Środa, 20.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

UWAŻAJ! Zmiana opłat w Strefie Płatnego Parkowania

20.08.2013, 10:22:24 Rozmiar tekstu: A A A
UWAŻAJ! Zmiana opłat w Strefie Płatnego Parkowania
fot. archiwum redakcji

ZKM w Elblągu jako administrator Strefy Płatnego Parkowania (SPP) informuje, że od 20 sierpnia 2013 (wtorek) wejdzie w życie uchwała zmieniająca zasady funkcjonowanie SPP w zakresie odpłatności za parkowanie. 

Tym samym, od 20 sierpnia taryfa za postój w Strefie będzie wyglądała następująco:
minimalna opłata – parkowanie do 15 minut – 0,50 zł
za pierwszą godzinę parkowania - 1,90 zł
za drugą godzinę parkowania - 2,00 zł
za trzecią godziną parkowania  - 2,10 zł
za czwartą i każda kolejną godzinę parkowania - 1,90 zł

Zgodnie z nową, progresywną taryfą, przykładowo za dwugodzinny postój w Strefie zapłacimy 3,90 zł, za trzygodzinny – 6 zł, czterogodzinny – 7,90, pięciogodzinny 9,80 zł itd.

Przypominamy jednocześnie, że każdy użytkownik Strefy może ustalić swój czas parkowania z dokładnością do ok. 3 minut – jest to uzależnione od nominałów monet użytych do wniesienia opłaty (każde kolejne 10 groszy powyżej opłaty minimalnej wydłuża czas opłaconego parkowania o ok. 3 minuty).  Przykładowo:
1,00 zł – 31 min.
1,10 zł – 34 min.
1,20 zł – 38 min.
1,50 zł – 47 min.
2,00 zł – 63 min.
3,00 zł – 93 min.
4,00 zł – 123 min.
5,00 zł – 151 min.

Termin ważności biletu można  sprawdzić jeszcze przed jego wydrukowaniem -  na ekranie parkomatu, urządzenie po wrzuceniu monet do podajnika, pokaże dokładny czas do którego dana kwota pozwala na korzystanie z płatnego miejsca parkowania.
 
Przypominamy jednocześnie, że wnoszenie opłaty za parkowanie jest również możliwe za pomocą Elbląskich Kart Miejskich (EKM). Dzięki temu użytkownik EKM unika problemów z drobnymi kwotami i ewentualną koniecznością rozmieniania pieniędzy. Warto podkreślić, że imienne Elbląskie Karty Miejskie,  można doładować  w 25 punktach obsługi klienta na terenie miasta, w parkomatach  a także przez Internet – szczegóły na: http://www.zkm.elblag.com.pl.

Ponadto, wnoszenie opłaty za postój w elbląskiej SPP możliwe jest również za pomocą telefonu komórkowego i aplikacji moBILET. Jest to o tyle wygodne, że w przypadku konieczności przedłużenia postoju, użytkownik aplikacji moBILET może zrobić to zdalnie, bez konieczności powrotu do pojazdu pozostawionego na parkingu. Szczegóły na: http://www.mobilet.pl.

W związku z wejściem w życie nowej taryfy SPP, zmianie nie ulegają dotychczasowe zasady i ceny abonamentów na postój w SPP. Szczegóły na ten temat są dostępne na stronie: http://zkm.elblag.com.pl/spp.html a także w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Czerwonego Krzyża 2, tel. 55 239 35 54.

Przypominamy jednocześnie, że Strefa Płatnego Parkowania funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 – 17:00 (parking przy ul. Łączności: 9:00 – 16:00), z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
Wychodząc naprzeciw mieszkańcom wskazujemy, iż kontrolerzy parkingowi przez pierwsze dwa dni (20 i 21 sierpnia, jeśli zajdzie taka potrzeba do końca tygodnia) będą koncentrowali się na pouczaniu kierowców o nowym cenniku SPP, w tym na roznoszeniu ulotek z podstawową informacją o stawce i braku zmian w zakresie abonamentów oraz informacją na temat EKM i moBILET.

UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6565120220184