Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miejskie nieruchomości idą pod młotek

21.09.2012, 07:15:50 Rozmiar tekstu: A A A
Miejskie nieruchomości idą pod młotek
fot. AS

Miasto wystawia na sprzedaż kolejne nieruchomości należące do Gminy. Na sesji radni zadecydowali o zbyciu kilku lokali użytkowych w drodze prawnego przetargu.

Przedmiotowe nieruchomości znajdują się na ulicach Moniuszki, 1 Maja, Bażyńskiego i Browarnej. W większości są to lokale mieszkalne, jak również pomieszczenia biurowe. Dwa mieszkania, jedno znajdujące się przy ul. Bażyńskiego 33, oraz drugie - na 1 Maja 14, Miasto nabyło na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego, jako spadkobierca ustawowy, w drodze spadku po zmarłych właścicielkach obu lokali.

W przypadku mieszkania na ul. Bażyńskiego o powierzchni 44 m2 jego wartość rynkową określono na kwotę 136.000 zł. Lokal posiada jednak niski standard i wymaga dodatkowo remontu i modernizacji.

Wartość mieszkania przy ul. 1 Maja 14 o powierzchni użytkowej 23.43 m2 wyceniono na kwotę 72.000 zł.  Lokal posiada przeciętny standard i także wymaga remontu i modernizacji.

W przypadku lokali położonych na ulicy 1 Maja 2 i Browarnej 86-87 są to pomieszczenia o charakterze biurowym i przemysłowo - usługowo – magazynowym. Pierwszy dotyczy 10 pomieszczeń po dawnej siedzibie Radia El, znajdującej się przy ul. 1 Maja 2. Podczas przetargu przeprowadzonego w dniu 25 czerwca br., wyłoniono już nabywcę zainteresowanego jego kupnem.

Przedmiotowy lokal o powierzchni użytkowej 202,8 m2, położony jest na 3 piętrze budynku i składa się z 10 pomieszczeń biurowych, pomieszczenia technicznego, łazienki, wc i korytarza. Jego stan techniczny określony został jako dostateczny. Lokal wymaga jednak remontu i modernizacji.

W budynku przy ul Browarnej 86-87 znajduje się łącznie 6 lokali użytkowych gotowych do zbycia.

Ostatni lokal, przy ul. Moniuszki 46-58 o powierzchni 128,1 m2, położony jest w parterze oraz piwnicy. Na parterze znajdują się: sala sprzedaży, zaplecze socjalne, biuro, 2 pomieszczenia zaplecza magazynowego, wc i zejście do piwnicy o łącznej powierzchni użytkowej 105,4 m2. Do lokalu przynależą 2 pomieszczenia piwniczne. Wymaga on kapitalnego remontu, którego koszt oszacowany został na około 70 tysięcy złotych.

W większości przypadków, podczas wtorkowego głosowania na sesji, radni nie wnosili uwag co do zbycia tych lokali przez gminę. Jedynie radna Halina Sałata wystąpiła z ogólną refleksją, co do sprzedaży tych nieruchomości. Radna klubu PiS pytała, czy lokale te nie można by przeznaczyć dla młodzieży opuszczającej Dom Dziecka lub dzieci z rodzin zastępczych. - Skądinąd wiem, że jest taka uchwała Rady Miejskiej, która mówi o pierwszeństwie w przyznawaniu mieszkań dla tych osób – wyjaśniała. - Również w kolejce oczekujących na te mieszkania jest dużo takich potrzebujących osób. O ile to jest możliwe prawne, czy byłaby taka ewentualność? – pytała Sałata.

Pomysł jednak został poddany do rozważenia, gdyż radna Halina Sałata nie wymagała na niego odpowiedzi podczas wtorkowej sesji.

 

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ :)
  Piątek, 21.09

  brawo Pani Sałata, świetny pomysł. Skoro miasto ma za friko te mieszkania niech je sprzeda dla tych dzieciaków za symboliczną opłatą.

 2. 2
  +3
  ~ zawada
  Piątek, 21.09

  pani Sałata jak komuniści rozdaje coś co do niej nie należy, niech swoje mieszkanie zapisze tym dzieciakom.

 3. 3
  --2
  ~ Kto za uwłaszczeniem?
  Piątek, 21.09

  Nie lubie sałaty...jeść. Mam po sałacie gazy i zgage. :) A tak poważnie. Moze by tak bezradni oddali za free mieszkania komunalne lokatorom? Nie zgodnie z prawem ZBK dolicza do czynszu tzw. remontowe.

 4. 4
  +4
  ~ ciekawe
  Piątek, 21.09

  A co będzie z budynkiem róg ul.Pływackiej i Browarnej ,ruiny straszą wyglądem.Ten obiekt chyba PSS ,okna zamurowane lub nie i stoi ruina i czeka.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1402399539948