Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Polski Bus dojedzie do Elbląga?

05.02.2013, 16:26:40 Rozmiar tekstu: A A A
Polski Bus dojedzie do Elbląga?
(fot. polskibus.com)

Akcja „PolskiBus dla Elbląga” trwa na terenie naszego miasta już od kilku miesięcy. Od tego czasu na naszym profilu w serwisie Facebook poparło ją 682 osób - w tym Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk czy poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński. Wśród nich są nie tylko mieszkańcy Elbląga ale też innych miast chcący podróżować tą trasą.

Skąd bierze się tak duża popularność utworzenia przystanku PolskiegoBusa Elblągu? Trzeba pamiętać, że nie tylko elblążanie chcą łatwo dotrzeć do Gdańska czy Warszawy. Istnieje spora  grupa ludzi chcących w podobny sposób dostać się do Elbląga. Są to głównie studenci na co dzień uczący się w innych miastach a pochodzący z Elbląga oraz osoby przyjeżdżające do naszego miasta w celach służbowych. Nie bez znaczenia na popularność akcji pozostają też media, które wspominały o niej na swych łamach.

W ramach działań mających na celu przyciągnięcie Polskiego Busa do Elbląga,  Stowarzyszenie Elbląg Europa wystosowało do firmy Souter Holdings Poland Sp. z o.o. pismo z prośbą o utworzenie postoju autobusów na elbląskim odcinku trasy S7. Polski Bus zapewnił nas, że sprawa została przedłożona Zarządowi, który jak to tylko będzie możliwe odpowie na nasze pismo. Mam nadzieję nastąpi to jak najszybciej. Jeśli jednak w następnych dniach nie otrzymamy żadnej odpowiedzi podejmiemy kolejne działania mające na celu przekonania firmy Souter Holdings, że PolskiBus jest potrzebny w Elblągu. Wszystkich którzy popierają naszą akcję zapraszamy na profil „PolskiBus dla Elbląga” w portalu Facebook.

 

 

PolskiBus dla Elbląg
Borys Klejnota

 

Oceń tekst:

Ocen: 38

%10.5 %89.5


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ starszy człowiek
  Wtorek, 05.02

  Z tym autobusem to będzie jak z galeriami w Elblągu!!!!!

 2. 2
  +18
  ~ Mark Cukerberk
  Wtorek, 05.02

  682 "lajki" w dwa miesiące to jak na standardy facebookowe słabiutkie zainteresowanie.

 3. 3
  +21
  ~ jtr
  Wtorek, 05.02

  No i 50 osob zarezerwuje miejsca z Gdanska do Elblaga w autokarze jadacym do Warszawy, nic dziwnego że ten bus omija Elbląg bo by mial same straty.

 4. 4
  +12
  ~ stary wilk
  Wtorek, 05.02

  Najbardziej smutne w tym całym przedsięwzięciu jest to że firma Polski Bus nie jest polska...:( patrz link - http://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/581484,turystyczna_ofensywa_autokarowej_linii_polskibus_com.html Szkoda że prawdziwie polski PKS przespał i to nie on będzie wiódł prym wśród przewoźników...

 5. 5
  +13
  ~ elblag nie !
  Wtorek, 05.02

  Elblag? po co ? PB jedzie fajnie i szybko przez 7mką a wjechac i wyjechac do miasta to strata czasu ! Zdecydowanie nie dla elblaga. Ma być szybko, tani, komfortowo !

 6. 6
  +16
  ~ tomash
  Środa, 06.02

  @jtr dokładnie, autobus bedzie zawalony "studętami" zamiast spełniać swoją rolę ekspresowego połaczenia pomiędzy ważniejszymi węzłami komunikacyjnymi w Polsce. Jestem zdecydowanie przeciw. Od takiej lokalnej komunikacji jest PKS. Ewentualnie byłbym za, gdyby nie można było zamawiać biletów na odcinkach Elbląg-Gdańsk i Elbląg-Ostróda i vice versa.

 7. 7
  +28
  ~ STUDENT
  Środa, 06.02

  Jestem mieszkańcem Elbląga i studiuję w Warszawie. Prawie w każdy weekend przyjeżdżam do domu i korzystam z dogodnych połączeń autobusowych PKS Elbląg bo czas podróży trwa tylko 4 i pół godziny, a jako student płacę za bilet 34 złote z groszami. Dziennie są 4 kursy do Warszawy i 4 z Warszawy nie licząc innych PKS- owskich i nie PKS-owskich przewoźników. Można kupić bilet także przez internet. Z tego co się orientowałem Polski bus nie ma ulgi studenckiej, ani innych ulg, a bilety w weekendy są zawsze zdecydowanie droższe. Niech ktoś spróbuje kupić bilet za złotówkę. Uważam, że my elblążanie powinniśmy wspierać miejscowych przedsiębiorców, a działania Stowarzyszenia oceniam jako szkodliwe bo w perspektywie mogą skutkować wzrostem bezrobocia w naszym mieście. Wychodzi na to, że przyświeca Wam przysłowie "cudze chwalicie swego nie znacie". A tak na koniec chciałbym spytać czy Stowarzyszenie zwracało się do PKS Elbląg z propozycją nowych pomysłów komunikacyjnych?

 8. 8
  +35
  ~ pasażer z ulgą ustawową
  Środa, 06.02

  Wstyd i żenada czego to ludzie nie zrobią dla darmowej paczki herbatników, rogalika, kawy czy LODÓW. Jak pięknie jest napisane "...akcję poparło 682 osoby w tym Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk czy poseł na Sejm RP Piotr Cieśliński". Ciekawe ile z tych osób jeździ albo będzie jeździło do Warszawy. Jeszcze pytanko do Stowarzyszenia Elbląg Europa czy Polski BUS oprócz biletów za ZŁOTÓWKĘ ma ulgi dla SENIORÓW, STUDENTÓW albo jakąkolwiek ULGĘ USTAWOWĄ? Teraz widać naprawdę jak NASZ SAMORZĄD na czele z PANEM PREZYDENTEM NOWACZYKIEM potrafią zapewnić komunikację zbiorową, tylko może jednak warto jest wspierać przewoźników lokalnych. Jednak to prawda że "cudze chwalicie swego nie znacie", ale jedno jest wiadome w tym wszystkim ile osób z Elbląga i kto lubi darmowe rogaliki i LODY.

 9. 9
  +19
  ~ noname
  Środa, 06.02

  "prezydent" akcje poparl ale zeby samemu cos zdzialac w tej sprawie to nie bardzo

 10. 10
  --30
  ~ bob podróżnik
  Środa, 06.02

  jak czytam te komentarze to ogarnia mnie wk...nie. Co mnie to interesuje, że na tym nowym połączeniu stracą lokalni przewoźnicy? Zresztą jak mają stracić na usłudze której i tak do tej pory nie wykonywali. No a PKS? nie znam na pamięć rozkładu ale w dzień powszedni do Warszawy startował chyba po godz.10? Na miejscu po godz 14. Co można załatwić w Warszawie po tej godzinie? gó...no. Dla ludzi mających sprawy do załatwienia potrzebne jest połączenie we wczesnych godzinach rannych. takie ma właśnie polski bus. Nie każdy pasażer jest studentem, który do domu jedzie tylko w weekend po wałówę od mamusi.......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1153070926666