Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Rodzice chcą zebrać 15 tys. zł na remont Przedszkola. "Mają ręce gotowe do pracy i wykonają to, co możliwe"

15.03.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rodzice chcą zebrać 15 tys. zł na remont Przedszkola. "Mają ręce gotowe do pracy i wykonają to, co możliwe"

Celem zbiórki jest uratowanie zabytkowego budynku, w którym od 1965 roku funkcjonuje przedszkole. Jest to miejsce, które jest ukochane przez elbląskie dzieci. Organ założycielski mimo, iż od 2015 roku posiadał informacje o potrzebie remontu zaniedbywał swoje obowiązki. Dzięki determinacji rodziców i pracowników placówki udało się powstrzymać planowaną likwidację przedszkola. Władze Miasta informują, że będą starały się o dofinansowanie modernizacji budynku z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, ale do tego czasu pilnie potrzebujemy dokonać drobnych, aczkolwiek niezbędnych napraw wynikających ze stanu technicznego budynku, tj. wymienić część rynien, podłogę na tarasie, parapet zewnętrzny, zaimpregnować drewno w podbitce pod dachem.

Konieczne jest również podniesienie zabezpieczeń przeciwpożarowych, tj. zakup i montaż urządzeń zapobiegających zadymieniu, awaryjnego oświetlenia, drzwi przeciwpożarowych w piwnicy i węźle ciepłowniczym oraz montaż hydrantów 25.


Rodzice mają ręce gotowe do pracy i wykonają to, co możliwe własnymi siłami. Potrzebne jest natomiast wsparcie finansowe, dzięki któremu będziemy mogli zacząć już zaraz.
 

Przyłączając się do zbiórki możesz zadbać o przyszłość kolejnych pokoleń elblążan, które będzie mogło rozpocząć swoją edukację w tym wyjątkowym miejscu i doświadczyć opieki przepełnionej troską o każde dziecko.  Zrzutka potrwa jeszcze 64 dni. Na chwilę obecną zebrano prawie 5 tys. zł. To 1/3 potrzebnej kwoty.
Więcej informacji na zrzutka.pl

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Normalna
  Środa, 15.03

  P. Nowak winien dorzucić brakującą kwotę. Trochę poprawić swój wizerunek

 2. 2
  +15
  ~ wszoku
  Środa, 15.03

  Szok! rodzice zbieraja 15 tys zl a w tym czasie harley z motorówka wywalaja 33 tys zl na polityczne wojenki z PIS organizujac pusta, nic nie wartą nic nie wnoszaca i ni9e majaca zadnej mocy prawnej ankiete w ktorej mieszkancy maja sie wypowiedziec czy chca zeby port dalej byl w takim stanie jak jest teraz czy moze ma sie rozwijac jako Panstwowy. Czy to miasto nie zasluguje na lepszych gospodarzy? ile jeszcze bedziemy sie meczyc z tymi co teraz administruja w elblagu?

 3. 3
  +15
  ~ taczka
  Środa, 15.03

  To przecież jest połowa miesięcznej pensji Wróblewskiego i 3/4 pensji Nowaka, Missana. uźwa, czy w UM i RM nie ma jednego sprawiedliwego z honorem, przyzwoitością ? czy tam wszyscy są chorzy na władzę, egoizm, kasę, brak honoru i przyzwoitości? Tak mocno się wszyscy zhakowali że nic już nie robią i nikt ich do niczego nie zmusi. Wstydzić powinien się lud `47 który to wybrał. I tacy sprawują nad nami władzę a to źle o nas świadczy że nie mamy woli rewolucji gwałtownej i skutecznej.

 4. 4
  +16
  ~ osiołek
  Środa, 15.03

  Czyli ten dom i parcela od 7 lat jest przygotowywana dla swojaka w pokoiku na zapleczu znanej restauracji?

 5. 5
  +16
  ~ 7 lat milczenia
  Środa, 15.03

  Siedem lat temu Świniarski wystosował pismo i nic dalej nie robił. Jego następca też. świniarski dostał fotel u Wróblewskiego i nie mógł mu nawet wytknąć nieróbstwa, zaniedbania. Mają w sztolni fakt, że to idzie o dzieci i ich bezpieczeństwo. Zobaczcie jak głębokie są macki które każą milczeć szefowi odpowiadającemu za bezpieczeństwo w mieście. Co to znaczy Świniarski?

 6. 6
  +15
  ~ czyleciznamipilot?
  Środa, 15.03

  Straszna niegospodarnosc w tym miescie, zabytki doprowadzane do ruiny, pozniej sprzedawane za bezcen dla patodeweloperow lub innych podejrzanych lokalnych byznesmenow. zle sie tu dzieje. Rodzice sami musza zbierac na remont przedszkola bo gospodarze tego miasta przez wieloletnie zaniedbania doprowadzili budynek do ruiny, podobnie postapili z basenem przy spacerowej. Bezczelnie łgaja że nie ma na nic pieniedzy a w przeciagu roku wyslali 300 tys zl na ukraine, teraz robią jakąs durna ankiete za 33 tys zl na zlosc PIS. Czy to nie jest dzialanie skierowane przeciwko elblazanom? dzialanie na szkode miasta? czy ta ankieta za 33 tys zl jest komus do czegos potrzebna? czy to polepszy byt elblazan? i ta ankiete swoja wredna geba promuje motorowka ktory udawal ze nie ma tematu przedszkola

 7. 7
  +13
  ~ menel
  Środa, 15.03

  Ta zbiórka to hańba dla władz miasta.

 8. 8
  +6
  ~ Do zapoznania
  Środa, 15.03

  Świetny tekst na fb Pana Śliwki! Pióro mega

 9. 9
  +15
  ~ Jamaleg
  Środa, 15.03

  Gdyby Marysia zgłosiła pomysł remontu tego przedszkola to wróbelek by kasę znalazł

 10. 10
  --2
  ~ Rtt
  Środa, 15.03

  Wkładanie jakichkolwiek pieniędzy w ten budynek to marnowanie pieniędzy i nie potrzebne przedłużanie tematu. Sprawa czysto polityczna, dobrze że prezydent dba o nasze finanse!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3392999172211