Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Budynek po byłym Zespole Szkół Handlowych szuka najemcy

20.09.2012, 16:30:30 Rozmiar tekstu: A A A
Budynek po byłym Zespole Szkół Handlowych szuka najemcy
Fot. arch. redakcji

30 sierpnia br. prezydent Grzegorz Nowaczyk podpisał dokument, w którym ogłoszony jest wykaz nieruchomości znajdujących się w zasobach Gminy Miasta Elbląg przeznaczonych do dzierżawy. Jak wynika z załącznika do dokumentu głównego Miasto chce oddać w dzierżawę budynek po byłym już Zespole Szkół Handlowych, znajdujący się przy ul. Saperów 14c.

Nieruchomość, o powierzchni działki 4003 m² i budynku, o  powierzchni użytkowej 4114,6 m², ma być dzierżawiona w drodze przetargu.

Wywoławczą wysokość miesięcznego czynszu Miasto ustaliło na poziomie 25 000 zł. Czynsz za nieruchomość oddaną w dzierżawę określa stawkę wyjściową do przetargu. Jeśli miałaby ona ulec zmianie, może się to stać jedynie w drodze zmiany zarządzenia Prezydenta Miasta.

Kto zatem będzie najemcą nieruchomości po byłym Zespole Szkół Handlowych? Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że dzierżawą budynku zainteresowane jest Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu.

Jednak w dzisiejszej, telefonicznej rozmowy z dyrektorem ds. administracyjnych, ks. Romanem Thielem poinformowano nas, że na chwilę obecną elbląskie Seminarium Duchowne nie planuje przeprowadzki z ulicy Bożego Ciała na Saperów, jak również nie ma potrzeby poszukiwań dodatkowego budynku dla grupy seminarzystów, przygotowujących się do życia duchownego. –  W budynku przy ul. Bożego Ciała mamy dużą aulę, świetnie wyposażoną bibliotekę i bardzo dużo miejsca – zapewniał ks. Roman Thiel – Gdyby rzeczywiście przeprowadzka była planowana, to ja, jako dyrektor ds. administracyjnych na pewno wiedziałbym o tym - poinformował.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Bakielit
  Czwartek, 20.09

  Czy długa ta kolejka, psze pana, ta do tego najemstwa?

 2. 2
  --1
  ~ przeciek
  Czwartek, 20.09

  Budynek podobno ma byc wynajęty lub sprzedany dla szkoły Cosinus, tak słyszałem miesiąc temu

 3. 3
  +16
  ~ konek
  Czwartek, 20.09

  MOŻE CHIŃCZYCY WYNAJMĄ NA PARK TECHNOLOGICZNY II

 4. 4
  +12
  ~ do konek
  Czwartek, 20.09

  i to jest słuszna ta koncepcja, Chiński Park Technologiczny II, a w nim instytuty: badania łamliwości plastiku, wytrzymałości bawełny na pranie w pralce, trawienie chińskich zupek, to da więcej miejsc pracy niż Modrzewina za 50 lat

 5. 5
  +14
  ~ Tomek
  Czwartek, 20.09

  Aż się łezka w oku kręci piszę to z perspektywy absolwenta tej szkoły,teraz widać co robi niż demograficzny niestety wiele placówek czeka ten sam los.

 6. 6
  +4
  ~ JIM wie lepiej
  Czwartek, 20.09

  badania nad tym jak się nachapać, żeby nie oskubali i móc naobiecywać jeszcze tyle, żeby kolejnym razem dostali ci, którzy nie zdążyli

 7. 7
  +5
  ~ zaoczny
  Czwartek, 20.09

  Ten budynek należy sprzedać i to jak najszybciej , na dzierżawę bardzo długo nie będzie chętnego , to jest po prostu nieopłacalne.a pusty będzie niszczał i niestety stopniowo także dewastowany. W Elblągu bedzie i już jest spory problem z wolnymi budynkami po szkolach , wojsku , czy biurach , / np. PZU na Trybunalskiej . Może dobrym pomysłem Prezydenta Nowaczyka byloby zaoferowanie go dla dla Sadu , ktory chcial się budować na Płk. Dąbka. .W wolnych chwilach od trudnych zajęć urzędowych warto też czasami pomysleć.

 8. 8
  --1
  ~ aro29
  Czwartek, 20.09

  Też słyszałem o cosinusie, ale może to już nie aktualne

 9. 9
  +1
  ~ a
  Czwartek, 20.09

  piekne wspomnienia.... matura 2001r....

 10. 10
  +4
  ~ Ostatnia wiadomość
  Czwartek, 20.09

  Salezjanie chcą tu utworzyć Gimnazjum filia z Lubina.Warunkiem przyjęcia dziecka Wylizanie kolan dyrektora.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3337290287018