Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

XVI edycja "Letniego Salonu Muzycznego - Bażantarnia 2013"

15.07.2013, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
XVI edycja
fot. Monika Skowrońska
Koncert „Pod słońcem Italii – wino, canzone, amore…”, który odbył się wczoraj, 14 lipca, w Bażantarni rozpoczął kolejną edycję Letniego „Salonu Muzycznego – Bażantarnia 2013”. Organizatorem cotygodniowych występów w muszli koncertowej jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. 
 
W koncercie inauguracyjnym, swoje umiejętności muzyczne zaprezentował „Kwartet Pomorski” w składzie: I skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, fortepian. Zespół zaprezentował się w repertuarze włoskim, wykonując znane i lubiane przeboje, od klasycznych po nieco lżejsze. Widzowie mogli usłyszeć takie utwory jak „Non Ti scordar di me”, „Torna a Surriento”, „Mamma” czy nieco młodsze „Parla piu piano” z filmu „Ojciec chrzestny”, czy „Come prima”. 
 
Towarzyszami podczas koncertu byli wokaliści: Grażyna Nita – sopran i Paweł Krasulak – tenor. Grażyna Nita, ma w swoim dorobku wiele ról operowych, operetkowych i musicalowych. Występowała m.in. na deskach Opery na Zamku w Szczecinie, Teatru Muzycznego w Lublinie, czy Opery Nova w Bydgoszczy, kreując czołowe role w takich dziełach jak: „Carmen” G. Bizeta, „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta, „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana, „Kraina Uśmiechu” F. Lehara, „Skrzypek na dachu” J. Bocka.
 
Paweł Krasulak jest laureatem IV Konkursu Wokalnego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, oraz Międzyuczelnianego Konkursu Wokalnego ,,Kurpiński - Karłowicz - Koczalski’’ w Warszawie. W czasie studiów występował na deskach Opery Bałtyckiej w Gdańsku i Opery Nova w Bydgoszczy, z którą nadal współpracuje. Jego repertuar obfituje w liczne partie operowe, operetkowe i kantatowo – oratoryjne. Wokalista tenorowy licznie koncertuje na terenie całego kraju.
 
Letni Salon Muzyczny odbywa się w Elblągu już po raz szesnasty. – Cieszę się, że dopisała pogoda, myślę, że dlatego ludzie tak licznie zgromadzili się, by wysłuchać koncertu – mówi Teresa Wojcinowicz z ETK. – Kolejny koncert już za tydzień, 21 lipca o godz.17:00. Wystąpi w nim trio, Krzysztof Kit (obój), Mirosław Pachowicz (fagot) oraz Maciej Gański (fortepian). Będzie to koncert pt.: „Bażantarnia klasycznie – Chopin i nie tylko..” – dodaje.
 
Występy zespołów w muszli koncertowej elbląskiej Bażantarni, będą odbywały się cyklicznie, przez pięć najbliższych niedzieli (21.07, 28.07, 04.08, 11.08 oraz 18.08), o godz. 17:00. Wstęp jest wolny.
 
MK

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Letni Salon Muzyczny - Bażantarnia 2013. Koncert inauguracyjny ( zdjęć 26 )
Dodano: 2013-07-15 |  fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ via
  Poniedziałek, 15.07

  w końcu coś fajnego dzieje się w naszej muszli ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3009238243103