Niedziela, 9.08.2020, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Tegoroczna majówka zatorska za nami

17.05.2013, 14:20:03 Rozmiar tekstu: A A A
Tegoroczna majówka zatorska za nami
Fot. nadesłane

Tegoroczna Zatorska Majówka pod hasłem: „GRUNT TO RODZINA”,  odbyła się dnia 16 maja br. w SP Nr 14 w Elblągu i  upłynęła w słonecznej, radosnej atmosferze.

Przybyli na nią licznie rodzice wraz ze swoimi pociechami, naszymi uczniami oraz absolwenci tej szkoły. Głównym celem majówki była integracja środowiska rodzinnego, budowanie trwałych więzi rodzinnych oraz inicjowanie dobrej wspólnej zabawy: nauczycieli z uczniami; rodziców z pociechami. Jak powiedział ktoś mądrze :nie sztuka nauczać dzieci, sztuką jest umieć znaleźć radość ze wspólnej zabawy z  dzieckiem.

Jak co roku gości powitali nauczyciele, którzy na ten czas przygotowali liczne niespodzianki- gry i zabawy w stacjach: konkursy wiedzy, gry matematyczne, gry  i zabawy logopedyczne, zagadki literackie i ortograficzne, zagadki ekologiczne, gry i zabawy ruchowe, stoiska z ulotkami o segregacji odpadów ;stoisko z folderami o zdrowym odżywianiu.

Dużym zainteresowaniem wśród przybyłych rodzin cieszyły się pokazy pierwszej pomocy - ćwiczenia na fantomach, malowanie tatuaży, karaoke.

Zwycięzcy konkursów otrzymywali od prowadzącego zabawę nauczyciela, nagrodę tzw. zatorzaki, które mogli wymienić w kawiarence na ciastko lub napój, albo w kąciku z zabawkami na upominek.

Podczas festynu podsumowano dwa konkursy plastyczne, wręczono też nagrody laureatom. Były to konkursy: międzyszkolny: przeprowadzony przez bibliotekę szkolną- Moja rodzina i ja oraz Bezpieczne rodzinne wycieczki – zorganizowany ,wspólnie z WORD, przez świetlicę szkolną.

 Do atrakcji tegorocznego festynu należy zaliczyć występ par tanecznych z Centrum  Tańca „Promyk” oraz mecz piłkarski- Policja: Straż Miejska o Puchar Dyrektora Szkoły. Mecz zakończył się zwycięstwem Straży Miejskiej. Sędziował P. Andrzej Rusznicki.

 Majówce towarzyszyła fantastyczna muzyka, profesjonalnie prowadzona przez naszych anglistów, również dj-ów  koncertu Karaoke.

Dziękujemy za przybycie na festyn gościom: uczniom, absolwentom, rodzicom, kadrze nauczycielskiej oraz sponsorom festynu /nauczycielom oraz WORD/

Koordynatorami festynu były p.: Krystyna Jonakowska, Wiesława Witucka  oraz Anna Daczkowska

 

Anna Daczkowska
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Zatorska majówka 2013 ( zdjęć 19 )
Dodano: 2013-05-17 | fot. nadesłane
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.