Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

„Bogatym jest nie ten, co posiada, lecz ten, który daje”. Stowarzyszenie „Pro-familia" laureatem elbląskiej nagrody „TUUS”

13.10.2012, 08:30:17 Rozmiar tekstu: A A A
„Bogatym jest nie ten, co posiada, lecz ten, który daje”. Stowarzyszenie „Pro-familia
fot. AS

Uroczystą galą w Centrum Sportowo-Biznesowym, w piątek 12 października, rozpoczęły się tegoroczne, XII Elbląskie Dni Papieskie. Obchody celebrowane są pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”.

Wczorajszą galę poprowadził ks. dr Piotr Maria Towarek. – Nagroda „TUUS” przyznawana jest osobom, które zaangażowane są w dziedzictwo Jana Pawła II – tłumaczył podczas uroczystości. – Nazwa „TUUS” zaczerpnięta została z zawołania papieża „Totus Tuus” i oznacza: „Cały twój”.

- Bogatym jest nie ten, co posiada, lecz ten, który daje – mówiła podczas gali wiceprezydent Grażyna Kluge – Nominowani do dzisiejszej nagrody są bogaci – bo wszystkim co mają obdarzają swoich podopiecznych. Wielka praca, może nie dostrzegana na co dzień, przy takich okazjach, jak dzisiejsza pokazuje, że są ludzie, którzy cicho i bezinteresownie działają i żyją – dla ogółu – zaznaczała Grażyna Kluge.

W tym roku nominowanymi do elbląskiej nagrody „TUUS” byli: Małgorzata Tupaj, wolontariuszka Hospicjum Elbląskiego, Wojciech Bednarczuk, właściciel firmy Greengrow, Stowarzyszenie „Pro-familia”, Poradnia Rodzinno-Pedagogiczna działająca przy Caritas Diecezji Elbląskiej oraz Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

Wysoka kapituła przyznała wyróżnienia Poradni Rodzinno-Psychologicznej przy Caritas Diecezji Elbląskiej i Wojciechowi Bednarczukowi, właścicielowi firmy Greengrow.

Główną nagrodę, elbląskiego „TUUSA” za rok 2012 otrzymała pani Ludwika Załuska i Stowarzyszenie „Pro-familia”, w którym na co dzień prowadzone są zajęcia edukacyjne oraz kampanie społeczne starające się zmieniać myślenie o osobach chorych psychicznie. Stowarzyszenie niesie również pomoc i wsparcie rodzinom upośledzonych. Tegoroczna nagroda Diecezji Elbląskich to dla nich duże wyróżnienie – Nie ukrywam wielkiego wzruszenia – mówiła pani Ludwika Załuska. – Nie byłoby tej nagrody bez osób, które na co dzień są przy mnie; moi współpracownicy, rodziny, którymi się opiekuję i podopieczni. Ta statuetka i nagroda zobowiązuje mnie do dalszej pracy i misji, dopóki sił mi starczy – dodała pani Ludwika.

Wczorajszą galę uświetnił występ elbląskiego Chóru CANTATA. Na zakończenie, dla Elblążan licznie zgromadzonych w hali CSB krótki recital dał Ryszard Rykowski, by potem, wspólnie ze swoją drużyną, którą prowadził w programie „Bitwa na głosy” przypomnieć największe przeboje, które zaprowadziły brygadę RR do finału muzycznego programu.

Głównymi organizatorami XII Dni Papieskich są: Jego Ekscelencja Ks. Bp Dr Jan Styrna oraz Grzegorz Nowaczyk Prezydent Elbląga.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / XII Elbląskie Dni Papieskie - Gala ( zdjęć 13 )
Dodano: 2012-10-13 |  fot. Aleksandra Szymańska
0

Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ pampi
  Sobota, 13.10

  „Bogatym jest nie ten, co posiada, lecz ten, który daje" PRAWDA a jak by do tego potrafił słuchać co inni mają do powiedzenia.

 2. 2
  +1
  ~ kurde
  Sobota, 13.10

  tak faszerują nas wzniosłymi ***ołami, zakładają fundacje, pomagają 1 na 1000 i trąbią o tym wszędzie w TV, gazetach, internecie a frajerom każą na to łożyć najczęściej za linią kas lu wpłacać anonimowo na konto. Dzięki temu świątobliwemu mężowi mamy teraz niedożywione dzieci ludzi bez pracy, ludzi bez domów, no ja wiem że on im tego nie zabrał on odmienił tylko oblicze ziemii tej ziemii

 3. 3
  +1
  ~ jakim
  Sobota, 13.10

  Totalna żenada!!!!! Jaki prezydent taka impreza. Nagłosnienie fatalne, podczas śpiewu notoryczne sprzężenia dźwieku i jeden gwizd mikrofonu. Grupy małolatów nagonione ze szkół przez wykładowców religii miały na tym pseudo koncercie okazje do wyrażania głośno swoich poglądów i informowania siebie nawzajem o nowinkach telefonicznych.Biskup odwalił swoje pięć minut chociaz nikt go nie słyszał. Pomysł organizacji w w hali sportowej takiej imprezy ku pamięci jednego z najwspanialszych ludzi naszego wieku mógł powstac tylko w głowie prezydengo i jego niezastąpionych doradców. Po 30 minutach tego cyrku nikt już nie wiedział po co przyszedł.

 4. 4
  +2
  ~ meloman
  Sobota, 13.10

  chór było dobrze słychać

 5. 5
  +6
  ~ Ewa
  Sobota, 13.10

  Szczytny cel, piękne hasało, tylko coraz bardziej mam wrażenie, że to po prostu w imię szczytnej idei lansowanie się wszelkiej maści "Grzesiów" i dojenie najuboższych z ich ostatnich grosików w imię wspaniałych emocjonalnych uniesień. Zlikwidować MILION ETATÓW URZĘDNICZYCH a nie zabraknie pieniędzy na biednych, chorych, głodnych i w każdej innej potrzebie. Gospodarka wolnorynkowa bez przerośniętej administracji sama się wyreguluje i przede wszystkim nie będzie przejadana przez miliony tych, którzy niczego nie wytwarzają, a jedynie żerują i "władają", a z założenia mają służyć!

 6. 6
  +1
  ~ kizia
  Niedziela, 14.10

  HAHAHA!!!Pokazcie mi tego lub tych co daja :););)

 7. 7
  +2
  ~ mdli mnie od waszej dobroci
  Niedziela, 14.10

  Hipokryci, ciekawe jak wasz Bóg radzi sobie z waszym fałszem. Zamiast zagwarantować ludziom możliwość zarobienia na codzienne życie, to wy obłudne ch... mnożycie różnej maści "pomagaczy". Nagle okazało się że pracy na świecie zabrakło, choć wszyscy doskonale wiemy że czego jak czego, ale roboty nigdy nie brakuje

 8. 8
  +2
  ~ kizia
  Niedziela, 14.10

  Ryszard Rykowski???A kto to???

 9. 9
  +2
  ~ do myślących
  Niedziela, 14.10

  Jak media kreują zidiociałą kulturę :] "Miliardy na walkę z bezrobociem zostaną odmrożone" (polskieradio.pl) BEZROBOCIE to sytuacja, kiedy dużo ludzi jest bez pracy. BEZ oznacza, że płatnej pracy nie ma. NIE MA! Walczyć z tym, czego nie ma, i to ca cenę ciężkich miliardów... To już lepiej walczyć z wiatrakami. Ludziom pracę należy UMOŻLIWIĆ, uwolnić od restrykcji, a nie "walczyć z bezrobociem" za sprzeniewierzone publiczne pieniądze. Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić!

 10. 10
  +1
  ~ do myślących
  Niedziela, 14.10

  Jak media kreują zidiociałą kulturę :] "Miliardy na walkę z bezrobociem zostaną odmrożone" (polskieradio.pl) BEZROBOCIE to sytuacja, kiedy dużo ludzi jest bez pracy. BEZ oznacza, że płatnej pracy nie ma. NIE MA! Walczyć z tym, czego nie ma, i to ca cenę ciężkich miliardów... To już lepiej walczyć z wiatrakami. Ludziom pracę należy UMOŻLIWIĆ, uwolnić od restrykcji, a nie "walczyć z bezrobociem" za sprzeniewierzone publiczne pieniądze. Primum non nocere - po pierwsze nie szkodzić!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.