Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląska firma chce produkować kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaków

14.10.2014, 14:43:07 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska firma chce produkować kosmetyki na bazie śluzu ze ślimaków
Mięso ślimaka winniczka cenią smakosze podniebienia. Teraz okazuje się, że śluz tego mięczaka ma także zbawienny wpływ na naszą urodę (źródło: www.wikipedia.pl)

Polish Snail Holding - firma, która "wyrosła" w Elbląskim Parku Technologicznym chce wprowadzić na rynek linię kosmetyków na bazie śluzu ślimaków. Kilka miesięcy temu firma rozpoczęła pierwszy etap skupu wyhodowanych mięczaków. Ale nowych jakościowo odmian ślimaka poszukiwano także w Afryce, a także w Turcji.

W pierwszym etapie nowej produkcji firma rozpoczęła skupowanie ślimaków od hodowców, którzy współpracują z nią dłużej niż jeden rok - Od 20 października br. rozpocznie się natomiast skup ślimaków od nowych hodowców, którzy z Polish Snail Holding współpracują krócej niż 12 miesięcy - czytamy na stronie internetowej firmy.

Ostatnio przedstawiciele firmy szukali także nowych jakościowo odmian ślimaka. Po wyprawie na pogranicze egipsko-sudańskie, udali się na badania do Turcji - Turcja jest krajem w którym naturalnie żyje wiele interesujących gatunków ślimaków, tym samym również ten kraj wszedł w zakres zainteresowań naszej firmy - czytamy na stronie.

Na testowanie i wdrożenie nowego produktu firma pozyskała dotację z Unii Europejskiej. - Odbiorcami śluzu ślimaków są głównie duże laboratoria oraz koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne. Zapotrzebowanie na niego wzrasta w tempie kilkuset procent rocznie. Śluz ze ślimaków znalazł szerokie zastosowanie w kosmetyce oraz medycynie. Wytwarzane są z niego maści oraz kremy hypoalergiczne - pisze portal wGospodarce.pl.

Naukowcy wskazują na dobroczynny wpływ śluzu ślimaka przy zachowaniu urody: pomaga on m.in regenerować się uszkodzonej skórze,  zbawiennie działa na cerę trądzikową, pomaga utrzymać jędrność skóry i wygładza ją, likwiduje blizny i rozstępy.

 

opr. AS
źródło: www.wGospodarce.pl
www.polishsnailholding.com

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ urszula
  Wtorek, 14.10

  Tytuł chyba trochę wprowdzający zamęt. Czy firma ma zamiar otworzyć zakład przetwarzający śluz ślimaków w Elblągu ????? Jeżeli tak to tylko przyklasnąć tej inwestycji!!!! Bo z artykułu nic nie wynika !!!!

 2. 2
  0
  ~ beli10
  Środa, 15.10

  Czyzby zainsirowało logo ślimaka

 3. 3
  0
  ~ gość
  Środa, 15.10

  To mi przypomina pewną scenkę z filmy "Pieniądze to nie wszystko" jak Marek Kondrat wymyślił biznes wieśniakom że za grzyby bedzię płacił, czy za jagody, czy za coś tam czego było pełno w lesie, zeby ciemniaków czymś zająć :-)

 4. 4
  +2
  ~ ja
  Środa, 15.10

  ....juz dawno inna firma 20 km od Elblaga robi takie kremy ze sluzem, troche sie spoznili.... http://www.snailsgardencosmetics.com/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.221911907196