Wtorek, 2.03.2021, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Letnie śniadanie wśród aromatycznych ziół. Drugi ziELBLĄG za nami!

07.07.2013, 13:57:52 Rozmiar tekstu: A A A
Letnie śniadanie wśród aromatycznych ziół. Drugi ziELBLĄG za nami!
fot. AS

Park Planty zamienił się dziś (7 lipca) w „mini Central Park” stając się miejscem rodzinno-przyjacielskiego pikniku w plenerze. A wszystko to za sprawą organizatorów coraz bardziej popularnego w naszym mieście ziELBLĄGA. Podczas pierwszego, czerwcowego weekendu pod hasłem ziELBLĄG wspólnie z uczestnikami dyskusji nt. elbląskich przestrzeni publicznych opracowano mapę potencjalnie najciekawszych miejsc piknikowych w Elblągu. Wśród przyjaznych przestrzeni znalazła się m.in. popularna Bażantarnia, ale też kilka nieco mniej oczywistych lokalizacji, np. Park Planty. Ten ostatni koncertowo spełnił dziś pokładane w nim nadzieje.

Po godzinie 11, Park Planty systematycznie wypełniał się dziś elblążanami zmierzającymi w tym kierunku z torbami, wiklinowymi koszykami i plecakami wypełnionymi kanapkami, nabiałem, wędlinami, owocami oraz termosami z ciepłymi napojami. Następnie każda z osób zajęła miejsce na kocach wokół i w pobliżu popularnej lodziarni „Grota”, wśród  doniczek z ziołami, które można było wykorzystać do przyrządzenia sobie i swoim bliskim specjalnego śniadania na świeżym powietrzu.

Takie spotkanie, było również wyśmienitą okazją do porozmawiania z innymi, wymiany opinii na różne tematy a nawet nawiązania nowych znajomości - Na pierwszym spotkaniu w tym roku zrobiliśmy warsztaty i stworzyliśmy mapę miejsc piknikowych w Elblągu – wyjaśnia Ada Kotyńska, jedna z organizatorek akcji. - Na niej, jako taka rzecz oczywista, pojawiły się parki. Mapę tą zamierzamy opublikować wtedy, kiedy zostanie ona opracowana graficznie. Kolejnym krokiem było wprowadzenie ludzi w te miejsca, zachęcenie by z parków, terenów zielonych korzystali inaczej niż do tej pory. Dlatego jednym z miejsc na tej mapie był właśnie Park Planty – wyjaśniała ideę dzisiejszego ziElbląga Ada Kotyńska.

Wielu elblążan z oporami podchodziło do tej pory do idei piknikowania na terenach zielonych, pod przysłowiową chmurką. Składało się na to wiele rzeczy: obawa przed deptaniem trawników, za które odpowiednie służby mogą ukarać, czy też – ciągle wstydliwy w naszym społeczeństwie problem ich zanieczyszczenia przez psy. Ada Kotyńska wyjaśnia, że  na spotkanie, gdzie przygotowano mapę miejsc piknikowych w Elblągu zaproszono też urzędników odpowiednich Departamentów Urzędu Miejskiego - Właściwie hasło „Depcz trawniki” wyszło od nich, bo tak naprawdę nie chodzi przecież o natrętne deptanie trawników, tylko wykorzystanie miejsca – wskazuje Ada. – Ponadto mamy nadzieję, że takie akcje będą dobrą okazją do nauki zachowania większej czystości i porządku na terenach zielonych.

Dzisiaj wszyscy, którzy przybyli na piknik pod chmurką przyjemnie spędzili kilka letnich godzin w ładnym zakątku Elbląga, ale również próbowali swoich sił w różnego rodzaju ćwiczeniach fizycznych, grach i zabawach, by przyjemne połączyć z pożytecznym. Śniadającym i bawiącym się piknikowiczom z ciekawością przyglądali się przechodzący Parkiem Planty elblążanie, których postanowiliśmy podpytać o to, czy pikniki w centrum miasta powinny odbywać się częściej - Myślę, że to bardzo dobry pomysł – mówiła nam pani Barbara. - Dawno nie jadłam śniadania na świeżym powietrzu i do tego jeszcze takie ziółka…. Jak dla mnie, to mogłabym tak jeść przynajmniej raz w tygodniu – śmieje się kobieta.

- Bardzo się zdziwiliśmy, gdy zobaczyliśmy osoby na kocach siedzące na trawie i jedzące posiłki – przyznali nam pani Gosia i Paweł Janowscy. – W pierwszej chwili pomyśleliśmy, że to impreza zamknięta, ale potem jakiś pan zaczął do nas machać zachęcając żebyśmy się przyłączyli – śmieje się pani Gosia – Wprawdzie podziękowaliśmy za zaproszenie, ale myślę że taki piknik, jest to pomysł jak najbardziej trafiony.

Kolejne takie zorganizowane spotkania, jak przyznała nam Ada Kotyńska, właściwie mogłyby się odbywać co tydzień – Bardzo zachęcam wszystkich elblążan by nie bali wychodzić się do parków na śniadania w plenerze – mówi organizatorka.

Natomiast oficjalne, kolejne spotkanie pod hasłem ziELBLĄG odbędzie się najprawdopodobniej w sierpniu, w Parku Kajki.

 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Drugi ziELBLĄG za nami - piknik w Parku Planty ( zdjęć 24 )
Dodano: 2013-07-07 | fot. Aleksandra Szymańska
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ lato
  Niedziela, 07.07

  Swietny pomysł

 2. 2
  --2
  ~ ratuj się kto może !
  Niedziela, 07.07

  Hipsterzy .... wszędzie hipsterzy !

 3. 3
  +2
  ~ jamnik
  Niedziela, 07.07

  a kto i co to hipster? glupawe definicje! ja niby podpadam pod tą definicje ale nie obchodzi mnie etykietka bo jestem sobą! hipser a moze srypser? takie samo znaczenie czyli zadne! hgeehehe

 4. 4
  +7
  ~ Łukasz23
  Niedziela, 07.07

  Yeah - zawsze chciałem być hipsterem i dziś mi się udało :-)

 5. 5
  +4
  ~ ok
  Niedziela, 07.07

  i to jest metoda, właściciele piesków mam nadzieję nie będą wyprowadzać pupili w te rejony parku?

 6. 6
  0
  ~ sada
  Poniedziałek, 08.07

  co to za przystojniak na zdjęciu nr 19 i 20.????/

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0429220199585