Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Prawie stu rowerzystów w ERGOnomiecznej wycieczce odwiedziło pochylnie

10.07.2012, 08:12:05 Rozmiar tekstu: A A A
Prawie stu rowerzystów w ERGOnomiecznej wycieczce odwiedziło pochylnie
źródło: www.marecky.bikestats.pl / fot.Marek Kamm
REKLAMA

W minioną niedzielę, 8 lipca, odbyła się druga ERGOnomiczna wycieczka rowerowa. Tym razem rowerzyści z Elbląga odwiedzili pochylnie Kanału Elbląskiego. Na trasę wyruszyło prawie stu miłośników dwóch kółek, a najmłodsza uczestniczka wyprawy miała zaledwie 5 lat.

Druga edycja ERGOnomicznych wycieczek rowerowych wiodła ku pochylniom Kanału Elbląskiego. Z Elbląga przez Gronowo Górne, Przezmark, Komorowo Żuławskie, Węzinę, Dłużynę, Karczowiznę i Jelonki uczestnicy wyprawy dojechali do pochylni Jelenie i Całuny Nowe. Trasa powrotna wiodła przez Klepę, Węzinę, Komorowo Żuławskie, Janów, Nowinę i Gronowo Górne. W sumie do przejechania było 46 km.

Na trasę wyjechało 96 rowerzystów. Najmłodsza uczestniczka miał 5 lat i jechała jeszcze w foteliku na rowerze swojego taty. Najmłodszy rowerzysta poruszający się na własnych dwóch kółkach miał lat 8. 

Uczestnicy wycieczki wyruszyli z parkingu przy Rondzie Kaliningrad o godz. 10.00. Do pierwszych dwóch pochylni Kanału Elbląskiego, rowerzyści dotarli szybko, bo już przed godziną 12.00. - Tak szybko, że przy pochylni Jelenie nie było jeszcze Pani Prezes Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski Stanisławy Pańczuk, która jest prawdziwą chodzącą encyklopedią na temat tego szlaku wodnego - relacjonuje Marek Kamm, elbląski Oficer Rowerowy, organizator ERGOnomicznych wycieczek.  - Postanowiliśmy zatem pochylnię Jelenie sprawdzić samodzielnie, jak i za pomocą pracowników RZGW w Gdańsku, którzy pracują na Kanale Elbląskim. Mieliśmy okazję zobaczyć maszynownię pochylni od środka, jak też obejrzeć działanie pochylni na żywo – opowiada Marek Kamm.

Rowerzyści z Elbląga odwiedzili również pochylnię w Całunach Nowych, oddaloną od Jeleni zaledwie o kilometr. - Wyróżnia się ona zastosowaniem turbiny wodnej Francisa jako napędu, zamiast koła wodnego jak na pozostałych czterech pochylniach – dodaje Marek Kamm. - Zajrzeliśmy jak turbina wygląda z bliska i zasypaliśmy naszą przewodnik wieloma pytaniami, dotyczącymi także spraw bieżących Kanału Elbląskiego, a zwłaszcza planowanego jego zamknięcia na czas remontu.

ERGOnomiczna wycieczka zakończyła się tradycyjnie w Bażantarni, gdzie na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami. - Jak widziałem, rowerzyści dotarli tam już nie w komplecie i bardzo różnymi trasami. A szkoda, bo czekały przewodniki Rowerem po krainie Kanału Elbląskiego z prawie 500 km oznakowanych w terenie szlaków rowerowych – mówi Marek Kamm.

Wśród uczestników wyróżniali się ubrani w jednolite zielone stroje członkowie elbląskiej Grupy Rowerowej STOP. -  Tą trasą jeździmy średnio dwa, trzy razy w roku, więc znamy jej uroki – zapewnia członek grupy, pan Mirek. - Widziałem za to zachwyt osób, które pierwszy raz odkrywały malowniczą krainę Kanału Elbląskiego.

Trzecia edycja ERGOnomicznych wycieczek rowerowych już we wrześniu.

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Marcin z Placu Słowiańskiego
  Poniedziałek, 23.07

  Te wycieczki to strzał w dziesiątkę. Znam temat - byłem tam samochodem + wiele kilometrów zrobiłem na piechotę. Gdyby nie Marek Kamm, wiele osób nie zobaczyłoby tych pięknych terenów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0395848751068