Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Urszula Kocięcka została prezesem spółki Aquapark Elbląg

05.02.2013, 15:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Urszula Kocięcka została prezesem spółki Aquapark Elbląg

- Powołałem panią Urszulę Kocięcką na stanowisko prezesa spółki, gdyż potrzebowaliśmy fachowca, osoby z dużym doświadczeniem, z umiejętnościami zarządzania, znającej się na biznesie, ekonomii, finansach. – mówi Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga.

Spółka powołana została przez Radę Miejską pod koniec 2012 r. - Jej głównym zadaniem jest oczywiście budowa Aquaparku oraz rewitalizacja krytej pływalni przy ul. Robotniczej i basenu odkrytego przy Moniuszki. Formuła spółki prawa handlowego ma tę zaletę, że przy inwestycji przez nią realizowanej jest możliwość odzyskania podatku VAT, co byłoby niemożliwe, gdyby inwestycję prowadziło bezpośrednio Miasto. – wyjaśnia prezydent. - Próbowaliśmy zbudować Aquapark w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Niestety żaden z inwestorów, którzy zgłaszali zainteresowanie tą inwestycją, nie złożył dokumentów w trybie przewidzianym dla partnerstwa publiczno-prywatnego, na co wpływ mogły mieć problemy z uzyskanie finansowania bankowego. Poszukaliśmy więc innego rozwiązania. Powołaliśmy spółkę miejska, a to wzmacnia wiarygodność inwestycji wśród analityków bankowych. Prywatni inwestorzy, którzy są zainteresowani Aquaparkiem mogą występować w roli podmiotów partnerskich. Nadal będziemy z nimi prowadzić negocjacje, nie zamykając sobie drogi do rozmów z innymi potencjalnymi partnerami, w tym również poszukiwań partnera w pierwotnej formule pp-p. – uzupełnia Grzegorz Nowaczyk.

Głównym zadaniem spółki  jest sprawne przygotowanie i przeprowadzenie procesu inwestycyjnego, jak najlepsze wykorzystanie miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. 

- Zdaję sobie sprawę, że obecnie istniejąca miejska infrastruktura jest niewystarczająca i mocno zdekapitalizowana. Mam tu na myśli przede wszystkim krytą pływalnię i basen miejski.  Budowa Aquaparku, z kilkoma basenami będzie po pierwsze atrakcyjna dla mieszkańców, a po drugie zwiększy atrakcyjność turystyczną naszego miasta. To będą też nowe miejsca pracy. – dodaje Urszula Kocięcka, prezes spółki Aquapark Elbląg.

Aquapark położony będzie  przy ulicach Moniuszki i Spacerowej. Znajdzie się na terenie o pow. około 8,5 hektara powierzchni. W jego skład wejdzie też basen odkryty.

- Ten teren jest idealny pod taką inwestycję – uzupełnia prezydent Elbląga. – Krótko mówiąc – wszędzie będzie blisko – Dolinka, Bażantarnia, Góra Chrobrego, stadion – to wszystko będzie na wyciagnięcie ręki. Powstanie enklawa rozrywki i usług.

Urszula Kocięcka ma wykształcenie wyższe ekonomiczne (Uniwersytet Gdański) i podyplomowe z zakresu bankowości i finansów (Gdańska Akademia Bankowa). Doświadczenie zawodowe rozpoczęła  w dziale ekonomicznym Elbląskiego Kombinatu Budowlanego. Na początku lat 90. związała się z handlem, założyła własną firmę importującą materiały do wyposażenia wnętrz, następnie organizowała pierwsze w Elblągu markety wielkopowierzchniowe, ogólnospożywczy Asco i  budowlany Nomi. W 1999 roku zawodowo związała się ze spółdzielczymi kasami oszczędnościowo –kredytowymi. Po połączeniu lokalnej kasy z ogólnopolską strukturą Piast zorganizowała Region Północ tej firmy, uruchamiając nowe oddziały w województwach : warmińsko- mazurskim, pomorskim i kujawsko – pomorskim. Praca ta polegała na wyborze lokalizacji, nadzorze inwestycyjnym, rekrutacji i szkoleniu pracowników a następnie na zarządzaniu pracą 16. jednostkami  terenowymi.

Sukcesy zawodowe odnosiła dzięki konsekwencji w działaniu, odpowiedzialności, uczciwości i nastawieniu na realizację celu. Uosabia się z polityką firmy, którą reprezentuje. Potrafi budować zespoły i nimi przewodzić. Posiada niezbędną wiedzę w zakresie zarządzania.

Urszula Kocięcka jest także aktywna społecznie: była współzałożycielem i pierwszym prezesem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu (1994-2001), członkiem Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych w Elblągu w latach 1998-2004, przewodniczącą Komisji Finansowej Fundacji Elbląg w latach 2002-2008, jest przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Elbląskiego Banku Żywności (od 2002). Jest bezpartyjna. Jak sama podkreśla, jej największym życiowym sukcesem są dwie wspaniałe, dorosłe już córki i niespełna 3-letni wnuk. Wolny czas spędza aktywnie, regularnie uprawia aquaaerobik, jogę, turystykę. Czyta literaturę biograficzną.

Firmy zainteresowane współpracą w ramach realizacji inwestycji zapraszamy do kontaktu:

 


UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 18

%38.9 %61.1


Komentarze do artykułu (90)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ zdegustowany
  Wtorek, 05.02

  To skandal , jeszcze trochę i nie będzie się można do niczego przyczepić !

 2. 2
  --10
  ~ Mariusz Lewandwoski
  Wtorek, 05.02

  Zawsze można - do wagonu tramwajowego....

 3. 3
  +37
  ~ podatnik
  Wtorek, 05.02

  Aquapark wirtualny, inwestorzy wirtualni,spółka prawdziwa i pensja dla pani prezes Z NASZYCH KU..WA PODATKÓW płacona jak najbardziej prawdziwa !!! Macie tupet panowie z PO. Nawet komuchy tak nas bezczelnie nie rąbały po kątach. A możeby tak po roku ,jeśli pani prezes nie znajdzie inwestora - co jest oczywiste - ODDA swe nienależnie pobrane za niewykonaną pracę wynagrodzenie i pokryje z własnych pieniędzy roczne koszty funkcjonowania spółki ?

 4. 4
  +36
  ~ miejscowy
  Wtorek, 05.02

  to tylko w elblągu u nowaczyka możliwe jest być prezesem czegoś czego nie ma

 5. 5
  +26
  ~ skandal
  Wtorek, 05.02

  Śmiechu warte-obiektu nie ma mowa o aquaparku a już jest Prezes może i pensja też.SKANDAL!!!! Lejcie dalej wode to kąpielisko miejskie sie napełni wodą za darmo.Na dzień dzisiejszy to Elblążanie jadą do Braniewa bo w Elblągu budują a nic nie widać by był obiekt.Ciekawi mnie jedno jeśli powstanie aquapark to będzie miniaturka jak inne obiekty rekreacyjne które są w Elblągu.

 6. 6
  +26
  ~ ZWYCZAJNA
  Wtorek, 05.02

  KIEŁBASA WYBORCZA

 7. 7
  --34
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 05.02

  jak wy ludzie marudzicie. najlepiej zeby wszystko samo od tak powstało. Robią zle nie robią tez nie dobrze. może rzeczywiście zróbmy Elbląg miastem emerytów i rencistów odstraszajmy wszystkich inwestorów bo po co tu oni nam i będzie happy.

 8. 8
  +26
  ~ krzyżak
  Wtorek, 05.02

  W Elblągu aquaparku nie będzie. W marcu Malbork rozpisuje przetarg na budowę takie obiektu. Mają wszystkie potrzebne dokumenty i pieniądze. Jak tylko wbiją pierwszą łopatę - Elbląg może zapomnieć o wodnych szaleństwach.

 9. 9
  +15
  ~ inc
  Wtorek, 05.02

  czy kolejne gniazdo dla swity zapewne?czy jesli spolka nieprzyniesie zakladanego dochodu jej czlonkowie oddadza pensje za lipe?ba... skoro bedzie generowac koszty przez dlugi czas z racji etatow to start zacznie od splacaniu dlugow... czy tez moze miasto pomoze da budynek oplaci media samochody komorki wyjazdy sluzbowe itp?wiecie moze

 10. 10
  +9
  ~ cofanie
  Wtorek, 05.02

  Po referendum plany się zmienią i ludzie i znów Elbląg bez obiektów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2323679924011