Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Miastu ciąży nieruchomość, ale nie może jej sprzedać?

20.08.2012, 09:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Miastu ciąży nieruchomość, ale nie może jej sprzedać?
fot. archiwum red.

Władze Elbląga posiadają własny obiekt letniskowy w Bogaczewie. Miasto jednak nie jest zainteresowane inwestowaniem w nieruchomość i chce ją sprzedać. Przy tej okazji nasuwa się pytanie – czy podobnych obiektów rządzący Elblągiem mają więcej?

Nieruchomość letniskowa, której właścicielem jest Miasto, znajduje się w Bogaczewie, nad jeziorem Narie. Pawilon jest wyposażony w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania wodnego, jednak w znacznej części są one nieczynne. Obiekt o powierzchni użytkowej 305 m2 nadaje się do kapitalnego remontu.

Wygląda jednak na to, że władze Elbląga nie zamierzają inwestować w posiadaną nieruchomość. Pawilon letniskowy wraz z prawem wieczystego użytkowania działek o łącznej pow. niecałych 2 ha, zostały wystawione na sprzedaż. Cena wywoławcza wynosiła  410.500 zł.

Przetarg odbył się 2 lipca w Ratuszu. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że chętnych na zakup działki przeznaczonej pod usługi turystyczne, nie było. Aby zweryfikować te doniesienia, zwróciliśmy się dziś do Biura Prasowego UM i oczekujemy na odpowiedź. Zapytaliśmy również, czy to zły stan techniczny był powodem tego, że nieruchomość została wystawiona na sprzedaż, ile kosztuje Miasto utrzymanie obiektu oraz czy w najbliższym czasie  można spodziewać się ogłoszenia kolejnego przetargu.

Osobne pytania, które nasuwają się przy tej okazji, i z którymi również zwróciliśmy się do Biura Prasowego UM dotyczą faktu posiadania przez Miasto obiektów letniskowych. Czy elbląski samorząd dysponuje jeszcze innymi nieruchomościami, poza tą w Bogaczewie? Kto z nich korzysta? Jak tylko poznamy odpowiedzi na te pytania, będziemy Państwa informować.

Dodajmy, że Miasto nie pierwszy raz próbuje zbyć pawilon letniskowy w Bogaczewie. Przetargi, które już wcześniej spotkały się z niewielkim zainteresowaniem, odbyły się w 2010 roku. Wówczas w czerwcu władze Elbląga próbowały sprzedać obiekt za cenę netto 593 tys. zł. , następnie we wrześniu po niższej cenie netto 450 tys. zł.
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ alonka
  Poniedziałek, 20.08

  Powska banda polske wyprzedaje zeby sie nachapac na gorsze czasy jeszcze troche i polske na dno sprowadza

 2. 2
  +5
  ~ kowal1962
  Poniedziałek, 20.08

  narazie nie ma chetnych ,ale jak cena spadnie do minimum to i znajedzie urzednik co kupi a osoba z zewnatrznie bedzie miala szans a wtedy przetarg zostanie uniewazniony bez podania przyczyn,

 3. 3
  +4
  ~ betony a nie urzędnicy
  Poniedziałek, 20.08

  mało bezrobotnych u nas-remont można zrobić mało dzieci biednych -kolonie jak z bajki mało niepełnosprawnych-rechabilitacja super postarać się o dotacje z UE sylwestra i różne bale organizować dla bogatych-pieniążki będą wpływać

 4. 4
  0
  ~ rojek
  Poniedziałek, 20.08

  Czas najwyższy sprzedać to co od lat nie przynosi dochodu tylko koszty , takich obiektów jest więcej / spółki miejskie/

 5. 5
  0
  ~ edek
  Wtorek, 21.08

  elbląski MOSIR ma też domki nad morzem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5894298553467