Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Badania serca i płuc nowym tomografem komputerowym będą szybsze i bezpieczniejsze.

29.05.2015, 07:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Badania serca i płuc nowym tomografem komputerowym będą szybsze i bezpieczniejsze.
Fot. Adrian Sajko

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu przy ulicy Królewieckiej 146 mieści się NU MED GRUPA S.A. Wczoraj, 28 maja oficjalnie został uruchomiony nowy tomograf komputerowy, dzięki któremu będzie można dokładniej i szybciej postawić diagnozę przy znacznym ograniczeniu promieniowania rentgenowskiego.

W sali konferencyjnej szpitala odbyła sie oficjalna konferencja pt. „ Nowe Standardy Diagnostyki Obrazowej”. W konferencji uczestniczyli m.in. wicewojewoda województwa Warmińsko-Mazurskiego Grażyna Kluge, kierownik elbląskiej delegatury NFZ Anna Szyszka, dyrektor referatu zdrowia UM w Elblągu Barbara Dyrla, wójt Gminy Elbląg Genowefa Kwoczek, zarząd NU MED Grupy, prelegenci, pracownicy szpitala oraz grupy NU MED.

Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Część pierwsza obejmowała przedstawienie informacji na temat nowych możliwości zakupionego aparatu, natomiast część druga - praktyczna, podczas której w pracowni tomograficznej można było zobaczyć jak wygląda praca gabinetu oraz tomograf komputerowy.W dzisiejszych czasach nie można efektywnie prowadzić działalności medycznej, spełniać oczekiwań pacjenta nie kierując się wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia, Ministerstwa Zdrowia, jak również standardami jakościowymi. NU MED GRUPA jest właśnie jednym z tych podmiotów działalności medycznej, która bardzo poważnie traktuje jakość i sukcesywnie dokonuje wymiany sprzętu, na którym pracuje

- mówiła Ewa Pietryka, dyrektor Centrum  Radioterapii i Usprawniania w Elblągu.

W jaki sposób działa nowy tomograf? W jaki sposób usprawni pracę pracowni tomograficznej?

- Kiedyś zadeklarowaliśmy, że będziemy postępować w myśl idei Healthmagination, co oznacza, że będziemy dostarczali wysoką jakość bezpiecznej diagnostyki, w krótszym czasie i taniej. Tomograf, który został tutaj zainstalowany na terenie pracowni nazywa się OPTIMA CT 660 SE. Jest to tomograf 128 warstwowy. Dzisiaj możemy powiedzieć, że to jest absolutnie najnowocześniejsze urządzenie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i na terenie województwa pomorskiego, również nie ma lepszego urządzenia - zauważali prelegenci z firmy GE.

Dzięki nowemu tomografowi badania będą wykonywane w lepszej jakości, działa szybciej i sprawniej. Obraz jest lepszy, gdyż za pomocą urządzenia są niwelowane zakłócenia powstające podczas ruchów pacjenta. Dzięki niemu można wykonywać badania serca, płuc, ale również ułatwia pobranie tkanek do biopsji, co jest jednym z elementów diagnostyki onkologicznej. Tomograf wyposażony jest w specjalne algorytmy, za pomocą których obniżana jest dawka promieniowania rentgenowskiego.Inwestycja, którą przeprowadziliśmy wyniosła nas ponad 4 mln złotych. Jest to zakup nowego sprzętu, oprogramowania, stacji lekarskich, wyposażenia pracowni, przebudowy całej pracowni diagnostycznych w Elblągu. Zapotrzebowanie na badania tomograficzne jest, wzrosło ono również statystycznie o prawie 30% w porównaniu do zeszłego roku. Dla pacjenta tomograf ma przynieść krótszy czas badania, mniejszą dawkę promieniowania, dla lekarza lepszy precyzyjny, obraz

- dodała Ewa Pietryka.

NU MED GRUPA S.A w obu pracowniach diagnostycznych (tomografia komputerowa oraz rezonans magnetyczny) bada dziennie około 90 pacjentów. Z tego 60% to jest sam tomograf komputerowy.
 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ pacjent
  Piątek, 29.05

  "Nowe Standardy Diagnostyki Obrazowej" - już te ich standardy sam się przekonałem, tomografię robią faktycznie szybko ALE NIEDOKŁADNIE (zdziwiło mnie jak nie kazali wstrzymywać oddechu) no i wynik dostałem - uleczyli mnie tak samo jak ulecza ZUS - mimo, że dostali poprzednie badania do wglądu, to na opisie ani słowem nie było o schorzeniu, które było w dostarczonych badaniach. Po prostu ich nawet nie przejrzeli, a opis składał się z 2 standardowych zdań, które prawie każdemu piszą. Jak to zobaczyłem, to zażądałem ponownego sprawdzenia płytki CD i opisu. No i w następnym już się okazało, ze taki zdrowy nie jestem jak to przed chwilą mi opisali - tylko teraz pytanie jak takim papudrakom wierzyć w rzetelność badań na przyszłość? Dobrze, że wiedziałem, że coś mam, a jak bym nie wiedział....

 2. 2
  +4
  ~ tom
  Piątek, 29.05

  co z tego ze sprze jet jak trzeba miesiacami czekac zeby sie dotac na przeswietlenie

 3. 3
  --4
  ~ ;)
  Piątek, 29.05

  Pacjencie, skoro tyle wiesz to po co chodzisz się badać? Badaj i lecz się sam (przecież w Polsce wszyscy skończyli medycynę i znają się najlepiej na wszystkim;)), a wtedy zwolnisz kolejkę dla naprawdę chorych ludzi.

 4. 4
  +4
  ~ pacjent
  Piątek, 29.05

  i właśnie przez takich jełopów jak ten poniżej mamy w tym kraju jak mamy - zazdrościsz mi bezmózgu, że umiem 2 dodać do 2? Logiczne myślenie to dla takich niepojęta rzecz, a jak już się ktoś nim wykaże to takie jełopy próbują go zlinczować i usunąć w kat aby nie zawyżał ich średniej. Jasno napisałem, że po mojej interwencji dopisano to co miało być sprawdzone na badaniu, więc miałem rację. Ale taki jełop (pewnie jeden z takich konowałów) szczuje jadem, bo najlepiej dać się pociąć i dać w łape - oczywiście przy tym o nic nie pytać (jak kiedyśjedna "lekarka" do mnie "żałuje że panu powiedziałam o tym co ma pan na płucach" - a na drzwiach jej gabinetu "pacjent ma prawo znać pełną dokumentację i stan swojego zdrowia" - no ale uświadomiony pacjent zadaje pytania, a oni tego nie lubią, oj nie...

 5. 5
  --3
  ~ ;)
  Piątek, 29.05

  Chyba Pan pacjent to umie 2 dodać 2 i na tym Pana wiedza się kończy ;). A nie, przepraszam Pan umie tylko jeszcze wszystkich obrażać i winę na wszystkich zwalać. Niech Pan do Wielkiej Brytanii pojedzie lub do USA i tam się poleczy to doceni Pan Polskę. Tam się duże składki płaci i ma się odpowiednią opiekę. U nas niektórzy płacą dwie lub trzy składki zdrowotne i utrzymują tych ciągłych, sfrustrowanych rentowiczów, lub bezrobotnych, którzy nigdy składki nie zapłacili, a którzy mają wszystko za darmo,a i tak ciągle narzekają. Pozdrawiam i niech Pan się czasami uśmiechnie Panie pacjent, a nie jadem tylko sączy bo nie jest tak źle.

 6. 6
  +1
  ~ pacjent
  Piątek, 29.05

  To jedź sobie do Korei i sobie porównuj - wy lemingi nie rozumiecie, ze tu jest Polska i nie obchodzi mnie co jest gdzie indziej, poza tym jak uważasz, ze u nas są małe składki to sam się ośmieszasz - ja wiem, ze ty byś chciał siedzieć na tyłku i aby tylko wszyscy ci nadskakiwali, a broń Boże nie byli mądrzejsi od ciebie bo od razu wyślesz ich za granice - poza tym mowa była o braku profesjonalizmu ze strony "lekarzy" (takich jak ty) - co ma do tego wysokość składek to nawet sam nie wiesz. Szczujesz tylko jadem i usuwasz w cień niewygodne osoby - typowy despota - za dobrze ci na stołeczku widać, masz wszystkich w d... i stąd dobry humorek, śmiej się śmiej, jak głupi do sera - typowy leming, pusty ale złotousty...

 7. 7
  0
  ~ KrzysztofGK
  Środa, 23.12

  Jeśli szukają Państwo dobrego sprzętu medycznego polecam spojrzeć na www.kredos.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.