Wtorek, 25.11.2025, Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Podpisanie porozumienia z Wodami Polskimi. Co to oznacza dla Elbląga?

25.11.2025, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podpisanie porozumienia z Wodami Polskimi. Co to oznacza dla Elbląga?
fot. Urząd Miejski w Elblągu

Wczoraj zostało zawarte trójstronne porozumienie pomiędzy Gminą Miasto Elbląg, Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie oraz Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Podpisany dokument otwiera drogę do bardziej bezpośrednich i skutecznych działań samorządu w zakresie utrzymania koryta rzeki Kumieli, która formalnie pozostaje własnością Skarbu Państwa.

 

 

 

Zawarte porozumienie umożliwi Elblągowi sprawniejsze reagowanie na bieżące potrzeby związane z utrzymaniem rzeki, w tym prowadzenie niezbędnych prac porządkowych i konserwacyjnych. Dotyczy to szczególnie najbardziej newralgicznego odcinka między ul. Grobli Św. Jerzego a ul. Fabryczną.

 

 

W bieżącym roku prace porządkowe w rejonie Szpitala Miejskiego przy ul. Związku Jaszczurczego zrealizują Wody Polskie. Natomiast zgodnie z zapisami porozumienia, w kolejnych latach zadanie to przejmie Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

 

 

W praktyce podpisane porozumienie ma zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców oraz ograniczyć ryzyko lokalnych podtopień, zwłaszcza podczas intensywnych opadów. 

 

 


Urząd Miejski w Elblągu 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

  1. 1
    +3
    ~ znowu suszy
    Godzinę temu

    Panie Suszyząb, kto będzie płacił za prace Miasta? Wody Polskie, Skarb Państwa, czy mieszkańcy? Takie komunikaty to do WC, bo ja chcę wyczerpujący efekt "podpisania". Pewnie tak podpisano jak Stella Janusz i ze "zwycięzcami przetargów" inwestycyjnych i budowlanych.

  2. 2
    +1
    ~ wody p
    26 minut temu

    a Ul. Fabyczna od Ul. Malborskiej nie jest za wąsko i płytko ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99321794509888