy zmuszeni czekać na opóżnione pociągi z olsztyna -dziś tj.20.08 też się spóżnił .Na dodatek ten co zapowiada pociągi w Elblągu bełkocze i go zrozumieć nie można a na dworcu w ogóle nie słychać co mówi.A miała być super akustyka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.18244099617