Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W jaki sposób można rozliczyć się z fiskusem?

29.03.2012, 08:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
W jaki sposób można rozliczyć się z fiskusem?

Nie trzeba stać w kilometrowych kolejkach w ostatnich dniach kwietnia, by prawidłowo rozliczyć się z fiskusem. PIT można złożyć bezstresowo, nawet nie przekraczając progu urzędu. W dobie informatyzacji wersja papierowa deklaracji rocznej powoli odchodzi do lamusa.

Od 2008 roku, kiedy to Ministerstwo Finansów po raz pierwszy umożliwiło podatnikom wysyłanie zeznań rocznych drogą elektroniczną, forma ta zyskuje coraz to więcej zwolenników. Złożenie deklaracji za pomocą Internetu nie wymaga posiadania e-podpisu. Potwierdzeniem złożenia deklaracji elektronicznej w ustawowym terminie jest urzędowe poświadczenie odbioru ( tzw. „UPO”). Wizyta w urzędzie, wciąż jest jednym z wariantów, jakie wybieramy by rozliczyć się z fiskusem. Tu wciąż przekonanie o tym, że pieczęć urzędowa na kopii dokumentu, który wpływa do urzędu jest niemalże „świętością” wpływa na to, że decydujemy się stać w urzędowej kolejce.

Ci z nas, którzy w pośpiechu dnia codziennego nie znajdą czasu na wizytę w urzędzie, czy też nie zdążą skorzystać z elektronicznej formy rozliczenia z fiskusem, mogą wysłać swoje zeznanie pocztą na adres urzędu skarbowego właściwy zgodnie z miejscem zamieszkania. Przesłanie deklaracji pocztą gwarantuje nam zachowanie terminu ustawowego, nawet, jeśli dojdzie ona w dniach następnych.

Termin zachowany będzie oczywiście w przypadku, jeśli deklarację wyśle się w ustawowym terminie. Liczy się, zatem data wysłania przesyłki, a nie data jej dotarcia do Urzędu Skarbowego. Idąc naprzeciw oczekiwania naszych klientów Urząd Skarbowy w Elblągu uruchomił również tzw. „Szybkie Okienko”. Każdy, kto nie chce czekać w kolejce na wprowadzenie jego zeznania do urzędowego systemu może podejść do takiego okienka i od tak po prostu pozostawić na nim swoje zeznanie podatkowe, otrzymując na swojej kopii, jeśli taką posiada pieczątkę z datą wpływu dokumentu do urzędu.

 

Sławomir Tymuszkin, Urząd Skarbowy w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Z OSTATNIEJ CHWILI
  Czwartek, 29.03

  Dwójka zaginionych dzieci odnalazła sie

 2. 2
  +1
  ~ peerek
  Czwartek, 29.03

  Tak, nowoczesność nowoczesnośćią, a nadpłatę przyniesie listonosz potrącając opłatę za przekaz, zamiast na konto zgodnie z dyspozycją na PIT. Dla mnie granda i samowola urzędników.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.87338900566101