Sobota, 2.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Będzie ściganie

30.08.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie ściganie

12 września (poniedziałek) na ulicach naszego miasta rozgrywane będzie zakończenie I etapu 62. Tour de Pologne oraz mini Tour de Pologne, a wszystko to połączone będzie z wielkim rodzinnym festynem na którym wystąpią „super gwiazdy” polskiej sceny muzycznej Ivan i Delfin oraz Ich Troje. W Kamieniczkach Staromiejskich odbyła się konferencja prasowa z udziałem Czesława Langa, prezesa Lang Team, organizatora wyścigu Tour de Pologne.

62. Tour de Pologne składać się będzie z 8 etapów: czterech płaskich, trzech górskich i jazdy na czas. Kolarze rozpoczną zmagania w Gdańsku a zakończą w Karpaczu. Tegoroczny wyścig to prawie 1300 przejechanych kilometrów i ponad 400 odwiedzonych miast. Jestem dumny i szczęśliwy, że możemy pochwalić się takim wyścigiem jak TdP. Niestety Polacy nie umieją się chwalić walorami swojego kraju, dlatego ten wyścig ma być nie tylko sportową rywalizacją, ale również okazją do promowania polskiej tradycji i pięknych zakątków kraju. Musimy siebie promować, bo mamy bardzo dużo do zaoferowania – powiedział Czesław Lang.

Tegoroczny wyścig jest pod wieloma względami inny, niż poprzednie. W tym roku ruszyła reforma kolarstwa, znana pod nazwą UCI ProTour. Reforma ta powoduje rewolucyjne zmiany w kalendarzu startów, zespołach zawodowych oraz w klasyfikacji drużyn i zawodników. W skład cyklu ProTour wchodzą dotychczasowe najważniejsze i największe wyścigi. Do elitarnego ProTour zakwalifikowano również Tour de Pologne. W tym zaszczytnym gronie znalazło się tylko 27 imprez, w tym 13 etapowych. Obowiązek startu w nich mają 20 najlepsze zespoły na świecie (20 ekip ProTeams), tak więc jest pewne, że w Polsce zobaczymy większość gwiazd zawodowego peletonu – poinformował Czesław Lang. Czy wśród gwiazd kolarstwa zobaczymy siedmiokrotnego triumfatora Tour de France, Lance’a Armstronga? – patrząc na ostatnie zawirowania wokół osoby Lance trudno mi teraz cokolwiek na ten temat powiedzieć – dodał nasz wybitny kolarz.

Trasa I etapu w naszym mieście przebiegać będzie ulicami: Warszawską, Orlą, Nowodworską, Trasą Unii Europejskiej, Brzeską, Piłsudskiego do Płk. Dąbka. Po wjechaniu na ul. Płk. Dąbka kolarze pojadą w kierunku ul. Ogólnej. Będą oni objeżdżać tzw. „pętlę” wyścigu, która wyznaczona jest ulicami: Płk. Dąbka, 12 Lutego i Grota Roweckiego. Tam też kolarze będą mieli do pokonania 5 rund – pętli po ok. 6,7 km.

Skrajnymi punktami „pętli”, w których kolarze będą zawracali są skrzyżowania: Płk Dąbka – Ogólna – Odrodzenia oraz Grota Roweckiego – Związku Jaszczurczego. Jak poinformował Leszek Piasecki, konsultant ds. sportu wyścigu, przed przejazdem głównego wyścigu zostanie rozegrany na w/w „pętli” mini TdP. Według wstępnego harmonogramu planowany przejazd kolarzy do Elbląga nastąpić ma około godziny 15.00, natomiast wyścig młodzików rozegrany zostanie około 13.00-14.00.

Tour de Pologne to duże wydarzenie i splendor dla naszego miasta, to także duże utrudnienie dla mieszkańców. Tego dnia nastąpi zmiana w organizacji ruchu na czas trwania wyścigu. Zamknięte będą drogi dojazdowe do „pętli” z ulic krzyżujących się z ulicami: Płk. Dąbka, 12 Lutego i Grota Roweckiego. Przejazd przez Elbląg na kierunku wschód – zachód będzie możliwy tylko ulicą Tysiąclecia i ulic Ogólnej oraz Odrodzenia. Na skrzyżowaniu ulic 12 Lutego – Grota Roweckiego – Armii Krajowej będzie możliwy przejazd tylko na kierunku ulicą Hetmańską – Aleją Armii Krajowej. Największe utrudnienia tego dnia mają trwać w godzinach od 12.00 do 18.00. Już teraz apeluje do naszych mieszkańców o nie używanie pojazdów i wcześniejszego zaplanowanie zajęć, spotkań biznesowych tego dnia, będą utrudnienia w swobodnym przemieszczaniu się przez nasze miasto dodał będący na konferencji wiceprezydent Elbląga - Marek Gliszczyński.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Janos
  Wtorek, 30.08

  Nie presadzacie z tymi "super gwiazdami". O ile o Ich Troje słyszałem i znam ich piosenki (chociaż w radiu ich nie usłyszysz) to ta druga grupa jest mi całkowicie nie znana.

 2. 2
  0
  ~ cino
  Wtorek, 30.08

  znajac muzyczne upodobania Bartka to te super gwiazdy w cudzyslowie to tak sarkastycznie brzmi hehe

 3. 3
  0
  ~ Bartek
  Wtorek, 30.08

  cino: ;-) cudzysłów jest nie przypadkowo. Pzdr.

 4. 4
  0
  ~ klik
  Wtorek, 30.08

  Faktycznie "super gwiazdy" delfiny najlepiej prezentują się w oceanach a nie na scenie, nawet nie chcę użyć słowa "wokalista" w przypadku Iwana, bo obrazłbym wielu początkujących piosenkarzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1075699329376