Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miasto maluje drogi – mieszkańcy zgłaszają uwagi

12.02.2013, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto maluje drogi – mieszkańcy zgłaszają uwagi
Fot. arch. redakcji

55 239 32 97 – to numer, pod który mieszkańcy mogą do 15 lutego zgłaszać swoje propozycje dotyczące odnowienia oznakowania poziomego na blisko stu elbląskich drogach.

Ulice po sezonie zimowym są nie tylko oczyszczane z piasku i cząstkowo remontowane. Odnawiane jest także oznakowanie poziome tak, by w lato i wakacje przygotować je do zwiększonego ruchu drogowego.  W Elblągu jest ponad 400 ulic, a w tym roku blisko sto z nich zostanie na nowo pomalowanych. W pierwszej kolejności wybrano te, które znajdują się w głównych ciągach dróg wojewódzkich i powiatowych.

Chcemy, by to mieszkańcy, użytkownicy dróg wypowiedzieli się, co można poprawić i na co zwrócić szczególną uwagę przy malowaniu tej setki ulic. Informacje te pomogą podnieść bezpieczeństwo na drogach i lepiej dostosować oznakowanie do potrzeb kierowców i pieszych. Zachęcamy uważnych obserwatorów elbląskich dróg, a tych przecież nie brakuje, do zgłaszania konstruktywnych uwag.

Każdego roku powierzchnia malowanych w Elblągu znaków poziomych zwiększa się. W 2008 roku wymalowano ok. 16 tys. m2, a w 2012 roku już ponad 30 tys. m2. W obecnym roku tych powierzchni  będzie około 10% więcej, ponieważ na kolejnych ulicach oznaczane będą na czerwono przejazdy rowerowe.

 

Biuro prasowe UM

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ tomi
  Wtorek, 12.02

  ... farbą dziur nie załatasz ....

 2. 2
  +11
  ~ Ajax
  Wtorek, 12.02

  A za co urzędnicy miasta biorą pieniądze? Takie pytania świadczą o kompletnej nieznajomości tematu i są śmieszne na tle odwołania prezydenta. Chyba chodzi o to, że zobaczcie mieszkańcy - my was pytamy grzecznie i usłużnie- co robić? Proszę, jacy jesteśmy otwarci...błazenada i tyle w ledwo co 120 tys. mieście. Tomi - masz rację!

 3. 3
  +8
  ~ I TAK MA BYĆ
  Wtorek, 12.02

  a od czego są? poza tym robią tak, ze w środę w zeszłym tygodniu załatali, a dziś dziury w tym samym miejscu są jeszcze większe. łatali jakimś takim kruszywem, że wszystko wypłukali. Poza tym na Grunwaldzkiej na wysokości Nomi w kierunku miasta robili lewy pas a na prawym dziurę w poprzek ulicy zostawili.

 4. 4
  +5
  ~ DAX
  Wtorek, 12.02

  jazda po miescie to slalom gigant, ale najwazniejsze ze beda ladne linie namalowane

 5. 5
  +5
  ~ figo34
  Wtorek, 12.02

  Wybierz nowoczesność takie było hasło wyborcze nowaczyka i jest nowoczesne malowanie pasów nowoczesnym agregatem.

 6. 6
  +6
  ~ tom
  Wtorek, 12.02

  w elblagu niema drog to tor przeszkod to jest skandal takiego burdelu jeszcze nieblo

 7. 7
  +9
  ~ sebek
  Wtorek, 12.02

  No pogięło ich do końca. Najlepiej by było gdyby ci pracownicy którzy będą malować zasyfione , brudne i dziurawe ulice mieli kamizelki z napisami To ja wasz prezydent Grzegorz Nowaczyk maluje dla was ulice. Już nie mają żadnych pomysłów. Panie prezydencie i panowie vice. Ja proponuję żeby zrobić tak ja to rząd PO robił przed Euro. Na rozpieprzone nawierzchnie ulic należy rozwijać rolki papy bitumicznej i robić zdjęcia z samolotu jakie to piękne i równe mamy drogi. Po referendum papę się zwinie będzie gucio.

 8. 8
  +3
  ~ cenna inicjatywa
  Wtorek, 12.02

  a czy nietaniej byłoby rozstawić w mieście ze 100-200 punktów, w których byłyby farby i pędzle, tak aby kazdy mieszkaniec zamaist wydzwaniać do urzedu i zgłaszać, od razu sobie sobie wymalował oznakowanie?

 9. 9
  0
  ~ cccp
  Wtorek, 12.02

  Szkoda że nie malujecie wszystkiego jak jest mróz i leży śnieg.

 10. 10
  +1
  ~ lipa kapitalizmu jak w komunie
  Wtorek, 12.02

  Czy znaki poziome na drogach malujecie wapnem ,bo na ulicy Malborskiej na wysokości ogródków dziełkowych od mostku do skrzyzowania z ulicą ŁODZKĄ znak ów poziomych nie widać ,tyłko przebija szarośc tej lipnej roboty,a od malowania mineło5 miesięcy. Brawo partaczuni. Zapraszmy do dobrej roboty , bo wiosna już się zbliża .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1387510299683