Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Kapitan Przyczepa ze statuetką Grand Video Awards 2019. Elblążanie zdobyli prestiżową nagrodę

22.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kapitan Przyczepa ze statuetką Grand Video Awards 2019. Elblążanie zdobyli prestiżową nagrodę
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=5XVAFplOkZ4

Tutorial dotyczący przyczepy campingowej. Nuda? Niekoniecznie. Jeśli całość zostanie nakręcona w formie teledysku, zarapowana i potraktowana z dużą dozą humoru jest o wiele ciekawiej. Tak zrobili elblążanie i zgarnęli statuetkę Grand Wideo Awards za "Kontrolowany zakup przyczepy".

Grand Video Awards to coroczna gala organizowana przez magazyn "Press". Ideą konkursu jest uhonorowanie tych najbardziej kreatywnych, oryginalnych i nowatorskich autorów oraz promocja najlepszej twórczości wideo w polskim Internecie. W tym roku jedna ze statuetek trafiła w ręce elblążan za "Kontrolowany zakup przyczepy". Kapitan Przyczepa, czyli Michał Grajewski i Jakub Strumiński (twórca filmu) otrzymali nagrodę w kategorii Wideotutorial. Film elblążan obejrzymy tutaj, a listę tegorocznych laureatów GVA 2019 znajdziemy tu.

To było totalne zaskoczenie. Tam było dwanaście kategorii. Nagrody trafiły m.in. do Gonciarza, G.F. Darwin, Emce kwadrat czy 7 Metrów pod Ziemią. To same internetowe grube ryby, każdy z dużym doświadczeniem. Kapitan Przyczepa był jedyną osobą, która wyszła i ludzie pytali "Kto to jest?"

- mówi Michał Grajewski.

Zainspirował mnie Janusz Filmu i jego rapowane poradniki o tym, jak nagrywać filmy - dodaje elblążanin. - Pomyślałem: robimy to. Tak powstał "Kontrolowany zakup przyczepy". Teledysk nagrał Kuba Strumiński, a tekst napisał i zaśpiewał w nim Tomasz Jasiński ("Vantastyczne Studio"). Śpiewam w nim i ja, ale na to potrzeba było godzin ciężkiej pracy z nauczycielem (śmiech).

Michał Grajewski tematem caravaningu zainteresował się, gdy kupił swoją pierwszą przyczepę. - Okazało się, że zostałem oszukany, a przyczepa była wcześniej zalana. Moja złość, łagodnie mówiąc, na tę firmę była impulsem do tego, żeby zrobić vloga. W Internecie nie znalazłem takiego vloga, który w prosty i przyjazny sposób wyjaśniałby techniczne sprawy związane z posiadaniem przyczepy. Postanowiłem tę niszę wypełnić, tak aby inni nie nadziali się tak, jak ja - opowiada elblążanin.

Tak powstał Kapitan Przyczepa, czyli techniczny doradca, który pokazuje ludziom, jak działają przyczepy, jak je naprawiać, co sprawdzać podczas zakupu. Znajdziemy go m.in. na YouTube i Facebooku. Po sukcesie na GVA elblążaninem zainteresowała się również telewizja. Niedawno mogliśmy zobaczyć go w TVN Turbo, a wiosną będzie gościł w "Dzień dobry TVN".

Elblążanie Kapitana Przyczepę bliżej poznali, przy okazji jego szalonej misji zamiany przyczepy w łódź. Udało się i 29 sierpnia tego roku niezwykła jednostka pływająca pojawiła się na rzece Elbląg.

Tę przyczepę kupił mi widz. Powiedział, że mam sobie ją rozwalić, zrobić z nią co chcę, bo on miło spędza czas, oglądając moje odcinki. Ona była w bardzo złym stanie, wzięliśmy ją więc do lasu, na Modrzewinę, przejeżdżaliśmy nią przez rzeczki, wąwozy, ona niby się rozsypywała, ale przetrwała. Gdy wrzuciłem z tego film na swój kanał, widzowie strasznie mnie zjechali. Wytykali mi, że niszczę, a powinienem tę przyczepę odrestaurować. Powstał więc pomysł, żeby przerobić ją na łódź. Praca nad tym trwała trzy miesiące, ale się udało. Ostatnio z tą przyczepą byłem na targach caravaningu w Warszawie. Mam jeszcze wiele pomysłów, które chciałbym zrealizować w przyszłości. Na razie nie chcę mówić o szczegółach. Jeśli coś zdradzę, a potem mi nie wyjdzie, Internet mi tego nie wybaczy

- dodaje Kapitan Przyczepa.
 Źródło: https://www.grandvideoawards.pl/galerie/gala-grand-video-awards-2019 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ J-23
  Wtorek, 22.10

  Gratulację, oglądam Ciebie, Kiki Świat innych zapalonych podróżników. Jesteś super, brawka.

 2. 2
  +2
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 22.10

  Tak mnie ciekawi reżyser jaką kamerą nagrał filmik?

 3. 3
  +1
  ~ Andrzej
  Wtorek, 22.10

  Kamerą wideo

 4. 4
  0
  ~ Seruś :)
  Piątek, 25.10

  gratz!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1926698684692