Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Co czeka nas podczas obchodów 100-lecia lotnictwa?

16.06.2012, 12:00:39 Rozmiar tekstu: A A A
Co czeka nas podczas obchodów 100-lecia lotnictwa?
fot. Kamila Jabłonowska

Dla uświetnienia wyjątkowego jubileuszu 100-lecia lotnictwa w Elblągu Aeroklub Elbląski powołał do życia specjalny Komitet Honorowy, do którego zaproszono wiele szanowanych osób, zarówno przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, parlamentarzystów, wybitnych reprezentantów gremiów naukowych a także wiele znakomitości świata lotniczego.

Na liście zaproszonych do Komitetu Honorowego znaleźli się m. in. Sławomir Nowak Minister Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Tomasz Kądziołka Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Krzysztof Banaszek Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Robert Gałązkowski Dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Błażej Krupa Prezes Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, Krzysztof Radwan Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, kontradmirał SG Piotr Stocki Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, Maciej Lasek Przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Mieczysław Majewski Prezes Zarządu PZL-Świdnik S.A. Prezes Krajowej Rady Lotnictwa, Jacek Protas Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Marian Podziewski Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Większość zaproszonych osobistości potwierdziła już swoją obecność w Komitecie Honorowym. Główne obchody jubileuszu odbędą się 14 lipca 2012 roku na terenie lotniska. Będzie to jedna z największych imprez plenerowych w Elblągu połączona z wieloma atrakcjami. O szczegółach planowanego wydarzenia Aeroklub Elbląski będzie informował na bieżąco w mediach oraz na swojej stronie internetowej.

Co się będzie działo?

14 lipca 2012 roku odbędą się uroczyste obchody 100-lecia lotnictwa w Elblągu. W godzinach od 12.00. do 18.00. odbędą się pokazy w powietrzu (część lotnicza), za którą jest odpowiedzialne nasze stowarzyszenie.  Jest to wydarzenie unikatowe w skali Polski. Szacujemy, że będzie to jedna z największych imprez plenerowych tego roku. Zaprosiliśmy do udziału liczne grono pasjonatów lotnictwa - pilotów z Polski i zagranicy, którzy przybędą do nas na różnych typach statków powietrznych. Odbędą się specjalne pokazy lotnicze m. in. z udziałem Biało-Czerwonych Iskier, śmigłowców Straży Granicznej  i Marynarki Wojennej RP, Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. 

W ramach XVI Świętojańskich Zawodów Balonowych  im. Bogusława Stankiewicza” zobaczymy przelot balonów nad elbląskim lotniskiem specjalnie na potrzeby obchodów 100-lecia lotnictwa. Zorganizowany zostanie specjalny plac zabaw i gier dla najmłodszych dzieci.Będzie miejsce do spożywania posiłków i napoi.

Oprócz w/w atrakcji 16 Dywizja Zmechanizowana udostępni na potrzeby festynu pojazd opancerzony BRDM-2 w raz z załogą  z pełnym wyposażeniem indywidualnym oraz czterokołowy pojazd rozpoznawczy.  16 DZ utworzy stoisko promocyjno-informacyjne prezentujące profil i wizerunek współczesnych Wojsk Lądowych.

Ponadto będzie można zobaczyć wystawę modelarską w tym pokaz modeli latających. Będą również możliwe loty zapoznawcze.

Drugim etapem festynu jest część rozrywkowo-estradowa, za którą odpowiada Urząd Miejski w Elblągu. W godzinach wieczornych odbędą się występy muzyczne m.in. będzie można usłyszeć zespół Żuki, Overtime oraz Patrycję Ost. Będzie można obejrzeć także ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Odbędzie się konferencja naukowa poświęcona lotnictwu, której pokłosiem będzie publikacja książkowa. Organizatorem obchodów 100-lecia lotnictwa jest stowarzyszenie Aeroklub Elbląski oraz władze samorządowe Elbląga.

Dorota Grygun-Falkowska, Asystent Dyrektora Aeroklubu Elbląskiego

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ jasio
  Sobota, 16.06

  syf malaria żadnych atrakcji Antka zabrali popatrzymy sobie na modele samolotów i na Nowaka od POpaprańców

 2. 2
  --1
  ~ noname
  Sobota, 16.06

  @jasio, nie podoba sie to nie przychodz

 3. 3
  +1
  ~ precz z olsztynem
  Sobota, 16.06

  Cóż atrakcją będzie lot na miotle obecnego Prezydenta z powodu braku samolotów.A Tych dwóch z mazur to czego szuka w Elblągu ??? Nie dość że blokują wszystko by miasto Elbląg się rozwijało to jeszcze non stop pełno ich w Elblągu.A won na mazury TU WYBRZEŻE!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  0
  ~ tylko czekać
  Niedziela, 17.06

  Następny w kolejce.TYLKO patrzeć jak PO zlikwidują lotnisko i następnej 200 lat nie będzie,bo po co obiekt bez samolotów???

 5. 5
  0
  ~ combo
  Niedziela, 17.06

  antek byl czescia naszego miasta od 30 stu lat.niech sie wstydza wielcy biznesmeni ze nie przyszli z pomoca antkowi.z drugiej strony trzeba podziekowac panu dyrektorowi co sie wozi tym zalosym helikoperkiem.mam nadzieje ze *** spadnie.mugl poszukac sponsora,tu chodzi o wyzsze cele niz kasiuta.zal ze juz nigdy nie uslysze warkotu antka wysoko na niebie.wstyd.

 6. 6
  0
  ~ combo
  Niedziela, 17.06

  antek byl czescia naszego miasta od 30 stu lat.niech sie wstydza wielcy biznesmeni ze nie przyszli z pomoca antkowi.z drugiej strony trzeba podziekowac panu dyrektorowi co sie wozi tym zalosym helikoperkiem.mam nadzieje ze *** spadnie.mugl poszukac sponsora,tu chodzi o wyzsze cele niz kasiuta.zal ze juz nigdy nie uslysze warkotu antka wysoko na niebie.wstyd.

 7. 7
  0
  ~ jee
  Poniedziałek, 18.06

  Najlepszy samolot sprzedali, to może pokaz latawców...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.