Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wybrali Młodzieżową Radę Miasta

28.09.2012, 13:50:34 Rozmiar tekstu: A A A
Wybrali Młodzieżową Radę Miasta
fot. AS

Dzisiaj, 28 września, rozstrzygnęły się wyniki wyborów kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta Elbląg. Obecny skład kończy swoją kadencję. Nie obyło się także bez zmian w szeregu wymogów formalnych, i struktury MRD. W tym roku, skład reprezentantów młodego pokolenia naszego miasta będzie sobie liczył 23 osoby, a kadencja tej rady będzie trwała tylko rok.

W trakcie poprzedniej kadencji Młodzieżowa Rada Miasta, jako organ konsultacyjny dla obecnych władz miasta, wydała ponad 30 opinii. – Występowaliśmy m.in. w sprawie szybkiej rozbudowy Centrum Handlowego „Ogrody”, a negatywnie odnieśliśmy się do połączenia elbląskich szkół, czy likwidacji „zielonej szkoły” w Piaskach – wyjaśniał dziś, podczas ogłaszania wyników wyborów Oliwier Pietrzykowski, były już przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta. - Prowadziliśmy akcje charytatywne, np. „Korki dla Tomka”, wspieraliśmy swoja aktywnością także akcję „Szlachetna Paczka”, czy działania Amnesty International.

W tym roku, uczniowie z 13 ponadgimnazjalnych, elbląskich szkół, w demokratycznym głosowaniu oddawali swoje głosy na 55 młodych ludzi, którzy pokusili się o możliwość startu w wyborach. Spośród nich, tylko 23 mogło liczyć na to, że w kadencji 2012/2013 to oni będą pełnić rolę reprezentacji młodzieży w Elblągu.

- Jestem niezwykle zadowolony, że także szkoły zawodowe wystawiły swoich kandydatów, do wyborów, a nie tylko licea, bo połączenie doświadczeń uczniów ze wszystkich elbląskich szkół, dadzą nowatorskie spojrzenie na problemy Elbląga i połączą w 100 procentach siły wszystkich przedstawicieli młodych w naszym mieście – mówił Oliwier Pietrzykowski. - A sama Młodzieżowa Rada Miasta będzie miejscem, gdzie młodzi mieszkańcy Elbląga będą mogli uczyć się samorządności i bardziej angażować się w sprawy publiczne – dodał.

To nie jedyne cele, które stawiają przed sobą ci młodzi elblążanie. W swych działaniach pragną także uwrażliwiać nasze władze samorządowe na potrzeby młodych ludzi, a także mają możliwość wyrażenia swojej opinii o działaniach organów naszego samorządu terytorialnego w zakresie dotyczącym młodzieży.

Potrzeba nam głosu młodych?


Czy zatem Młodzieżowa Rada Miasta jest potrzebna? Oprócz tego, że Ci młodzi ludzie, pracując w radzie biorą odpowiedzialność za swoje środowisko lokalne, także uczą się samodzielności i zasad funkcjonowania samorządu – Jeśli dodatkowo mają także możliwość wpływania na swoją gminę czy miasto i podejmują konkretne działania w odpowiedzi na konkretne potrzeby, to idea i aktywność reprezentantów młodych ludzi, jest naszemu miastu potrzebna – wyjaśniał dziś Oliwier Pietrzykowski. – Chciałbym też podkreślić, że działalność MRD nie była finansowana z budżetu Miasta, tylko z naszych prywatnych środków i Miasto nie kosztowała ona nic – dodał.

W tym roku, nowa rada będzie miała możliwość wystąpienia do wiceprezydent Grażyny Kluge na potrzeby niewielkiego, budżetu reprezentacyjnego.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że w skład Młodzieżowej Rady Miasta, w kadencji 2012/2013 weszli:

Olga Kowalska (I LO), Michał Majewski i Błażej Szumała (II LO), Paweł Bączkiewicz (III LO), Karolina Drzał i Robert Hofman (IV LO), Paulina Rzepecka ( Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr1), Damian Gawęda i Paulina Jachimowicz (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących), Paweł Bylewski i Michał Walendykiewicz (Zespół Szkół Gospodarczych), Sonia Gill i Dariusz Jasnos ( Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług), Klaudia Murawska i Michał Poździech (Zespół Szkół Mechanicznych), Małgorzata Olenkiewicz i Paweł Kos (Zespół Szkół Technicznych),  Kamila Gruszka i Gabriela Baczewska (Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich), Dawid Werner i Dariusz Kobus (Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych), Monika Brago i Piotr Kaliszewski (Zespół Szkół Zawodowych nr 1).

Nowym, młodym radnym, życzymy dużo sukcesów.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ archii
  Piątek, 28.09

  dresik do rady miasta siedzi :D

 2. 2
  0
  ~ Wyborca
  Piątek, 28.09

  Może wreszcie skończą się remonty kościołów za miejskie pieniądze.

 3. 3
  +6
  ~ StanleyTo
  Piątek, 28.09

  Elbląscy celebryci z PO znowu w akcji.Bawią się w politykę i polityków.Efekty ich działań widać po sprawie Dyspozytorni Pogotowia Ratunkowego.Dlaczego nie protestują w sprawie likwidacji linii tramwajowej nr 2?. Pewnie uznali,że ich to nie dotyczy i nie warto sobie tym zawracać głowę.Jeszcze budżet reprezentacyjny dostaną na balangi.Nikt z UM ich nie będzie słuchał.To wszystko za nasze - mieszkańców pieniądze.Koniec świata panie Popiołek.

 4. 4
  --4
  ~ Miksa
  Piątek, 28.09

  @wyborca-musisz być zatwardziałym przeciwnikiem kleru i uważasz że zabytki kultury dziedzictwa narodowego należą do panów w sukienkach.Nie mogę zrozumieć skąd biorą się tacy ludkowie jak Ty-nie wiem chłop czy kobita,którzy prawdopodobnie nakazali by wyburzyc zabytki i postawić burdello bum bum!!! Jesteś poniżej krytyki.Żyj sobie z tą pryszczatą buzią.

 5. 5
  +6
  ~ Wyborca
  Piątek, 28.09

  Miksa pewnie jesteś jednym z tych którzy chcieli by żeby dzieci zlizywały ci krem z kolan?Widzisz te zabytki są własnością kleru tak jak i grunt pod nimi co więcej kler ciągnie z nich korzyści.Dlaczego ja jako nie wierzący mam dokładać do miejsca pracy jakiegoś. ...................................... .

 6. 6
  +3
  ~ Elg.
  Piątek, 28.09

  Państwo się bawi a czynsze w ZBK idą w górę o sto procent.Wyborca masz racje.

 7. 7
  +7
  ~ zombi
  Piątek, 28.09

  "W tym roku, nowa rada będzie miała możliwość wystąpienia do wiceprezydent Grażyny Kluge na potrzeby niewielkiego, budżetu reprezentacyjnego" na piwko ? Pomyśleć trzeba Pani Prezydent dzieci to się mają uczyć a nie politykować. Narybku to w stawie szukać. Gdyby dzieci siedziały w domu nad książkami to by ich psychopatyczny Norweg nie wystrzelał

 8. 8
  0
  ~ Tomek
  Niedziela, 30.09

  Do nauki !!!

 9. 9
  +1
  ~ ŻENADA
  Niedziela, 30.09

  ludzie litości !!! ratunku !!! kilka z tych nazwisk to uczniowie z mojego gimnazjum ...to totalni kretyni którzy zostali wypchnięci ze szkoły, byli znani ale na pewno nie z zainteresowania problematyką społeczną, miasta tylko wyprowadzaniem z nerwów nauczycieli...no cóż takie społeczeństwo nam rośnie---czy ktoś robił jakąś weryfikację tych ludzi czy byle obszczy-mur klatkowy może wejść do tej rady ??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.62100481987