Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Tytuł "Osobowość Regionu 2015" przypadnie Leszkowi Wójcikowi. "Program pokazuje postać, która jest wzorem dla młodych ludzi"

02.03.2015, 14:21:43 Rozmiar tekstu: A A A
Tytuł "Osobowość Regionu 2015" przypadnie Leszkowi Wójcikowi. "Program pokazuje postać, która jest wzorem dla młodych ludzi"

Anna Daczkowska, która stworzyła program „Osobistości regionu”, w dniu dzisiejszym (02.03.) prezentowała wraz z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego trzy kandydatury postaci z Elbląga. Uczniowie placówki zdecydowali, że tytuł ten zostanie przyznany w siódmej edycji projektu Leszkowi Wójcikowi.

 
"Trzeba, żebyś żył dla innych, jeśli chcesz żyć dla siebie” – to słowa Seneki, którymi kierowałam się tworząc ten program. Projekt jest ważny i powinien odbywać się w każdym mieście, ponieważ buduje w dziecku, młodzieży motywacje, daje wzór do naśladowania. Program pokazuje postać, która jest wzorem, ma być autorytetem dla tych młodych ludzi
 
- przyznała w rozmowie z nami Anna Daczkowska, pomysłodawczyni projektu.
 
Zauważyła również, że projekt jest ważny dla osób, które są prezentowane, ponieważ  jest to hołd oddany dla nich. Najczęściej są to ludzie skromni, którzy nie chcą słyszeć, że są tak ważną osobistością, bo ludzie żyją skromnie i robią coś z pasją, a nie na pokaz. Ten projekt jest wyrazem podziękowania dla tych osobistości, za ich pracę, poświęcenie, naukę. 
 
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego przygotowali trzy sylwetki na „Osobowość Regionu 2015”. W tym roku przedstawiono kandydaturę: Antoniego Czyżyka – dyrektora CSE Światowid, Leszka Wójcika – prezesa firmy Meble Wójcik oraz Piotra Imiołczyka – nauczyciela historii ZSZ nr 1. Uczniowie po krótkiej prezentacji oddali anonimowo głos na wybraną postać. Niewielką przewagą liczebną głosów tytuł „Osobowości Regionu 2015” zdobył Leszek Wójcik. 
 
W jaki sposób uczniowie przygotowywali prezentacje:
 
- Razem z kolegą Aleksandrem Gromkiem przeprowadzaliśmy wywiad z Piotrem Imiołczykiem, byliśmy u niego na lekcji i zapoznaliśmy się z jego postacią. Wybraliśmy go, ponieważ jest to osoba, która się szczególnie wyróżnia z tego tłumu. Niejednokrotnie widzieliśmy go na rożnych organizowanych przez niego happeningach albo na Marszu Niepodległości, gdzie był po prostu osobą, która prowadziła tłum – mówił 16- letni Damian Pietryk
 
Dostaliśmy do przygotowania w prezentacji postać Leszka Wójcika, ale jak usłyszeliśmy, że wspiera Olimpię Elbląg, a my jesteśmy elblążanami i kibicujemy naszej drużynie to bardzo się ucieszyliśmy i włożyliśmy naprawdę ogrom pracy w przygotowanie prezentacji. Wyszukiwaliśmy mnóstwo informacji o Panu Leszku Wójciku, o jego zasługach, nagrodach
 
– przyznali 17-letni Adrian i 17- letni Tomasz. 
 
- Antoni Czyżyk na kandydata został wybrany spontanicznie. Poprosiłam koleżankę Natalię o pomoc i tak zaczęłyśmy projekt. Rozmawiałyśmy między sobą, zbierałyśmy materiały, musiałyśmy je trochę okroić, bo było dużo informacji o Antonim Czyżyku. Od Pana Antoniego otrzymałyśmy zdjęcia z prywatnego archiwum – mówiła 16-letnia Karolina
 
Do tej pory tytuł ten otrzymali: Ryszard Skotnicki – kierownik i założyciel zespołu „Muzyka Dawna”, Katarzyna Jankowska – była już dyrektor SP 14, Mirosław Siedler – dyrektor Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Bogusław Stolarski – dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu , insp. Marek Osik - komendant Miejski Policji w Elblągu i Grzegorz Nowaczyk – były już Prezydent Elbląga.

Wręcznie tytułu nastąpi w czerwcu br.

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ell
  Poniedziałek, 02.03

  a za co Grzegorz Nowaczyk - za zadłużenie miasta i zwiększenia zatrudnienia w Urzędzie?

 2. 2
  +6
  ~ WYBORCA
  Poniedziałek, 02.03

  Od młodych lat uczą się wchodzić bez wazeliny .

 3. 3
  +8
  ~ !
  Poniedziałek, 02.03

  to typowa elbląska pożądana postawa...bez wazeliny ani rusz.

 4. 4
  +4
  ~ Twój e-mail
  Wtorek, 03.03

  Ludzie ! Nie wiecie co czynicie ! Jeżeli Wójcik ma być dla Was wzorem, to ja sobie wyobrażam co z Was wyrośnie ! Czy ktoś z Waszych znajomych, bądź rodziny pracuje w jego zakładach ? Totalny wyzysk, oszustwa i brak poszanowania dla zatrudnionych jak i obowiązującego kodeksu pracy ! Praca w systemie 9 i 10 godzinnym ( chociaż niedozwolone jest planowanie nadgodzin), jemu chyba jednak wolno ? Niewypłacanie pracownikom należnego dodatku do nadgodzin, a wykazywanie jego na odcinkach dla pracowników – wyjątkowa obłuda i bezczelność ! Dziś stawiacie na ludzi pokroju Wójcika, jutro przyznacie rację Putinowi ! ! !

 5. 5
  0
  ~ kki
  Wtorek, 03.03

  Poprzedniku jesteś pokrzywdzony przez los, nieróbstwo i lenistwo. weź się do roboty a nie szkalujesz porządnego człowieka nierobie

 6. 6
  +1
  ~ KUBUTEK
  Wtorek, 03.03

  zgadzam sie z twój-email!!!!Dorabia się Wójcik na biedzie elbląskich ludzi!!!!!!!Gdzie są instytucje kontroli?????Nie ma bo kazdy mu dupe lize!!!!!Obłudni ludzie nie wazne ze płaci ludziom smieciowe wypłaty!!!!!!!!Liżcie mu dupe dalej kiedys zostaniecie rozliczeni kto i jak długo i jak głęboko wsadzał palec w dupe prezesowi Leszkowi!!!!!!!!Ludzie ten typ sie dorabia tylko dlatego ze ma tania siłę robocza która jest biedną częścią elblążan!!!!!Smiac mi sie chce z tego typa jak sie wozi po elblagu albo jak wchodzi do urzedów!!!Jak widze jak ci ludzie mu w dupe jezyki wkładaja!!!!!!!!Ludzie on sie dorabia dzięki wam i tylko wam!!!!!To on ma sie wam kłaniac w pas jak przychodzicie do pracy to on ma sie martwic jak wam sie zyje a ten typ tylko patrzy jak sróbkę podkręcic i zarobic jak najwięcej

 7. 7
  0
  ~ Twój e-mail
  Wtorek, 03.03

  Do kki : pracuję uczciwie przez całe swoje życie, nie okradam nikogo, tak mnie nauczono w domu, więc nie wiem na jakiej podstawie zarzucasz mi takie niegodziwości ? Chociaż mam pewne podstawy aby się domyślić . Wójcik jest na pewno osobistością, i jego sposoby działania powinny być opisane, do wiadomości wszystkich mieszkańców naszego miasta, ale w sposób należyty, czyli : uczciwy i rzetelny ! Chociaż nigdy nie miałem takiego pecha aby zatrudnić się w którymś z jego zakładów, to jednak mam tam wielu znajomych, jak i również paru członków rodziny, i zapewniam wszystkich ze życie codzienne połączone z pracą u Wójcika nie jest przysłowiową „Sielanką”. Myślę że jego wyjątkowa osobistość powinna być stawiana na równi z osobami typu : Przezpolewski ( dawniejsze zakłady odzieżowe ), a nie stawiane młodzieży za wzór ! ! !

 8. 8
  +3
  ~ maruda .
  Wtorek, 03.03

  Wielu ludzi odniosłoby sukces w życiu , gdyby nie zmarnowali go na bezcelowym poszukiwaniu autorytetów . Jakby nie wiedzieli , że można być autorytetem samym dla siebie .

 9. 9
  0
  ~ Yours e-mail
  Czwartek, 05.03

  Nie jest prawdą że moderator zablokował mój nick Twój e – mail, pod którym wcześniej zamieszczałem swoje komentarze. Sam go zmieniłem bo mi się po prostu nie podobał :). Moderator jest osobą obiektywną i nigdy bym go o takie czyny nie posądzał. Pozdrawiam z tego miejsca osobę odpowiedzialną za nadzór nad wpisami internautów.

 10. 10
  0
  ~ Yours e-mail
  Czwartek, 05.03

  A wracając do artykułu zapytajcie swojego IDOLA o sprawy ochrony środowiska, a konkretnie sposób pozbywania się przez jego firmy opadów z płyt wiórowych. Jest po prostu wzorcowy, chyba żadna firma w Polsce nie stosuje takich ekologicznych sposobów pozbywania się tego typu niebezpiecznych materiałów. To nieprawda że właściciel firmy przekazuje część odpadów nieodpłatnie swoim pracownikom, gdyż ma on świadomość że spalanie tego typu surowca w nieprzystosowanych do tego piecach jest wysoce szkodliwe dla zdrowia ! Przestrzega również swoich pracowników, dla których tani opał mógłby być łakomym kąskiem, by nie brali od nikogo tego typu odpadów i nie stosowali jako materiału opałowego, gdyż mogą grozić im z tego tytułu konsekwencje prawne jak i również dotkliwe kary finansowe ! ! !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1988279819489