Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rozkręcali Elbląg wspólnie z prezydentem Nowaczykiem

24.06.2012, 11:10:17 Rozmiar tekstu: A A A
Rozkręcali Elbląg wspólnie z prezydentem Nowaczykiem
fot. AS

W sobotę, 23 czerwca pogoda nie zawiodła podczas drugiego wspólnego przejazdu rowerowego prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka i mieszkańców naszego miasta, którzy licznie przybyli na Modrzewinę, dając się namówić na wspólną wycieczkę jednośladem, ulicami Elbląga. Tegoroczny przejazd odbył się pod hasłem „Bezpieczny rower, bezpieczny rowerzysta”.

- Jesteśmy tu dzisiaj po to, by wspólnie spędzić sobotnie popołudnie w doborowym towarzystwie, wśród elblążan. – mówili wczoraj państwo Mira i Krzysztof Stasiakowie, którzy na przejazd ulicami miasta zabrali także 4 letniego synka Franka. – Liczymy także na dobrą zabawę i aktywne spędzenie czasu.

Prezydent Nowaczyk ubrany w odblaskową kamizelkę z zabawnym napisem „Kierownik zamieszania” zagrzewał przybyłych elblążan do wspólnej wycieczki. - Pokonamy wspólnie ok. 15 km na trasie, w miłej scenerii. – mówił w sobotę prezydent Nowaczyk.

A mówiąc „wspólnie” prezydent miał na myśli około 100 osób, które w sobotnie południe, punktualnie o 12 wyruszyli razem z nim spod Elbląskiego Parku Technologicznego na wycieczkę ulicami Elbląga. Trasa przejazdu obejmowała następujące ulice: Aleja Jana Pawła II – ul. Kwiatkowskiego – Mazurska – Odrodzenia – Płk. Dąbka – Niepodległości – Legionów – Piłsudskiego – Beniowskiego – Szymanowskiego – Moniuszki – Traugutta – Górnośląska – Agrykola – Chrobrego – Sybiraków – Bażantarnia Restauracja Myśliwska.

– Całą trasę przejazdu będzie zabezpieczała Policja. Tempo będzie bardzo spokojne, dostosowane do możliwości każdego rowerzysty. To trasa typowo rekreacyjna. Tu nie ma przegranych i zwycięzców. – uspokajał przed wyjazdem Marek Kamm, oficer rowerowy.

Sama trasa przejazdu, chociaż przebyta w spokojnym, prawie spacerowym tempie, sprawiła niektórym niemało problemów. - Trzeba mieć niezłą kondycję na taki odcinek, szczególnie przy podjeździe pod górkę. – śmiała się Alina Kowalczyk.

Wspólny przejazd ulicami miasta zakończył się ogniskiem w Bażantarni. Na wszystkich, którzy dotarli do mety czekała ciepła zupa i przygotowane kiełbaski do pieczenia na ognisku. Wszystkim uczestnikom rajdu, oprócz kamizelek z logo Bezpiecznego Elbląga, które elblążanie dostali już na starcie przejażdżki, prezydent wręczył też drobny upominek w postaci zapięć do rowerów. - Suweniry dostał każdy, kto dojechał na metę. Cieszę się, że mogliśmy tu być dzisiaj razem. – powiedział w sobotę prezydent Nowaczyk.

Celem tegorocznego rajdu była integracja środowiska rowerowego,  które w naszym mieście jest widoczne coraz bardziej i działa równie aktywnie. - Poprzez takie akcje pokazujemy kierowcom samochodów, że rowerzyści na drogach to nie ewenement, tylko codzienność. – wyjaśniał Marek Kamm.

Kolejny przejazd rowerowy planowany jest na 22 września w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / Drugi przejazd rowerowy prezydenta Grzegorza Nowaczyka i elblążan ( zdjęć 32 )
Dodano: 2012-06-24 |    fot. AS
0

Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ ona71
  Niedziela, 24.06

  szału nie ma na ponad 100tys. mieszkańców tylko tyle osób a 11 zdjęcie mówi wszystko "kierownik zamieszania" :)

 2. 2
  +7
  ~ rower
  Niedziela, 24.06

  dlaczego na miejsce zbiórki wyznacza się plac przed tą nieudaną inwestycją? czy rowerzyści mają też być spostrzegani jako nieudacznicy?

 3. 3
  +9
  ~ szopka nowaczyka
  Niedziela, 24.06

  Rozkręcamy Elbląg...tak:) nieźle wam to idzie

 4. 4
  +13
  ~ wit
  Niedziela, 24.06

  Przejechali w miłej scenerii. A należało przejechać trasą którą codziennie pokonują przybyli do Elbląga przez pomyłkę turyści z krajów Europy. Rycerską , Sopocką, Panieńską, Wapienną,Zamkową i tu u boku skandalicznych kibli na śmieci i syfu na parkingu przy muzeum zrobić sobie odpoczynek. Następnie omijając wystające na 10cmm kamienie bukowe na budowanych niedawno nawierzchniach starówki udać się nowiutkim traktem brukowym pod Hotel Elbląg . I to wszystko uwiecznić w folderze zachęcającym do odwiedzania naszego miasta

 5. 5
  +14
  ~ zombi
  Niedziela, 24.06

  "Rozkręciliśmy Elbląg wspólnie z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem" chciałbym wiedzieć kto jest pomysłodawcą tytułu. I czy chodzi o demontaż. Wcale nie jest zabawny napis na plecach prezydenta, może on dotyczyć całości poczynań i tak zdaniem wielu Elblążan jest

 6. 6
  +19
  ~ rowerzysta
  Niedziela, 24.06

  A dlaczego nie wybraliście się po Elbląskich ścieżkach rowerowych to byście zobaczyli prawdę jak jest w Elblągu.

 7. 7
  +6
  ~ grey
  Niedziela, 24.06

  przewrotny tytul i tekst. jesli taki byl pierwotny zamysl, to brawa. A wszyscy niech komentuja, w koncu to o to przeciez chodzi.

 8. 8
  +6
  ~ ja
  Niedziela, 24.06

  Niech się wyrażają jaśniej, ROZREGULOWANY, a nie rozkręcony...

 9. 9
  +16
  ~ kozigrzmot
  Niedziela, 24.06

  o curwa ale kyrk! rozkrecamy elblag? a no tak przecie niedlugo beda rozkrecac i likwidowac tory lini tramwajowej nr2. mosty jak rozkrecili 3 lata temu tak skrecic cos nie moga,

 10. 10
  +12
  ~ wojciech-stormowski@wp.pl
  Niedziela, 24.06

  Dwuznaczny tytuł: "Rozkręcali Elbląg wspólnie z prezydentem Nowaczykiem". Święta prawda, Polska za władzy PO jest rozkręcana, tzn. demontowana i rozbierana. Ich przewodni slogan "Polska w budowie" - czytaj - w rozbiórce.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.