Sobota, 4.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kto zasiada w Radach Nadzorczych elbląskich spółek miejskich?

26.06.2012, 15:50:25 Rozmiar tekstu: A A A
Kto zasiada w Radach Nadzorczych elbląskich spółek miejskich?

Tydzień temu pisaliśmy o zmianach, jakie nastąpiły w Radach Nadzorczych spółek miejskich. Do tej pory Zwyczajne Zgromadzenia Wspólników odbyły się w 6 spółkach, z których w  pięciu składy osobowe uległy zmianie. Urząd Miejski w Biuletynie Informacji Publicznej nie zamieścił zaktualizowanych składów nowych Rad Nadzorczych, dlatego zapytaliśmy Biuro Prasowe  o ich personalia.

EPEC Sp. z o.o., Tramwaje Elbląskie sp. z o.o., Zarząd Komunikacji Miejskiej sp. z o.o., Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. i  Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. mają całkowicie nowe rady.

W EPEC dotychczasową przewodniczącą Jadwigę Henrykę Wawer zastąpił Bogdan Włodarczyk, a miejsca członków rady: Zdzisława Gładkiego, Władysława Mańkuta, Grzegorza Narcyza Adamowicza i Piotra Wiesława Jastrowskiego - Robert Pałys, Stanisław Szturo, Franciszek Szyszka, Anita Paczkowska.
 
Tramwaje Elbląskie zastąpiły przewodniczącego Romana Zabłockiego Henrykiem Gawrońskim, a liczbę członków zmniejszyły do dwóch. Z rady odeszli Iwona Nawrocka, Tadeusz Henryk Mikulski, Marek Janusz Prochera, Dariusz Jacek Wojciechowski, a w nowej kadencji zastąpili ich Piotr Gliniewicz, Małgorzata Osadowska.

ZKM też dokonał znaczącego zmniejszenia Rady Nadzorczej. Poza wymianą przewodniczącego (z dotychczasowego Edwarda Makowskiego na Iwonę Nawrocką), zasiadło w niej już tylko dwóch członków (Jadwiga Król, Rafał Binko), a nie jak dotychczas czterech (Jadwiga Król, Henryk Miłosz, Katarzyna Nowak, Piotr Włodzimierz Tkaczyk)

MPO z kolei nie zmieniło ilości członków Rady, wymieniając jednak w całości dotychczasowych reprezentantów. I tak, na miejscu przewodniczącego Sławomira Prawdzika zastąpił Marek Chądzyński, a członków Waldemara Józefa Sorokę, Mieczysława Zygfryda Sokołowskiego, Bożenę Elżbietę Łabowicz-Dymanus, Ireneusza Kawalca - Andrzej Misztal, Walentyna Brudzyńska, Waldemar Soroka, Jan Kulik.

Zakład Utylizacji Odpadów również wybrało nowy skład Rady. Przewodniczącego Jerzego Józefiaka zastąpił Dariusz Ostrowski, a dwóch członków, tj. Konrada Prusieckiego i Barbarę Bogacką -  Marcin Szakiewicz i Jarosław Lango.

Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Zarządu Portu Morskiego Elbląg, w niezmienionym składzie pozostawiło swoją Radę. Tym samym Grzegorz Włodarczyk, jako przewodniczący i Michał Dmowski oraz Piotr Tchórzewski jako członkowie rady pozostają na swoich stanowiskach.
 
- W spółkach PDiM oraz ELMAN kadencje Rad Nadzorczych upłynęły 31.12.2011 r., ale mandaty obecnych członków tych Rad wygasają z dniem odbycia się Zwyczajnych Zgromadzeń Wspólników zatwierdzających sprawozdania finansowe spółek. Wówczas też zostaną powołane Rady – poinformowało nas Biuro Prasowe UM.

Jak na razie w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów Spółka z o. o. zasiada Antoni Borowski (przewodniczący), Wojciech Rudnicki, Grzegorz Wiśniewski (repr. pracowników spółki), Antoni Pawłowski (repr. pracowników spółki) oraz Władysław Banasik.

W ELMAN’ie, spółce z ograniczoną odpowiedzialności, która jest w stanie likwidacji Przewodniczącym jest Tadeusz Grodziewicz, Wiceprzewodniczącym Piotr Lebiecki, a Sekretarzem Piotr Czajkowski.

Termin Zwyczajnych Zgromadzeń Wspólników tych spólek zapowiadany jest na koniec czerwca br.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ X-men
  Wtorek, 26.06

  no cóz same Asy......

 2. 2
  --3
  ~ morda
  Wtorek, 26.06

  jak kto zasiada smietanka ktora doskonale sie zna kolesie nowaczyka

 3. 3
  +2
  ~ AR
  Wtorek, 26.06

  Proponuję drugi artykuł pod tytułem - Czym się wykazali członkowie rad nadzorczych i jaki to miało wpływ na wynik finansowy spółek w naszym mieście i co my Elblążanie z tego tytułu zyskamy !!! Chciałbym to wiedzieć , bo w końcu my wszyscy Elblążanie płacimy na ich wynagrodzenia !!! Czekam na artykuł w tej sprawie i pozdrawiam redakcję.

 4. 4
  --7
  ~ 58
  Wtorek, 26.06

  Przeciez to proste-uczestnictwo w Radach-SPOŁECZNE-bez kasy-wtedy okaze sie o co i komu chodzi-teraz to bez znaczenia-wymiana NIC nie da-oprócz dalszego wydawania naszych pieniedzy nastepnym NIEROBOM !!!!!

 5. 5
  0
  ~ Benio
  Wtorek, 26.06

  Trzeba te nazwiska przeanalizować

 6. 6
  --10
  ~ lopez
  Wtorek, 26.06

  zasiadaja ludzie ktorzy po ukladach sie dostali i zarabiaja duza kase walki kreca itd

 7. 7
  --15
  ~ Nowa Prawica
  Wtorek, 26.06

  ale sie kolesie ustawili. czy Paczkowska to czasem nie zona radnego PO? a ten Lango widac pa....... na kase niesamowicie - najperw posadka w ZBK, a teraz jeszcze rada nadzorcza

 8. 8
  +1
  ~ beta
  Wtorek, 26.06

  Uważam, że taka lakoniczna informacja nie wyczerpuje tematu. Przydałoby się więcej wiedzy na temat poszczególnych osób (wykształcenie, co robi obecnie) i czy wszystkie te osoby posiadają formalnie uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych.

 9. 9
  --11
  ~ zasmucona
  Wtorek, 26.06

  Pewnie wszyscy są z PO, oczywiście niedawno zdali egzaminy do Rad Nadzorczych. Kurs organizowało PO, tak mówią w urzędzie miejskim, tylko dla swoich, wszyscy zdali. Egzamin odbywal. sie chyba w UM , na dużej sali. i tak dalej................. . To tak jak z konkursami na stanowiska urzedznicze, kto ma wygrać to wygra.

 10. 10
  +13
  ~ dorpod
  Wtorek, 26.06

  Żona radnego Paczkowskiego ma na imię Natalia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.