Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląg: Kościół ukróci proceder parkowania przy katedrze?

18.03.2024, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kościół ukróci proceder parkowania przy katedrze?
Fot. DK

Parkowanie przy katedrze św. Mikołaja, jednym z ważniejszych elbląskich zabytków, niebawem może zostać ukrócone. Parafia zamierza podjąć działania w tej sprawie. 

 

 

 

Parkowanie na Starym Mieście w miejscach wyznaczonych jest płatne. Pozostawianie aut poza Strefą Płatnego Parkowania najczęściej kończy się mandatem. Są jednak wyjątki. Jednym z nich jest teren przy katedrze św. Mikołaja. Efekt jest taki, że jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów elbląskiej starówki jest dosłownie obstawiony autami. O problemie tym pisaliśmy już kilkakrotnie. Między innymi tutaj. Zwracali na to uwagę również elbląscy radni. Miasto jednak przekonuje, że w tej sprawie jest bezradne. 

 

 

 

To jest teren kościelny i my nie mamy prawa ingerować w to, czy kościół zezwala na parkowanie, czy nie. Kilkakrotnie prowadziliśmy rozmowy w tej sprawie, apelując o to, żeby te samochody nie szpeciły Starego Miasta. Co więcej, tam jest potrzebna droga pożarowa, gdyby dziś konieczna byłaby interwencja, służby nie mogłyby tam dojechać. Na razie nasze apele nie przynoszą skutku. Jeśli władze kościelne zgodzą się, podejmiemy działania, bez tego nie możemy ruszyć

 

 

 

- mówił wiceprezydent Janusz Nowak, podczas Komisji gospodarki w lutym.

 

 


Czy właściciel terenu zamierza podjąć działania, które ukrócą bezpłatne parkowanie przy elbląskiej katedrze?

 

 


 

Ten problem jest nam znany aż za dobrze. Będziemy starali się znaleźć jego rozwiązanie. Nie prowadzimy jednak w tej sprawie rozmów z miastem. Aktualnie jesteśmy w trakcie załatwiania tej sprawy. Na razie nie chcę wyprzedzać faktów. Być może po świętach będę mógł więcej powiedzieć na ten temat

 

 

 

- mówi ks. Stanisław Błaszkowski, proboszcz parafii św. Mikołaja w Elbląg. 

 

 


Do tematu wrócimy. 

 

 


Co o tej sprawie sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Kierowcy nie powinni mieć możliwości parkowania pod murami zabytku, który jest wizytówką Starego Miasta, a może to efekt zbyt małej ilości miejsc postojowych w tej części miasta? Piszcie w komentarzach.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --16
  ~ Mietek
  Poniedziałek, 18.03

  Jak nie będzie gdzie postawić auta to przestane tam do kościoła przejeżdżać.

 2. 2
  +10
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 18.03

  Co mnie obchodzi co chce kiecol zrobić. Miasto na swoim terenie ustawia odpowiednie znaki które straż miejska i policja egzekwuje a jak nie pomogą pouczenia mandaty to poustawiać co metr pacholki które uniemożliwia tam wjazd i tyle w tym temacie

 3. 3
  --17
  ~ Stańczyk Elbląski
  Poniedziałek, 18.03

  Bedzie tam chodził taki czarny sukience z tacą między samochodami. Nie dasz na tace za oarkimg, będziesz smażył się w piekle ;)

 4. 4
  +17
  ~ Tusku
  Poniedziałek, 18.03

  Niech zrobią całe stare miasto strefa tylko dla zamieszkałych i się skończy problem parkowania na całej starówce. Tak jak jets to we wszystkich starówkach w Polsce . A parkingi przy ulicach przelotowych oplata x5 po przekroczeniu 30min, i każdy załatwi sprawę. Atak ludzie na spacer przyjeżdżają autem czy do kościoła .

 5. 5
  +6
  ~ Tusku
  Poniedziałek, 18.03

  Niech zrobią całe stare miasto strefa tylko dla zamieszkałych i się skończy problem parkowania na całej starówce. Tak jak jets to we wszystkich starówkach w Polsce . A parkingi przy ulicach przelotowych oplata x5 po przekroczeniu 30min, i każdy załatwi sprawę. Atak ludzie na spacer przyjeżdżają autem czy do kościoła .

 6. 6
  +37
  ~ asad
  Poniedziałek, 18.03

  Ludzie tam parkują bo miasto nie zabezpieczyło powierzchni gdzie mieszkańcy i inni interesanci mogliby parkować. Powinien być duży parking np. za kanałem gdzie osoby które chcą sobie przyjść do restauracji, pospacerować, iść do kosmetyczki itp mogliby zostawić swoje auto, a na Stare Miasto powinni mieć wjazd tylko mieszkańcy, osoby niepłenosprawne i dostawy. Teraz to w niedziele nie ma jak przejść np. po ulicy Rybackiej bo chodnik zastawiony przez auta pozostawione niezgodnie z przepisami, a pod Katedrą też pełno aut.

 7. 7
  --12
  ~ jeee
  Poniedziałek, 18.03

  Czuję, że chodzi tam tylko o kasę. Pewnie czarnym nie będą przeszkadzać te somochody, gdy będą ciągnąć kasę za parkowanie?

 8. 8
  --17
  ~ Opasły Nissan
  Poniedziałek, 18.03

  Przyszedł Tusk i nawet już kościół chce utrudniać ludziom życie. Żeby się tylko nie zdziwili jak im dochody z tacy spadną....

 9. 9
  --1
  ~ wkur...
  Poniedziałek, 18.03

  ~ Mietek to spadaj od razu !!!!

 10. 10
  +18
  ~ POLAK 44
  Poniedziałek, 18.03

  wystarczy nakaz że każdy nowy budynek musi mieć miejsca parkingowe np. podziemne tak 1,5 miejsca na mieszkanie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5620250701904