Poniedziałek, 22.10.2018, Imieniny: Halki, Filipa, Przybyslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elblążanin złożył skargę na Prezydenta Nowaczyka

24.10.2012, 12:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin złożył skargę na Prezydenta Nowaczyka
Tegoroczne Dni Elbląga na parkingu przy PWSZ (fot. arch. red)

Na wczorajszej sesji radni rozpatrywali złożoną przez mieszkańca Elbląga skargę na Prezydenta Grzegorza Nowaczyka,  informująca o prawdopodobieństwie naruszenia przez niego prawa.

Skarga mieszkańca Elbląga dotyczyła nieprawidłowości przy organizowaniu imprezy masowej, jaką były odbywające się w sierpniu br. "Dni Elbląga", które na parkingu przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Grunwaldzkiej, zgromadziły kilka tysięcy Elblążan, bawiących się na koncertach polskich gwiazd.

Mężczyzna, mieszkaniec osiedla "Za Politechniką", złożył formalne zawiadomienie na policji, w którym skarżył się na uciążliwie i długotrwałe zakłócanie ciszy nocnej. Wynikało z  niego, że  w koncertowe noce nie mógł on zasnąć, szczególnie ostatniego dnia (w niedzielę, 5 sierpnia), kiedy koncert ostatniej gwiazdy znacznie sie przedłużył, przez co potem przeszkadzał mu również hałas rozchodzącego się do domu tłumu i pijackie ekscesy, jakie rozgrywały sie na zamieszkałym przez niego osiedlu.

Skarga mieszkańca traktowała o naruszeniu ciszy nocnej przez uczestników imprezy zorganizowanej przez władze miasta. Zdaniem elblążanina, prezydent Grzegorz Nowaczyk, złamał przepisy dotyczące zachowania porządku publicznego i powinien zostać za to ukarany. Dlatego też zdecydował się on złożyć na włodarza miasta skargę, którą na wczorajszej sesji rozpatrywali elbląscy radni.
Zażalenie elblążanina zbadały Komisja Rewizyjna oraz Komisja Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych, uznając jednak skargę za nieuzasadnioną.

Uwagi co do uchwały oddalającej skargę mieszkańca Elbląga wnosił jednak radny Marek Pruszak (PiS) - Mimo, iż Komisja Rewizyjna zaopiniowała projekt uchwały jednogłośnie pozytywnie, to jednak prosimy o rozważenie zmiany lokalizacji tego typu imprez, zwłaszcza po zebraniu szerszej opinii mieszkańców osiedla "Za Politechniką" oraz o rozważenie tego, aby w dniu bezpośrednio poprzedzającym dni robocze, w których mają się odbyć tego typu koncerty, kończyły się one w godzinach wcześniejszych - proponował radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

I jak podkreślał, pod tym względem mieszkańcowi, który skargę złożył należy przyznać rację - Ale w sensie formalno-prawnym skarga jest bezzasadna - dodał radny Pruszak.

Maria Kosecka, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych nie wnosiła żadnych uwag. Projekt uchwały przeszedł 21 głosami. Jeden radny wstrzymał się od głosu.

Skargę na prezydenta Grzegorza Nowaczyka oddalono.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 12

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Arogancja władzy!
  Środa, 24.10

  Grzesiek,to przykład Twojej buty i zarozumialstwa.kolesie Cię PO woli opuszczają,a Elblążanie pokażą Ci wkrótce środkowy palec:) Odrzucając skargę tego Elblążanina,władze Elblaga jawnie POkazały ,gdzie dosłownie mają Elblążan. Elblążanie!WŁADZA W ELBLAGU MA NAS W DUPIE!MY MIEJMY WLADZĘ TAKZE W TYM SAMYM MIEJSCU!WŁADZA LUDZI NIE SZANUJE

 2. 2
  +20
  ~ Arogancja władzy!
  Środa, 24.10

  Grzesiek,to przykład Twojej buty i zarozumialstwa.kolesie Cię PO woli opuszczają,a Elblążanie pokażą Ci wkrótce środkowy palec:) Odrzucając skargę tego Elblążanina,władze Elblaga jawnie POkazały ,gdzie dosłownie mają Elblążan. Elblążanie!WŁADZA W ELBLAGU MA NAS W DUPIE!MY MIEJMY WLADZĘ TAKZE W TYM SAMYM MIEJSCU!WŁADZA LUDZI NIE SZANUJE

 3. 3
  +23
  ~ Elblazanin
  Środa, 24.10

  NOWACZYK NAWET NA SOLTYSA SIE NIE NADAJE PRZEPRASZAM SOLTYSOW JEZELI POCZULI SIE URAZENI I CZAS GO POGONIC .....................KONIECZNE REFERENDUM PANIE WILK CZAS ZACZAC ORGANIZOWAC REFERENDUM

 4. 4
  +9
  ~ 007
  Środa, 24.10

  ,jak znam życie gość ma rację ,ale w myśl zasady kruk krukowi oka nie wydziobie ...nic nie można zrobić ,normalny obywatel który zakłóca spokój odrazu kolegium i grzywna a tu prosze wszystko ok....

 5. 5
  +6
  ~ PAŃSTWO W PAŃSTWIE
  Środa, 24.10

  PO chce jeszcze sądy gminne POlikwidować,by...szary obywatel nie miał możliwości obrony przed pazernymi na kase urzędasami.

 6. 6
  +5
  ~ archii
  Środa, 24.10

  można nie lubić prezydenta Nowaczyka ale skarga o cisze nocną w dniach Elbląga to ... szaleństwo :/ im więcej takich leśnych dziadków tym bardziej nic się w Egu nie będzie działo, wielki eksces - raz w roku było głośno w nocy, mój boże...

 7. 7
  +3
  ~ acb
  Środa, 24.10

  popieram archii to byly dni elblaga impreza zorganizowana dla ludzi i masa ludzi miala ochote z tego skozystac. gdzie maja sie odbywac takie imprezy? w bazantarni? moze wtedy nikomu nie bedzie to przeszkadzalo, tylko ciekawe jak tam dotrzec?? :/ ludzi nowaczyk jest do niczego, to prawda, ale mysle ze jest wiele rzeczy ktore powinien zrobic a nie zrobil dla miasta i to za te rzezcy powinnismy byc zli a nie za impreze ktora sie odbyla i ucieszyla wielu mieszkancow elblaga

 8. 8
  +8
  ~ NIE dla Prezydenta!!!!!
  Środa, 24.10

  Referendum i precz to i tak delikatne podejście do tych co rządzą w Ratuszu na czele z Prezydentem.

 9. 9
  +2
  ~ zombi
  Środa, 24.10

  archi i abc - jest wiele miejsc do organizacji takich imprez, np. zawsze odbywały się na bulwarach, można było na Wyspie Spichrzów itp Akurat za politechniką nieszczęśliwie. Ale przyznaję te parę dni mógł gość wytrzymać, a doniesienie zrobić w innej sprawie, a jest ich dużo

 10. 10
  +6
  ~ Tomek
  Środa, 24.10

  W imieniu elblążan składam skargę na Nowaczyka abyś w trybie natychmiastowym odkleił się od stołka !!!!

 11. 11
  +2
  ~ eeerhm
  Środa, 24.10

  Co za kretyński pomysł ze wcześniejszym kończeniem koncertów. To właśnie przez takie idiotyczne decyzje wszyscy młodzi ludzie wyjeżdżają do trójmiasta.

 12. 12
  +4
  ~ mariuusz
  Środa, 24.10

  Święto miasta ma być skracane bo paru emerytów nie może spać? Co za chory ustrój w tym mieście panuje. W normalnych miastach imprezy odbywają się do późnych godzin nocnych i to w samym sercu miasta np. na starówce

 13. 13
  +6
  ~ /m
  Środa, 24.10

  skarga powinna dotyczyc tych klamstw ktore nowaczyk obiecal elblazanom.nowy stadion ktory bedzie zrobiony dzieki sloninie,aquapark widmo i te wycieczki za nasze podatki.

 14. 14
  +2
  ~ Za politechniką
  Środa, 24.10

  Mi tam Dni Elbląga w tym miejscu odpowiadają, a sam mieszkam na tym osiedlu. Blisko, szybko, wygodnie. Trzeba przyznać, że organizacyjnie też było dobrze i bezpiecznie. Z tymi godzinami koncertów faktycznie może była lekka przesada, ale uważam, że łatwo to załatwić. I dzień koncertów zaplanować na piątek, drugi na sobotę, a w niedzielę pozostałe atrakcje (np te z piątku) i każdy może się wyspać na poniedziałek i bawiący się i mieszkaniec okolic w których odbywają się imprezy. Z tym hałasem, to mieszkam w 3 bloku od placu i jakoś przy zamkniętych oknach dało się spać, pamiętajmy że scena ustawiona była do ulicy i raczej tu szedł tylko pogłos.

 15. 15
  +9
  ~ czas na myślenie
  Środa, 24.10

  Mamy amfiteatr ruinę a w Elblągu nie ma miejsca na koncerty i by nikomu nie przeszkadzało .

 16. 16
  +9
  ~ alka@interia.pl
  Środa, 24.10

  PAN PREZYDENT NIE ZNA PRZEPISU 51/1 MÓWIĄCEGO O CISZY NOCNEJ,TAK TEŻ WMAWIAŁ MIESZKAŃCOM DĘBOWEJ I DRUSKIEJ W SPRAWIE ZŁOMOWCA TRZYMAJĄC PODEJRZEWAM OCZYWIŚCIE ICH STRONĘ ...???????????????????............

 17. 17
  +2
  ~ MALINA
  Środa, 24.10

  2013 koncerty po staremu na Wyspie Spichrzów,mosty na ukończeniu!!!!

 18. 18
  --5
  ~ To się chłop popisał
  Środa, 24.10

  A gdzie niby mają się odbywać takie imprezy ?Przecież to tylko raz w roku ...

 19. 19
  --11
  ~ 1
  Środa, 24.10

  Stary debil i tyle! Pewnie spać nie mógł, bo miał rozwolnienie...

 20. 20
  +8
  ~ zyjcie_i_dajcie_zyc_innym
  Czwartek, 25.10

  miejsce nieszczęśliwe i to bardzo, ale fakt gdzieś te imprezy trzeba robić. Prawda jest taka, ze wiekszosc chce sie bawic, ale jakby mialo to byc pod jego oknami to juz niebardzo... tak sie sklada ze mieszkam zaraz przy parkingu pwsz i sam hałas naprawde by mi nie przeszkadzał, gdyby nie przetaczajace sie tlumy podpitej młodzieży (i nie tylko), oddającej mocz, gdzie popadnie, klnącej przeokrutnie i dracej buzie wnieboglosy. W elblągu poprostu brakuje takich miejsc, gdzie elblążanie mogliby bawic sie bez uprzykrzania mniej zabawowym życia, a nawet jak są, to władzom nie chce sie zorganizowac odpowiedniej komunikacji.

 21. 21
  +1
  ~ Manna
  Czwartek, 25.10

  Idealnym miejscem na tego typu imprezy byłby parking przy nomi i elzamie miejsca duuuużo, łatwy dojazd , i co najmniej 4 drogi ewakuacyjne (wejścia-wyjścia) I praktycznie w centrum miasta a nie na jakis za ***ch !

 22. 22
  +1
  ~ m.o.
  Czwartek, 25.10

  a przy wyspie spichrzów to ludzie nie mieszkają ? a na Zawadzie przy parku technologicznym można organizować imprezy ,

 23. 23
  +1
  ~ franc
  Czwartek, 25.10

  do pu......y z nowaczykiem na dlugie lata

 24. 24
  +2
  ~ janko
  Czwartek, 25.10

  Manna Ma racje ten parking przy nomi i elzamie to całkiem dobry pomysł a nie zapominajmy ze mamy tez duzy plac na lotnisku. Jak tam była impreza to wszystko też było na cacy i nikt sie nie skarżył.... no chyba ze pobliscy działkowicze ale w to i tak wątpię :)

 25. 25
  +1
  ~ lololo
  Czwartek, 25.10

  No ku***. Raz w roku coś się dzieje w Elblągu, a tu stary mocher narzeka, że o 20 idzie spać i nie może zasnąć...

 26. 26
  --1
  ~ Hetman90
  Czwartek, 25.10

  Tylko Elzam Jest Prywatnym Obiektem. I trzeba było by ponieść koszty z wynajmem parkigu. Tez juz kiedys o tym myslałem.

 27. 27
  --2
  ~ ewana
  Czwartek, 25.10

  No ten plac kolo elzamu całkiem fajny :) ale nie zapominajmy ze mamy tez PLAC JAGIELONCZYKA

 28. 28
  +4
  ~ POlitolog
  Czwartek, 25.10

  Ten gościu to pewnie jakiś moher z PISu!;) Niech PIS dojdzie do władzy to na Dni Elbląga imprezą dnia będzie msza polowa na Lotnisku, a po niech występy chórów kościelnych!;)

 29. 29
  0
  ~ Nie dla PO
  Piątek, 26.10

  Politolog,burak jesteś i tyle.

 30. 30
  0
  ~ JIMJAM
  Piątek, 26.10

  To mógł sobie zatyczki do uszu kupić i hałas by mu nie przeszkadzał. Tak to jest jak w Elblągu mieszkają BURAKI !!! Cokolwiek się nie dzieje to źle. Jak tym ludziom dogodzić. Miejsca na dni Elbląga jest bardzo dobre. A jak komuś hałas przeszkadza, to niech na ten czas jedzie na wycieczkę i nie robi z siebie pośmiewiska.

 31. 31
  --1
  ~ JOL JOL
  Piątek, 26.10

  W Każdym normlanym miescie koncerty odbywaja sie w centrum kulturalnym na starym mieście a nie na jakimś wygwizdowku... I tyle... Wrocic z imprezami na starowke i bedzie najlepiej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.