Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

"Lekarze chyba zapomnieli, że składali przysięgę Hipokratesa. Nie chcę się leczyć u lekarza biznesmena"

05.01.2015, 12:54:20 Rozmiar tekstu: A A A
"Lekarze chyba zapomnieli, że składali przysięgę Hipokratesa. Nie chcę się leczyć u lekarza biznesmena"
Zdjęcie stanowi jedynie ilutrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Od kilku tygodni toczą się zacięte rozmowy między Ministrem Zdrowia a lekarzami w sprawie podpisania kontraktów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W Elblągu do dzisiaj umów nie podpisało 10 przychodni.

Postanowiliśmy sprawdzić jak w naszym mieście wygląda sytuacja z przyjmowaniem pacjentów za ośrodki Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które nie podpisały umów z Narodowym Funduszem Zdrowia
 
Jak informuje Małgorzata Twardowska, Rzecznik ds. Praw Pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej przyjmuje trzech lekarzy internistów i jeden lekarz pediatra. Na przyjęcie do internistów czeka kilkadziesiąt zdenerwowanych i zdezorientowanych ludzi, do pediatry kilka rodziców ze swoimi pociechami. - Jest mi bardzo przykro z tego powodu, dołożymy wszelkich starań, aby pacjenci byli przyjmowani w jak najkrótszym czasie- mówi Małgorzata Twardowska.

Czekałam tutaj od godziny 7:00 a około 10:00 zostałam przyjęta. Ludzie się kłócą o kolejkę. Dobrze, że chociaż w szpitalu znaleźliśmy pomoc. Wygląda to bardzo źle z tymi przychodniami

- mówi 65- letnia pani Krystyna.

 

Lekarze chyba zapomnieli, że składali przysięgę Hipokratesa. Ja już wiem, że od mojego lekarza pierwszego kontaktu nawet jeśli podpisze umowę odejdę. Nie chcę się leczyć u lekarza biznesmena

- mówi 54 letni pan Zygmunt.

Sytuacja pacjentów wygląda nieco lepiej w szpitalu przy Żeromskiego i Komeńskiego.

- Przyjętych zostało 40 pacjentów a 9 czeka w kolejce na przyjęcie. Przyjmuje u nas 2 internistów - mówi Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta, Specjalista ds. Marketingu i Promocji Zdrowia Szpitala Wojskowego, Małgorzata Adamowicz.

Od piątku na bieżąco w ramach Izby Przyjęć przyjęliśmy kilkanaście osób. Porozumienie o przyjmowaniu pacjentów wyjątkowo od 8:00 do 18:00  obowiązuje od piątku 2 stycznia do 9 stycznia - informuje nas Ewa Wąsowska, Z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa Szpitala Miejskiego.

Z informacji, które otrzymaliśmy od Magdaleny Mil, Rzecznika Prasowego WM OW NFZ w Olsztynie pacjenci mogą się zgłaszać do placówek, które podpisały umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia lub do szpitali. Pełną listę placówek POZ i szpitali, które przyjmują pacjentów można znaleźć na stronie internetowej NFZ.

Poniżej przedstawiamy listę szpitali, które przyjmuję pacjentów całą dobę.


1. Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Królewiecka 146 - Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna  - tel.  (55) 234 41 11, 234 56 12

2. EL-VITA, ul. Zw. Jaszczurczego 22  - tel. 55 233 55 01

3. Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią, ul. Komeńskiego 35 - Izba Przyjęć, tel. (55) 239 44 02

4. SP ZOZ Szpital Miejski im. Jana Pawła II, ul. Żeromskiego 22 - Izba Przyjęć, tel. (55) 230 41 97


 Karol Bidziński

Oceń tekst:

Ocen: 13

%92.3 %7.7


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ pacjent nie daj Boze!
  Poniedziałek, 05.01

  ***y i zlodzieje czas z nimi zrobić porzadek.Albo pracują prywatnie albo w publicznej słuzbie zdrowia!! bez żadnych lewizn stu prywatnych gabinetów ,bo przyjmują prywatnie w publicznych szpitalach w godzinach pracy.Albo jedno albo drugie, i faktury za usługi prywatne obowiązkowo zeby pacjent mógł odliczyć od podatku. i niech bula podatki te święte krowy jak wszyscy.W szpitalach lekarz ma pracowac 8 godzin to musi być kontrolowane ściśle!!!!

 2. 2
  +8
  ~ kurde
  Poniedziałek, 05.01

  Kapitalizm to system niereformowalny, funkcjonuje dzięki stymulowaniu najniższych instynktów ludzkich: pazerności i kompletnym braku etyki. Mówiąc wielu ludziom zachowujesz się jak świnia po prostu im schlebiamy.

 3. 3
  --11
  ~ a rząd
  Poniedziałek, 05.01

  Rzadzący zapominaja chyba że był rok 1970 i 1980 gdzie takim co podskakiwali m**y obijano.W****ć tego ministra i to won.

 4. 4
  --12
  ~ turban
  Poniedziałek, 05.01

  mysle ze pora POgonic tych ***ow i przestepcow z PO w tym arlukowicza i nieudolna premier kopacz. ci ludzie dzialaja na szkode kraju i polakow

 5. 5
  --6
  ~ cuda Tuska
  Poniedziałek, 05.01

  PO i Lekarze coś kombinują przeciwko Polakom. Lekarz powinien zarabiać minimalną wtedy by rozumiał dlaczego nie wolno kraść oszukiwać pracować na 4 etatach, wykorzystywać publicznych możliwości w celu generowania prywatnych dochodów. Lekarz zrozumiałby wtedy pozycję przeciętnego pacjenta, to byłoby dla nich jak katarzis. Przychodnie prywatne, szpitale prywatne kto i komu to sprzedał? Gdzie dochody?

 6. 6
  +18
  ~ powiec
  Poniedziałek, 05.01

  Brawo Arłukowicz i brawo Kopacz STOP terroryzmowi PZ!

 7. 7
  +15
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 05.01

  Jest trochę zamieszania, ale rynek szybko zweryfikuje sytuację. Jeśli zamkną sieć sklepów, w której robicie zakupy to co ?, przestaniecie jeść czy pójdziecie do innego sklepu ? Tak samo będzie z lekarzami. Przynajmniej teren się trochę oczyści. I uważajcie, bo zaczną zaraz wyrastać nowe "przychodnie" ! Dokładnie czytajcie nazwiska lekarzy - założycieli.

 8. 8
  +10
  ~ cuda Tuska
  Poniedziałek, 05.01

  Wprost" pytał Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czy Charles Crawford - były ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, a prywatnie znajomy marszałka Sejmu – pisał przemówienia dla Sikorskiego i ile zapłaciła za to polska dyplomacja. tygodnik i wylicza, że w takim razie konsultacje u byłego ambasadora w sumie kosztowały dokładnie 266 tys. złotych. Średni koszt konsultacji przemówienia wyniósł 19 tys. złotych.

 9. 9
  +3
  ~ przypomnienie
  Poniedziałek, 05.01

  przypominijcie sobie panią sawicką i jej informacje o kręceniu lodów - głosowaliście na złodziei z po to teraz macie - i dobrze wam tak. wcale was nie żałuje. chory obywatelu pomóż zusowi - umrzyj przed terminem

 10. 10
  +2
  ~ brzymek
  Poniedziałek, 05.01

  Obywatelu, wspieraj partie czynem i umieraj przed terminem.-:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1133561134338