Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Leszek Wójcik tegorocznym laureatem Osobowości Regionu. "On wzrusza swoją postawą"

21.05.2015, 08:30:15 Rozmiar tekstu: A A A
Leszek Wójcik tegorocznym laureatem Osobowości Regionu. "On wzrusza swoją postawą"
fot. Adriaj Sajko

W dniu, 9 czerwca w Tetrze im. Aleksandra Sewruka, Leszek Wójcik zostanie ogłoszony zwycięzcą siódmego już programu "Osobowość Regionu". Anna Daczkowska, twórczyni wydarzenia, która na co dzień pełni funkcję pedagoga zdradziła nam, dlaczego znalezienie odpowiedniego autorytetu jest niezwykle ważne dla młodych.


To już VII edycja tytułowania wybranych przez uczniów autorytetów "Osobowością Regionu". Co Panią zaangażowało do organizacji takiego przedsięwzięcia?

Program został stworzony w 2004 r. Chciałam, żeby znalazły wzory do naśladowania z naszego regionu. Nie trzeba ich szukać w dużych miastach czy w historii. Współcześnie również znajdują się osoby z których możemy brać przykład.

Jak stworzony przez Panią program wpływa na dzieci?

Projekt "Osobowość Regionu" wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom młodego pokolenia. Stwarza możliwości wyboru własnego rozwoju oraz wzorów postępowania, a w przyszłości ich aktywnego udziału w życiu społeczno-kulturalnym w ich miejscu zamieszkania. Umożliwia znalezienie kogoś ważnego, kogoś kto w swoim życiu coś osiągnął. Mają wzór, który nakieruje ich na dobrą drogę.

Dlaczego tak ważnym jest szukanie wzoru do naśladowania?

Znalezienie godnego autorytetu jest niezmiernie ważne w tym wieku. Pierwszych autorytetów dzieci szukają w rodzinie. Często ich nie znajdują. Wtedy szukają ich wśród nauczycieli i osób z zewnątrz. Ja chciałam im pomóc w znalezieniu odpowiedniego kierunku.

Cały proces jest czasochłonny. Czy dzieci aktywnie biorą w nim udział?

Uczniowie szukają inspiracji przez długi czas. Zbierają informacje o osobach zasłużonych. Przeprowadzane są rozmowy z przedstawicielami kultury i działaczami społecznymi. Kandydatury są wyłaniane po zaciekłych dyskusjach w kręgach uczniowskich i przeprowadzonych ankietach. Następnie odbywa się głosowanie.

Zwycięzcą tegorocznej edycji został Leszek Wójcik, założyciel Fabryk Mebli Stolpłyt i Wójcik. Co młodzież dostrzegła w jego kandydaturze?

On wzrusza swoją postawą. Wspomaga inicjatywy sportowe i kulturalne, ale również edukację.  Wiele osób zarabia duże pieniądze, ale nie każdy umie się tym dzielić. 

Ranga wydarzenia rośnie z każdą edycją.

W tym roku poprosiliśmy o Patronat Honorowy marszałka województwa warmińsko - mazurskiego - Gustawa Marka Brzezina. Spodziewamy się również obecności Witolda Wróblewskiego, Prezydenta Miasta oraz innych ważnych elbląskich osobistości. Na imprezie pojawią się także poprzedni laureaci "Osobistości regionu" - Ryszard Skotnicki (kierownik i założyciel zespołu „Muzyka Dawna”), Katarzyna Jankowska (była już dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14), Mirosław Siedler  (dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu), Bogusław Stolarski (dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu), insp. Marek Osik (komendant Miejski Policji w Elblągu) i Grzegorz Nowaczyk (były Prezydent Elbląga).

Oficjalne wręczenie Listu Gratulacyjnego odbędzie się już niebawem.

Wszystkie "Osobowości regionu" spotkają się 9 czerwca na Dużej Scenie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. Od tego roku mamy podpisaną współpracę z Teatrem. Do tej pory świadczyli swoje usługi społecznie, teraz zostaliśmy partnerami. Otrzymaliśmy całe zaplecze, scenę, techników i wszystko niezbędne do realizacji części artystycznej. 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%42.9 %57.1


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ k8649
  Czwartek, 21.05

  czego to za kasę nie można mieć . Chyba szacunku tylko , a ci z obozu jego zakładów nie raz się wypowiadali.

 2. 2
  +25
  ~ dobryżart
  Czwartek, 21.05

  hahah dobre sobie potrafi się dzielić - stawka w Jego Zakładzie za godzinę na najniższej grupie 8,30 zł brutto. Ot tak się potrafi dzielić.

 3. 3
  +22
  ~ mailao
  Czwartek, 21.05

  śmiechu warte....... jednym słowem obóz pracy rąbać jak najwięcej i dostawać jak najmniej......oszuści i złodzieje

 4. 4
  --18
  ~ ell
  Czwartek, 21.05

  Gratulacje,

 5. 5
  +21
  ~ DAR
  Czwartek, 21.05

  ŚMIECHU WARTE !!! FACET ZBIJA FORTUNĘ PŁACĄC LUDZIOM ŻENUJĄCE PIENIĄDZE ZA CIĘŻKĄ PRACĘ , A DAROWIZNY ODLICZA OD PODATKU TO DOPIERO FILANTROP HA HA HA.

 6. 6
  +15
  ~ k68
  Czwartek, 21.05

  wrzuci reklamę do gazety i ubiorą go w piórka. Zyje z elbląskich chinczyków . Taki kraj

 7. 7
  --7
  ~ lukasz
  Czwartek, 21.05

  Nie zazdrośćcie człowiekowi , który zrobił wspaniała karierę jak w Ameryce - od pucybuta do miliardera - . Jest teraz pracodawcą największym ( nie licząc budżetówki ) na rynku elbląskim. Uważam , że ma prawo decydować komu i ile zasponsoruje i podaruje. Bierzcie z niego przykład. Narzekać i krytykować Elblążanie tylko potrafią. Wybraliście takie władze to wiwatujcie z radości.

 8. 8
  --12
  ~ mietek
  Czwartek, 21.05

  Brawo Leszek a tym co się nie podoba pracować za tyle co płacą niech siedzą w domu powodzenia.

 9. 9
  +9
  ~ Duda na prezydenta
  Czwartek, 21.05

  Jeszcze troche jak wygra Duda i PiS to tacy ,,wielcy Panowie" jak Wojcik beda placic stosowne podatki a nie sa ciagle z niego zwalniani.Glosuje na Dude i PiS!!!

 10. 10
  --2
  ~ mayk
  Czwartek, 21.05

  Do poprzednika a skąd wiesz że będzie płacił podatki -na pewno ale większe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.308002948761