Sobota, 2.03.2024, Imieniny: Halszka, Helena, Radoslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Jak zagraniczni turyści ocenili Polskę po Euro 2012?

07.07.2012, 09:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
Jak zagraniczni turyści ocenili Polskę po Euro 2012?
źródło: www.tomick.pl
REKLAMA

Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła w ubiegłym tygodniu wyniki badań wśród cudzoziemców, którzy wskazywali, że do odwiedzenia Polski zachęcają przede wszystkim pięknie krajobrazy, przyroda i zabytki.  Wśród skojarzeń z Polską znalazły się także Mazury, które kandydowały do miana jednego z siedmiu cudów natury.

Mazury w badaniu uplasowały się za Euro 2012, prezydencją Polski w Radzie Unii Europejskiej, Festiwalem Woodstock i Wrocławiem - Europejską Stolicą Kultury 2016. Polską kampanię Mazury Cud Natury najlepiej rozpoznawali Niemcy, za nimi byli Francuzi i Anglicy.

Na spotkaniu z dziennikarzami Teresa Buczak, wicedyrektor biura zarządzania projektem Promujmy Polskę Razem podkreślała, że „najbardziej rozpoznawalne imprezy to potencjalne produkty markowe, które przyciągają. Na tym możemy budować wizerunek kraju, wykorzystując ich potencjał.”

Kampania Polskiej Organizacji Turystycznej „Feel Invited”, która promowała Polskę za granicą przed mistrzostwami Europy okazała się dużym sukcesem. W telewizji widziało ją 71 proc. ankietowanych Niemców i Anglików oraz blisko 52 proc. Francuzów. Zagraniczni turyści wysoko ocenili Polskę także po przyjeździe. Najwięcej zadowolonych z pobytu osób było wśród Anglików (74,1 proc.) oraz Francuzów (72,3 proc.).

Przypomnijmy także, że popularność Mazur potwierdziły ostatnie badania wykonane przez TNS Polska na zlecenie Citeam.pl. Wynika z nich, że Mazury są nie tylko dobrze znane, ale także Polacy najchętniej wybraliby ten region na wakacje. Krainę Tysiąca Jezior wskazało 39 proc. badanych, Pomorze 29 proc., Tatry 26 proc. Zdaniem ekspertów to efekt ubiegłorocznego udziału Mazur w globalnym konkursie na 7 cudów natury, któremu towarzyszyła głośna akcja promocyjna.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego  Woj. War-Maz.
 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Heniek3d
  Sobota, 07.07

  Kiedyś mieli kołchoźniki a dziś mają portale internetowe.

 2. 2
  +2
  ~ POT, czyli GS SCH ?
  Sobota, 07.07

  Rewelacyjne są działania POT i z pewnością po częśco polskiego MSZ. Na tzw. Zachodzie, w Niemczech, w Belgii czy Francji w dalszym ciągu Polska to kraj "duzego ryzyka", kraj, gdzie masowo (!!) kradnie się samochody, gdzie jest brudno a już wczesnym rankiem widać Polaków z wczorajszym oddechem. Ten POT to tak samo jak LOT, Gromada, GS SCH itd. - pokłosie PRL-owskich czasów w nowej rzeczywistośc. Pogonić to całego towarzystwo z /czasu słusznie minionego/ na cztery wiatry !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8376579284668