Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

IX Elbląskie Noce Teatru i Poezji - cz. 1

04.08.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
IX Elbląskie Noce Teatru i Poezji - cz. 1

W dniach 22 - 27 sieprnia tradycyjnie na Podzamczu Starego Miasta odbywać się będą Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej. To już dziewiąta edycja naszej imprezy. W tym roku wzbogaciliśmy ją o projekt pn. "Włodzimierz Wysocki w podróży po Europie", który realizujemy dzięki finansowaniu ze środków Unii Europejskiej.

Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej nie jest zwykłym przeglądem twórczości czy konkursem, ale pomyślany został jako festiwal festiwali, dzięki czemu może poszczycić się najwyższym poziomem wykonawców i zagwarantować potężną dawkę artystycznych uniesień. Na elbląskim Podzamczu co roku gromadzimy najlepszych z najlepszych, Noce.. dają więc możliwość spotkania w jednym miejscu laureatów najważniejszych festiwali i przeglądów, jakie odbyły się w mijającym roku na terenie całego kraju. W jednym miejscu można zobaczyć i usłyszeć najzdolniejszych, najciekawszych i najlepszych twórców, zdobywców laurów w dziedzinie piosenki artystycznej oraz teatru. Nie trzeba być we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Olsztynie i Sopocie - wystarczy być w tych dniach w Elblągu!

Dziewiąta edycja tego przedsięwzięcia wzbogacona została o warsztaty wokalne realizowane w dniach 20 - 27.08.2005 r. w ramach projektu zatytułowanego "Włodzimierz Wysocki w podróży po Europie" finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Projekt "Włodzimierz Wysocki w podróży po Europie" ma charakter edukacyjny i artystyczny. Jest odrębnym programem odbywającym się w ramach IX Elbląskich Nocy Teatru i Poezji - Festiwalu Piosenki Wartościowej i będzie realizowany w Elblągu i okolicach. Na Festiwalu młodzi artyści mają okazję do konfrontacji swoich osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej, teatru i poezji. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie młodych talentów i inspirowanie ich do twórczych poszukiwań, a także rozwijanie przez nich umiejętności artystycznych, zainteresowań literackich i muzycznych. Elbląskie Noce Teatru i Poezji przedstawiają widzom ważne i ciekawe zjawiska, programy i wydarzenia artystyczne mające miejsce w całej Polsce, dzięki czemu stały się swoistym zwierciadłem tego, co dzieje się w krajowej kulturze. Sam projekt odwołuje się do twórczości Włodzimierza Wysockiego. W lipcu bieżącego roku minęła 25 rocznica śmierci tego wielkiego barda. Był on wielkim indywidualistą, w którego centrum uwagi znajdowała się jednostka, zaś wiodącym tematem bardzo wielu pieśni była obrona naturalnych praw tej jednostki, jej niepowtarzalności, bogactwa i piękna. Nawiązując do dorobku Wysockiego, chcemy ukazać wzajemne wpływy kultury polskiej i rosyjskiej, siłę ich przenikania oraz pozytywne skutki tego zjawiska. Dzięki projektowi "Włodzimierz Wysocki w podróży po Europie" mamy nadzieję stworzyć dogodne warunki.

"WŁODZIMIERZ WYSOCKI W PODRÓŻY PO EUROPIE"
Elbląg - Kaliningrad 01.07 - 30.09.2005

Projekt zostanie zrealizowany przez cykl warsztatów wokalnych, teatralnych, literackich, oraz konkurs literacki. Zaproponujemy także nowatorskie formy pracy z młodymi artystami, które w bezpośredni sposób przekładają się na wymierny rozwój umiejętności warsztatowych. Na przykład program umożliwi relacje "mistrza z uczniem" dzięki podejmowaniu przez uczestników i wykładowców wspólnych działań. Zakres tematyczny warsztatów wokalnych, teatralnych i literackich będzie obejmował techniki wokalne i teatralne, rozwijanie zainteresowań literackich.

Zwieńczeniem warsztatów wokalnych będzie koncert poświęcony pamięci Włodzimierza Wysockiego z udziałem uczestników, wykładowców i zaproszonych wybitnych artystów polskich i rosyjskich.

Grupy biorące udział w warsztatach teatralnych zaprezentują się podczas Elbląskich Nocy Teatru i Poezji. W ramach warsztatów literackich uczestnicy projektu wezmą udział w konkursie literackim "Włodzimierz Wysocki - impresje".

Uczestnikami projektu "Włodzimierz Wysocki w podróży po Europie" są młodzi artyści z Polski i Rosji. Warsztaty odbywać się będą w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid" w terminie:

16 - 27.08 - warsztaty wokalne i teatralne

17 - 27.08 - warsztaty literackie

22 sierpnia o godz.19.00 na Dziedzińcu Muzeum w Elblągu odbędzie się koncert piosenek Włodzimierza Wysockiego pt. "PIOSENKA O WĘDRÓWKACH DUSZ" w wykonaniu Łady Gorpienko, Aleksandra Katajewa, Mirosława Czyżykiewicza oraz uczestników warsztatów wokalnych i teatralnych.

Artystów usłyszeć będzie można również 25 sierpnia w ramach koncertu "KONIE NAROWISTE" u boku Artura Żmijewskiego, Mirosława Baki, Artura Barcisia, Mariusza Kiljana, Janusza Radka oraz Beaty Lerach, Anny Ozner, Magdaleny Piotrowskiej, Margity Ślizowskiej oraz grupy Kameleon Sextet. 

Przez lata swojego istnienia impreza dopracowała się bogatych tradycji, zyskała uznanie w oczach krytyków i publiczności. Nazywana Festiwalem Festiwali, Festiwalem Gwiazd od ośmiu lat jest sceną konfrontacji osiągnięć w dziedzinie piosenki artystycznej. Promuje młode talenty, perełki na krajowej scenie, nie zawsze zauważane na komercyjnym rynku muzycznym. Z całą odpowiedzialnością, można powiedzieć, że Elbląskie Noce Teatru i Poezji - Festiwal Piosenki Wartościowej są pigułką tego, co dzieje się w polskiej kulturze, że stanowią niepowtarzalną okazję do konfrontacji z obliczem współczesnej piosenki artystycznej, są barometrem wszelkich zjawisk i tendencji w niej panujących. Na Nocach... mieliśmy okazję usłyszeć już piosenki Agnieszki Osieckiej w "Ostatnim bolero", uczestniczyć w koncercie Anny Marii Jopek (tuż po ukazaniu się jej płyty) oraz spektaklu muzycznym "Ulica Szarlatanów", który prezentowany był następnie w Telewizji Polskiej.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ivo
  Czwartek, 04.08

  już się nie mogę doczekać.... wspaniałe przeżycia co roq :-)))

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1121008396149