Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Związkowcy domagają się lepszych warunków dla osób odchodzących z pracy

09.07.2012, 15:56:44 Rozmiar tekstu: A A A
Związkowcy domagają się lepszych warunków dla osób odchodzących z pracy
fot. KJ
REKLAMA

Kilka dni temu informowaliśmy o akcji protestacyjnej trwającej w elbląskim browarze. Jak udało nam się dowiedzieć, protest jest inicjatywą związków zawodowych i dotyczy restrukturyzacji w zakładach transportowych wchodzących w skład Grupy Żywiec.

 

Browar w Elblągu pozostaje oflagowany od kilku dni. W poprzednim materiale informowaliśmy, że może być to wyraz solidarności z pracownikami browaru w Żywcu. Z niepotwierdzonych informacji wynikało, że spór dotyczy likwidacji tamtejszej firmy transportowej. Jak poinformował nas jednak  Sebastian Tołwiński, rzecznik prasowy Grupy Żywiec, protest obejmuje grupę związkowców, która domaga się renegocjacji warunków dla osób odchodzących z pracy.

- Kilka miesięcy temu rozpoczęliśmy dialog ze związkami zawodowymi, przedstawiając zestaw rozwiązań, których celem jest zwiększenie wydajności naszego transportu własnego i jednoczesne pozostanie odpowiedzialnym pracodawcą – czytamy w przekazanym  nam oświadczeniu. - W tym zakresie i co ważne, w zgodzie z porozumieniem podpisanym ze związkami zawodowymi w październiku 2010 r.,  zaoferowaliśmy warunki, które są kilka razy bardziej atrakcyjne niż wymagane przez kodeks pracy. Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku piwa uważamy, że nasze propozycje są więcej niż zasadne.

- Bardzo zależy nam na wypracowaniu ze związkami zawodowymi obustronnie korzystnych rozwiązań, dlatego jestesmy otwarci na rozmowy – zapewnił w imieniu Grupy Żywiec, Sebastian Tołwiński.

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ piwosz
  Poniedziałek, 09.07

  Chyba marka SPECJAL podzieli los EB,czemu?Na całej Wysoczyznie Elbląskiej w barach króluje WARKA

 2. 2
  --2
  ~ himera
  Poniedziałek, 09.07

  ***. SOLIDARNOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +11
  ~ Wiem bo tam pracuję.
  Poniedziałek, 09.07

  NIE PIJE PIWA KTÓRE WYWODZI SIE Z GRUPY żywiec ( za wyjątkiem specjala ). Dlaczego? ODDAJCIE EB DRANIE! Boja się, że powrót EB spowodował by, że WARKA czy te szczochy zwanem żywcem przestały by sie sprzedawać. Przypominam, że piwo EB nigdy nie umarło i nadal kupimy je w niemczech - te samo EB z Elbląga. Panie dyrektorze otwierając specjal pub na starym mieście o ile go otworzycie pamietajcie , ze piwo EB tez jest w grupie zywiec ( niestety ) i mam nadzieje, że go tam nie zabraknie.

 4. 4
  +3
  ~ Taki jakis tam
  Poniedziałek, 09.07

  Nie rozumiem kto jeszcze pije te korporacyjne szczochy, gdy do wyboru tyle niszowych, polskich piw na rynku.

 5. 5
  --1
  ~ himera
  Poniedziałek, 09.07

  Przepraszam , ale ja nie napisałem *** tylko coś innego , mianowicie ***....

 6. 6
  +5
  ~ jan
  Poniedziałek, 09.07

  a po co negocjują warunki zwolnień? bo wiedzą, że będą zwalniani. A skąd? Nie od dziś wiadomo, że heineken zamknąłby z wielką chęcią browar - jak w Braniewie, jak Hewelisza w Gdańsku, jak słodownie w Nowym Stawie i Elblągu etc. Największy BROWAR w Polsce z własnymi markami, produkcja, sprzedażą, marketingiem staje się trzeciorzędną rozlewnią piwa.

 7. 7
  +2
  ~ sebastian
  Wtorek, 10.07

  we Wolsce nie ma potrzeby browarów, stoczni, turbin czy czegokolwiek, to ojczyzna jełopów który kwiczą z rozkoszy, gdy obcy (zachód) kroją im d...

 8. 8
  +2
  ~ SPECJAL & EB
  Wtorek, 10.07

  Chcemy EB z powrotem...

 9. 9
  +2
  ~ bob podchmielony
  Wtorek, 10.07

  szkoda naszego browaru... nie rozumiem dlaczego oni protestują. browar w Elblągu prowadzi przecież super politykę prorodzinną... wszędzie ciocie,wujki,mamusie i tatusie. jedna wielka rodzina. a jak chcesz cv zostawić to możesz u ciecia jedynie...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4450109004974