Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Ekspertyzy natężenia hałasu nie będzie. Koszta zbyt wysokie

10.01.2014, 09:51:44 Rozmiar tekstu: A A A
Ekspertyzy natężenia hałasu nie będzie. Koszta zbyt wysokie
Fot. arch. redakcji

Czy psy w schronisku szczekają za głośno? O tym miała zadecydować ekspertyza natężenia hałasu wykonana przez biegłego. Za tę ostatnią miał jednak zapłacić mieszkaniec Elbląga, któremu hałas panujący w schronisku zbytnio przeszkadzał. Opinia biegłego w tej sprawie okazała się być jednak zbyt kosztowna dla powoda, który nie zdecydował się na opłacenie jej wykonania.

Od pół roku w elbląskim sądzie rejonowym toczy się sprawa z powództwa elblążanina, który pozwał Miasto twierdząc, że przebywające w sąsiedztwie jego posesji psy ze schroniska szczekają za głośno, przez co on domaga się od Miasta wypłaty odszkodowania lub zainstalowania dźwiękochłonnych ekranów w przytulisku. Koszt tych ostatnich to wydatek rzędu ok. 1,2 mln zł.

W toku sprawy sąd zadecydował, że dodatkowo potrzeba tu jeszcze wykonać na koszt powoda ekspertyzę do opinii biegłego, a ta szacowana była na kilka tysięcy złotych. Ten ostatni nie palił się jednak do uczestniczenia w jej kosztach; jak się okazuje sąd trzykrotnie wzywał pełnomocnika powoda do uiszczenia zaliczki na poczet kosztów opinii biegłego. Ostatecznie elblążanin nie zdecydował się na zapłatę. 

Ekspertyzy więc nie będzie. Nie uiszczenie zaliczki na poczet kosztów opinii biegłego może sugerować brak zamiaru kontynuowania tego postępowania dowodowego w tym zakresie - Akta w tej chwili ciągle znajdują się jeszcze u biegłego, bo oczekiwał on na decyzję w tej sprawie - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Wobec nie uiszczenia tej zaliczki, najprawdopodobniej sąd zadecyduje o zwrocie akt i wyznaczy termin nowej rozprawy.

Jak zakończy się ta historia? W tej chwili nie ma mowy o ferowaniu wyrokami. Nie wiemy nawet, czy powód będzie chciał dowodzić swoich racji w inny sposób - Musimy poczekać na decyzję sądu w tej sprawie - dodaje sędzia Zientara.

Agnieszka Wierzbicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu w rozmowie z naszym dziennikiem nie ukrywała, że hałas w przytulisku jest. Ale psy nie szczekają też bez powodu. Kierowniczka schroniska wskazuje, że w najbliższym czasie w przytulisku zostanie wykonane specjalne oświetlenie, dzięki czemu w nocy nie będzie potrzeby włączania latarń w schronisku - Wtedy psy będą na pewno spokojniejsze. Czekamy tylko na tegoroczną dotację pieniężną. Jak tylko ją otrzymamy oświetlenie zostanie wykonane - dodaje Agnieszka Wierzbicka.

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ arti
  Piątek, 10.01

  Przecież dziadowi chodziło tylko o kasę. Hałas mu pasuje, jeżeli chce kasy.

 2. 2
  +15
  ~ ina
  Piątek, 10.01

  Ale jak budował dom to psy mu nie przeszkadzały?A może nie wiedział, że szczekają?

 3. 3
  +12
  ~ daniel
  Piątek, 10.01

  ludzie to maja jednak problemy z psychika. Psy mu przeszkadzają?? To niech się wyprowadzi i przestanie robić problem. Jak go na to nie stać (bo tak bywa), to niech sobie kupi stopery do uszów i po problemie. Wiedział na co się piszę budując się tam, więc pretensje możne mieć do siebie i dać już temu spokój. To, ze psy są głośne to nikt nie wątpi i KAŻDY o tym wie, powinien brać to pod uwagę budując się tam.

 4. 4
  +4
  ~ LOL
  Piątek, 10.01

  Niech se dziady BAMBRY postawia kurtyne dzwiekoszczelna. Bogacze zafajdani!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  --4
  ~ wkurzeni
  Piątek, 10.01

  te pieprzone kundle nie dają takze wypoczywac na działkach oddalonych kilka kilometrów od schroniska czy im żryć nie dają tylko kasę biorą opiekunowie, całe dnie ujadania ,cholery można dostac nie wspomnę o tych co niedaleko mieszkaja kiedysak nie było a 35 lat mam działkę oddaloną 1,5 km.Albo zróbcie jakieś ekrany albo przesiedlcie na zadupie albo zlikwidujcie

 6. 6
  --7
  ~ w
  Piątek, 10.01

  co za pier..ne buce tu sie wypowiadaja miasto sprzedaje działki to niech zadba o komfortb dla tych ludzi ,zlikwidujcie te schronisko a te miliony przeznaczcie dla ubobich i bezdomnychb -ludzi macie w dupie a psy wazniejsze

 7. 7
  --9
  ~ psychiatra
  Piątek, 10.01

  ale cepy zboczone tu sie wypowiadają ktos ma dom przeniesc !!!!!!!!!!!!!!! lepiej budy dla psów przenieść a ci co tak piszą powinni iść na przymusowe leczenie do czubków najlepiej na stałe

 8. 8
  +9
  ~ Waśka
  Piątek, 10.01

  ZARAZ ZARAZ scronisko istnieje tam od lat "70 gosciu się wybudował w latach "90 - DOSKONALE wiedział co go czejka jakie ma sąsiedztwo, nikt mu nie kazał tam domu budować !!

 9. 9
  --8
  ~ cccc
  Piątek, 10.01

  Dobrze robi nawet jesli wiedzial wczesniej gdzie sie wprowadza ***o by mnie te psy interesowały. Przyjaciele zwierząt śpicie z nimi, całujecie się bleeee jak zwierze może być ważniejsze od człowieka.

 10. 10
  --9
  ~ cccc
  Piątek, 10.01

  Dobrze robi nawet jesli wiedzial wczesniej gdzie sie wprowadza ***o by mnie te psy interesowały. Przyjaciele zwierząt śpicie z nimi, całujecie się bleeee jak zwierze może być ważniejsze od człowieka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.218279838562