Poniedziałek, 10.08.2020, Imieniny: Borys, Bogdan, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Od teraz to studenci rządzą miastem! - zobacz zdjęcia

17.05.2013, 17:48:39 Rozmiar tekstu: A A A
Od teraz to studenci rządzą miastem! - zobacz zdjęcia
fot. Ryszard Siwiec
Turbinalia 2013 weszły w decydującą fazę. Dziś, o godz. 12.00 ulicami Elbląga przeszedł barwny korowód studentów elbląskich uczelni wyższych. A już od godz.  14.00 żacy bawią się przy dobrej muzyce, na koncertach na placu przed PWSZ. Kulminacyjnym punktem było także wręczenie studentom symbolicznych Kluczy do Bram Miasta przez Komisarza, Marka Bojarskiego – Mimo, że będę tu tylko dwa miesiące jestem zaszczycony, że mogę być dzisiaj razem z Wami – mówił Marek Bojarski, pełniący funkcję Prezydenta Miasta.

Turbinalia zamiast juwenaliów – od tego roku tak będą nazywać swoje święto studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To powrót do tradycji sprzed 40 lat.  Elbląg nie jest jedynym miastem, w którym studenckie święto ma swoją odrębną nazwę. Tak jest np. w Gdyni, gdzie studenci Akademii Morskiej bawią się podczas Delfinariów, czy w poznańskim Uniwersytecie Przyrodniczym, który ma swoje Agronalia – Osobiście nie przeszkadza mi zmiana nazwy – mówiła dziś podczas popołudniowego koncertu grupy Parasol, Natalia, studentka administracji na elbląskiej PWSZ. – Miło, ze powróciliśmy do dawnych korzeni i kultywujemy tę tradycję, ale tu dla nas teraz najważniejsza jest dobra zabawa i ten czas beztroski, które dla każdego studenta jest czymś naprawdę istotnym, szczególnie przed letnią sesją.

Taka atmosfera beztroski i zabawy towarzyszyła elbląskim żakom dzisiaj podczas przemarszu ulicami Elbląga i później – na placu przed PWSZ, gdzie od godz. 14 studentom zaserwowano dawkę dobrej muzyki. Około godz. 16.00 koncert Domira przerwał na krótką chwilę Komisarz Miasta Elbląga, Marek Bojarski, który wręczył elbląskim studentom symboliczne Klucze do Bram Miasta – Jestem zaszczycony, że mogę dzisiaj tutaj z Wami być. Chcę pogratulować i Wam wszystkim i panu rektorowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej osiągnięć, jakie do tej pory dokonała – mówił - Cieszę się, że kontynuujecie tradycję polskich żaków. Życzę Wam, żeby przebiegała ona pod znakiem uśmiechu, bliskości, na wszystkim co dobre i mam nadzieję, że za te kilka dni oddacie Miasto w stanie nie pogorszonym – zakończył Marek Bojarski składając klucze na ręce przewodniczącego Rady Studentów.

Na placu przed PWSZ nadal trwają koncerty. Przed nami występy grup Tak To Robię, Eldo i Akurat. Kto żyw niech nie czeka. Dobra zabawa trwa w najlepsze!


Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Turbinalia 2013 ( zdjęć 46 )
Dodano: 2013-05-17 | fot. Ryszard Siwiec
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ ja
  Sobota, 18.05

  kupa d....... naśladujących amerykę, lepiej niech się kultury nauczą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  0
  ~ Staruch
  Środa, 22.05

  Przeleciałem 46 zdjęć i żadnej fajnej studentki. Jedynie panna za nalewakiem fajna. Też przegwizdane, studentka na juwenaliach zamiast się bawić stoi za nalewakiem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.