Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Zobacz fotorelację z Festynu Patriotycznego w Obronie Polskiego Jabłka

22.09.2014, 14:26:17 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz fotorelację z Festynu Patriotycznego w Obronie Polskiego Jabłka
fot. Majka Brejdak

W niedzielę (21 września) Tawerna Tortuga wraz z  Krzysztofem Panasem Imprezy Reklama zorganizowali apolityczny Festyn Patriotyczny w Obronie Polskiego Jabłka. Tego popołudnia jabłka królowały pod każdą postacią. Był cydr, który dzięki rosyjskiemu embargu odkryli Polacy, były szarlotki i sok jabłkowy, i przede wszystkim była dobra zabawa.

Choć pogoda pokrzyżowała organizatorom plany i nie wszystkie udało się zrealizować, zebrani przed tortugową sceną elblążanie bawili się świetnie.

W ramach poparcia dla polskich sadowników producent jabłek - Grupa Wysoka - zapewnił piękne, soczyste owoce, które każdy, kto przybył do Tortugi mógł jeść do woli. Ugasić pragnienie i uzupełnić niedobór witamin mieszkańcy mogli  również  pijąc 100% sok jabłkowy, a ci z mocniejszą głową mieli okazję skosztować lekkiego alkoholu wytwarzanego z soku jabłkowego, czyli cydru.

O cydrze, metodzie jego wytwarzania i sposobach serwowania, poczytać można było w książeczce rozdawanej wraz z napojem. Jedno i drugie dostępne było dzięki Kompanii Piwowarskiej, która była jednym ze sponsorów imprezy.

Ten jabłecznik w płynie był też dobrym uzupełnieniem ciast (w tym z jabłkami) serwowanych na jednym ze stoisk ustawionych obok sceny. Kosztując pyszne słodkości mieszkańcy korzystali z wiedzy i doświadczenia pracowników BGŻ o/Elbląg  i BS z Brodnicy, sponsorów festynu, którzy przedstawiali swoją ofertę, przeprowadzali ankiety i rozdawali gadżety reklamujące ich placówki. Wśród uczestników ankiety były też losowane nagrody, a każdy mógł sfotografować się z ogromną maskotką – wiewiórką, która zamiast orzechów rozdawała jabłka.

Festyn zakończył dwugodzinny występ trójmiejskiego artysty Cristo. Ze sceny płynęły znane i lubiane melodie taneczne oraz przeboje dyskotek, a przed sceną, początkowo nieśmiało, a później coraz chętniej kolejni słuchacze przyłączali się do pląsających dużych i małych tancerzy.

Ciekawa inicjatywa pozwalająca na łagodne  i smaczne przejście z kończącego się lata do zbliżającej się jesieni.

 

Majka Brejdak

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Festyn patriotyczny w Tortudze ( zdjęć 41 )
Dodano: 2014-09-22 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ e-nka
  Wtorek, 23.09

  Oczywiście informacja o imprezie już po fakcie

 2. 2
  --1
  ~ fryc
  Środa, 24.09

  same mochery !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.