Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami festyn z okazji 95-lecia PDZ. Zobacz fotoreportaż

21.09.2014, 07:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami festyn z okazji 95-lecia PDZ. Zobacz fotoreportaż
fot. Adrian Sajko

Wczoraj (20 września) od godziny 11:00 do 16:00 na terenie wojska przy zbiegu ulic Królewieckiej i alei Piłsudskiego trwał festyn zorganizowany przez 16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną, która w tym roku obchodzi 95-lecie istnienia.

Na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Przygotowano m.in. pokaz wszystkich samochodów, które są na wyposażeniu dywizji, zaprezentowano czołgi oraz inne specjalistyczne pojazdy.

Na festyn zaproszono również jednostki podległe dowódcy dywizji wchodzące w skład 16 PDZ m.in. z Gołdapi, Bartoszyc, Giżycka. Jednostki zaproszone do Elbląga prezentowały i przedstawiały swoje rodzime oddziały.

- Jest bardzo ciekawie. Lubię wojsko i interesuję się tym. Dużo jest przedstawicieli wojsk z innych miast - mówi 19-letni Marek, pasjonat wojska.

- Sytuacja militarna na świecie jest napięta. Dobrze, że wojsko pokazuje nam laikom, jakim sprzętem dysponuje dywizja - mówi 67- letni Zygmunt.

Wojsko podczas festynu wystawiło kilkadziesiąt różnego typu pojazdów. Jednym z największych, a zarazem najciekawszym pod względem technicznym jest samochód NUR-22 stacja radiolokacyjna. - Jest to mobilna stacja zamontowana na podwoziu czeskiej Tatry. Jej maksymalny zasięg wykrywania obiektów powietrznych wynosi 120 kilometrów, a obiektów nawodnych 32 kilometry - mówi żołnierz.


Karol Bidziński
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / 95. rocznica 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej ( zdjęć 70 )
Dodano: 2014-09-21 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Pick
  Niedziela, 21.09

  To Tusk zabral nam rakietowke do Goldapi bo z Elblaga mieli 250 km na poligon a teraz maja 550 km na poligon ale co to jesli jego kolega jest burmistrzem Goldapi. Polacy zaplaca za wszystko, grunt to nepotyzm !

 2. 2
  +2
  ~ ;)
  Niedziela, 21.09

  Impreza bardzo udana, świetnie przygotowana super zabawa dla każdego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.702152967453